Niektoré veci sa nemenia


Sedela oproti nemu a hľadela mu do očí. Obaja boli ticho a bolo cítiť mierne napätie. Nie však nepríjemné, ale asi také ako šteklenie na prstoch nôh. Už dávno medzi nimi nebolo nič nevypovedané. Vedeli úplne všetko o svojich dušiach . Po rokoch boli konečne sami, s fľašou vína a bez nutnosti divadla ktoré pred svetom kedysi hrali.

Povzdychla si. V hlave rátala a popritom hodnotila svoje pocity. 7 rokov od začiatku, 5 rokov od konca. Pribudlo mu pár šedín,jej ubudlo viac než pár ilúzii o svete. To bolo všetko . V jej vnútri sa nepohlo nič. Kedysi by ju to rozhodilo ,dnes ju to zvláštne upokojovalo.

V jej nestálom svete neustálych zmien,útekov...po všetkých veciach čo sa medzi nimi stali... po výčitkách, vyznaniach, odlúčeniach a turbulenciách... bol on jej domov. Nemuseli sa dotýkať a aj tak ho cítila na sebe. Mala pocit instantného šťastia plynúceho z jej vnútra.  Smiala sa lebo bola v tej chvíli nekonečne šťastná už iba preto lebo tam bol. Rovnako ako pred siedmymi rokmi,prešla by pol sveta aby to mohla zažiť na 5 minút.

Nech mala v živote pochybnosti o hocičom,vedela že týmto si je istá. Že to bola naozaj láska. A nech sa udeje čokoľvek v živote, vždy bude.

Opýtal sa jej na čo myslí. Odpovedala úprimne.

Usmial sa,objal ju a povedal jej že ju ľúbi. A ona vedela aká navždy bude jej odpoveď .


Zdieľaj článok na facebooku
11 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  vreskot birdzu

  Jej sa žije :(
 2. 2
  Prunelka

  26 ročná žena

  @antifunebracka ako sa to vezme, aj tak to nemá klasický happy end
 3. 3
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  vreskot birdzu

  Mne to vyznelo práveže úplne šťastne