s

sa v posledné dni cítim na birdzi ako na stránkach Hlavné správy/Zem a vek a pod. keď si čítam tie protikiskovské, homofóbne, islamofóbne, rasistické a mizogýnne názory

Komenty k statusu

 1. 1
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  JJ
 2. 2
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  a protrumpovské :D

  som si myslel, že je to slniečkársky portál pre mladých a nie toto :D
 3. 3
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  Fakt by ma zaujímalo, kde tu vidíš homofóbiu, rasizmus či mizogýniu, keďže som tu hodinu denne a nič také som si nevšimol :D A na islamofóbii je čo zlé? :)


  Toto je v podstate "V poslednej dobe tu vidím ľudí s inými názormi, ako mám ja, čo ne/majú radi iných ľudí, ako mám ja a táto ich netolerantnosť ma sere" :D
 4. 4
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  @antifunebracka asi všetky komentáre freewritera a lordnortna, ty si do toho celkom bohate prispel tiež a mnoho ľudí napr. v mojom fóre, ale oki, nebudem to tu radšej vyťahovať. Ja len ok, na homofóbiu som si už zvykol, ale posledné dni ma úplne udivujú tie názory voči ženám, ako aj tie komentáre k absolut. Som vedel, že je to tu všade zaostalé, ale žeby až tak.
 5. 5
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  + je vtipné a smutné zároveň, že to nie je jeden homofób, jeden mizogýn a pod. ale ľudia ktorí sú obmedzení v každom smere súčasne :D

 6. 6
  Nats

  hrá sa, že má 1 rok

  I feel ya
 7. 7
  Mielikki

  hrá sa, že má 1 rok
  Crazy rat lady

  @3 logika ako
  A:"Nemám rád niekoľko skupín ľudí, len preto, že sú iní ako ja. Podla mńa to ani nie sú plnohodnotní ľudia"
  B:"Nemám rád ľudí, čo nemajú radi iných ľudí podľa kritérií, za ktoré nemôžu alebo môžu len slabo ovplyvniť"
  A:"Choď sa hanbiť! Takto neznášať ľud, pokrytecí!"
 8. 8
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  @mielikki Ako sa opovažuješ! To je ich názor!!!
 9. 9
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  Ejha, ako presne som ja prispel do tohto súdku? lol
  @7 Skôr som narážal, že nie všetko na 1. pohľad -fóbne je skutočne -fóbne.
 10. 10
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  Len inak nchpm, prečo potom teda Freewritera odoberáš.
 11. 11
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  @antifunebracka kde ho odoberám preboha? ja si nechcem blokovať ľudí, ale tamtí dvaja by boli dobrí adepti

  tu je tvoj komentár, nezdá sa ti homofóbny?
  -USA si zaslúži Trumpa
  -Farma je super a poučná relácia
  -Ak sa raz homosexualita bude dať odstrániť (napr. na nejakej celulárnej úrovni počas tehotenstva), mala by sa odstraňovať
  -Homosexualita je v konečnom dôsledku proti prírode (aj keď voči nej nič nemám, ani voči partnerstvám a adopciám a bisexualita je v podstate najlepšia orientácia )

  stále nič? konkrétne tretí bod, štvrtý by sa dal ešte s rezervou zobrať, že je tvoj názor, no tretí je celkom dosť homofóbny.
 12. 12
  Ps102

  23 ročný chalan
  Jordan Peterson Birdzu

  Choď na tumblr.
 13. 13
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  Protikiskovské sú automaticky kategoria Zem a Vek? Čo sa tu človek nedozvie...
 14. 14
  Campino

  25 ročná žena
  retardovana šošonka na uteku

  Niekto to tu berie az moc vazne. (:
 15. 15
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  @riddler no, keď sa koncentrujú názory všetkých druhov ako som hore popísal, cítim sa tu tak, ešte pozvoľná gramatika k tomu chýba a silné národné cítenie.
 16. 16
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  Máš ho ešte pod nickom Goodk. Počkať, fakt si označil za homofóba človeka, ktorého doslova vzápätí cituješ mimo iného aj s výrokom "voči homosexualite nič nemám, ani voči partnerstvám a adopciám"??

  Tak to viac takých homofóbov na Slovensko! A prečo by sa podľa teba nemala odstraňovať, ak by to bolo možné a čím je to homofóbny výrok?
 17. 17
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  @antifunebracka goodk je troll, dlho som ho tu nevidel, ale nenatrafil som ani na jeden jeho xenofóbny komentár

  1. homosexualita nie je choroba a nijak to neobmedzuje tých, čo sa tak narodili a ani spoločnosť v ktorej sa vyskytujú, práve naopak, ako tu bol minule postnutý dobrý link:
  https://www.youtube.com/watch?v=4Khn_z9FPmU

  preto niečo také odstraňovať mi príde dosť odveci. Ako homosexuál neľutujem že som sa taký narodil a rozhodne by som to nechcel zmeniť. Aj keď je pravda, že kvôli okoliu a zlému vnímaniu odlišnosti som mal v puberte problém prijať sa a snažil sa to zmeniť rôznymi cestami.

  to čo si spomínal, že je proti prírode, to bolo už niekoľkonásobne vyvrátené a ten vzorec sa opakuje pri mnohých organizmoch, zjavne nie bezúčelne, takže to nebudem rozoberať. Rovnako by som to neporovnával s tým, ako to mnohí argumentujú, že ak nemôžeš mať deti, je to z evolučného hľadiska nevýhoda - vývoj druhu a všeobecné prežitie druhu nevnímam len na základe plodenia detí, ale aj kvalít ktoré jedinec môže vložiť do prostredia. Ku príkladu by som napr. vzal starých ľudí, voči ktorým si spoločnosť vybudovala úctu, autoritu, ochraňuje ich a pod. aj keby sa to mohlo zdať ako nezmysel, lebo nie sú pracovne produktívny, ani fyzicky a teda môžu sa zdať, ako istou formou zbytočnej záťaže, no nie sú. Poviem to zjednodušene no napr. takýto sociálny systém zabezpečuje to, že starší ľudia hoci sú slabší majú viac skúseností ktoré môžu predávať ďalej a preto sú cenení. A takto vnímam aj akúkoľvek menšinu, homosexuálov ale aj rozličné kultúry. V konečnom dôsledku rozvíjajú spoločnosť a tradície a nie ich mrzačia ako si mnohí myslia. Aj preto mi homosexualita nepríde ako vec, ktorú by trebalo liečiť alebo sa jej v spoločnosti zbavovať.

  takže z tvojho komentáru mi to prišlo homofóbne kvôli tomu, že sa bojíš tých homosexuálov, z rôznych dôvodov (napr. že ničia tradičné hodnoty ako majú mnohí názor a pod.) a preto ich chceš v spoločnosti eliminovať.

  rovnako by som mohol povedať, že odlišné rasy než biele by som na celulárnej úrovni pozmenil na biele. A to by bolo výrazne rasistické.
 18. 18
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  On bol hlavne extrémne mizogýnny, jeho xenofóbia bola vo všeobecnosti trochu latentnejšia. Každopádne je to ten istý človek.

  "homosexualita nie je choroba a nijak to neobmedzuje tých, čo sa tak narodili a ani spoločnosť v ktorej sa vyskytujú, práve naopak"
  Veď ja viem, a nikdy som ani netvrdil opak. Tvrdím len, že ich existencia nemá pre svet pražiadny zmysel. Ale ak podľa teba hej, tak mi ho pls napíš. Oni totiž nevytvárajú žiadnu kultúru ani žiadne špecifické gayhodnoty. Nie sú ako černosi, indiáni, cigáni, kresťania, moslimovia... ani nič také. Každé etnikum, každé náboženstvo do sveta prináša niečo nové: hudbu, kultúru, filozofiu, tanec, kuchyňu, obliekanie atď atď preto by bolo obrovskou stratou všetko to spolu s daným etnikom vymazať.

  Homosexuáli oproti tomu nemajú nič. Netvoria žiadnu kultúru, neexistuje homosexuálna kuchyňa či tradičné homosexuálne tance či homosexuálna filozofia, homosexuálne zvyky či sviatky, homosexuálna viera... je to len identita.

  Gay môže byť černoch či kresťan, ale vtedy je súčasťou kultúry toho vyššieho celku, gay kultúra nejestvuje. Preto ich existencia nie je podstatná (pozor, nehovorím, že je škodlivá!) a nevidím nič zlé na ich liečení, ak by to bolo možné.

  Ešte inak: gayovia sú ako ľaváci (sám som ľavák). Tvrdil by si aj, že ľaváci sa musia zachovať pre dobro sveta? Majú ľaváci nejakú kultúru, tvoria nejakú špecifickú hodnotu, ktorú by ľudstvo stratilo, ak by dokázalo ľavákov už v embryonálnej fáze prerobiť na pravákov? Ja si myslím, že nie, a ty?

  Ako by sa svet zmenil, ak by neexistovali homosexuáli? A ľaváci? Nijak. Pár drobností by sa len uľahčilo (špeci výrobky pre ľavákov by sa už nemuseli vyrábať). Čo si sľubuješ od ich zachovania?

  Na to video nemám čas, prepáč. To, že si gay a si s tým vyrovnaný je úplne super, úprimne sa z toho teším.

  "to čo si spomínal, že je proti prírode, to bolo už niekoľkonásobne vyvrátené a ten vzorec sa opakuje pri mnohých organizmoch"
  Ako konkrétne bol vyvrátený? Že to nemôže byť proti prírode, bo aj medzi zvieratami sú homoši? Nuž, v tom prípade je úplne normálne aj keď dedko vyšuká vnučku abo keď matka zje svoje deti. Všetko sú to predsa vzorce bežne sa vyskytujúce v prírode, je to teda v poriadku?

  "Rovnako by som to neporovnával s tým, ako to mnohí argumentujú, že ak nemôžeš mať deti, je to z evolučného hľadiska nevýhoda - vývoj druhu a všeobecné prežitie druhu nevnímam len na základe plodenia detí, ale aj kvalít ktoré jedinec môže vložiť do prostredia."
  Jj ani ja nechcem mať deti. Ale kebych chcel, môžem. Gayovia nie, ale ak by sa homosexualita odstránila, mal by možnosť výberu každý - toto je však len detail, na tomto si nejako nestaviam svoju argumentáciu.

  Porovnávanie so starými ľuďmi je porovnávanie hrušiex jablkami.

  "V konečnom dôsledku rozvíjajú spoločnosť a tradície a nie ich mrzačia ako si mnohí myslia."
  Ako presne?

  "takže z tvojho komentáru mi to prišlo homofóbne kvôli tomu, že sa bojíš tých homosexuálov, z rôznych dôvodov (napr. že ničia tradičné hodnoty ako majú mnohí názor a pod.) a preto ich chceš v spoločnosti eliminovať."
  To si si vyčítal úplne podľa seba, nikdy som nič také netvrdil a ani to nie je pravda.

  "rovnako by som mohol povedať, že odlišné rasy než biele by som na celulárnej úrovni pozmenil na biele. A to by bolo výrazne rasistické."
  Vyvrátené vyššie.
 19. 19
  Poke

  7 ročný chlapec
  Prešov

  @antifunebracka sorry ale nemáš na to video čas a potom sa pýtaš otázky ktoré sú tam vysvetlené. Tiež sa mi to nechce rozpisovať a odpovedať na tvoj komentár.
 20. 20
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  OK tu máš tiež video, že homosexualita je hriech, keď už ti teda došli argumenty a necháš za seba hovoriť iných https://www.youtube.com/watch?v=3xXh8gZwxtA