Steven Wilson - The Raven That Refused to Sing (článok s prekladom)

Dnes vám prinášame článok o piesni anglického hudobníka Stevena Wilsona The Raven that refused to sing a preklad textu tejto piesne. 

Skladba vyšla v roku 2013 na albume The Raven That Refused to Sing (and Other Stories). Wilson v nej zaujímavým štýlom opisuje vnútorné boje politika, ktorý v detstve tragicky prišiel o staršiu sestru, v dôsledku čoho celý život trpel strachom a neistotou. Otázku, koľko zla alebo dobra takýto zranený človek v politike počas svojej kariéry priniesol, Wilson bude musieť zrejme zodpovedať na inom albume. Osobne však v redakcii máme pochybnosti o tom, že politik, ktorý nie je ochotný na seba prevziať zodpovednosť, môže byť dobrým politikom.

Anglický text:

Sing for me / Sing for me / You can come with me /You can live with me / Heal my soul / Make me whole / Sister I lost you / When you were still a child /But I need you now / And I need our former life / I'm afraid to wake / I'm afraid to love / Just because I'm weak / You can steal my dreams / You can reach inside my head / And you can put your song there instead / Please come to me / Please stay with me / Sing to me raven / I miss her so much / Sing to me Lily / I miss you so much

Preklad: 

Podpíš za mňa / Podpíš za mňa / Môžeš so mnou ísť / Môže so mnou žiť / Uzdrav moju dušu / Urob ma celým / Sestro, prišiel som o teba / Keď si ešte bola dieťa / Zadok, teraz ťa potrebujem / A potrebujem náš predošlý život / Bojím sa zobudiť / Bojím sa milovať / Len preto, že som slabý / Môžeš ukradnúť moje sny / Môžeš siahnuť do mojej hlavy / A vložiť tam namiesto toho svoju pieseň / Prosím, príď ku mne / Prosím, zostať so mnou / Posunkami mi naznačuj, krkavec / Tak veľmi mi chýba / Posunkami mi naznačuj, Lily / Tak veľmi mi chýbaš.
Zdieľaj článok na facebooku
80 odoberateľov
Pubertslatinocelny

Momentálne sa snažím na B nechodiť. Ak tu teda nie som, tešte sa so mnou z mojho úspechu. Ak by som vám veľmi zachýbal a chceli by ste mi odkázať nejakú srandu alebo niečo, skúste cez @nicmanenapada, @patrixo alebo @tikalok. Mám rád ľudí, ale dakedy ma dosť serú, mám rád prírodu, hudbu, knihy, ale veľmi nečítam, mám rád niektoré počítačové hry. Trochu rád varím, radšej jem, snažím sa zlepšovať, trávim príliš veľa času tak, ako nechcem (hlavne márnením času na internete), som mimoriadne šťastne ženatý, z birdzákov sa najviac kamoším s hnisavicom, ale nepohrdnem ani tebou! Som amatérsky ornitológ a hudobník, snažím sa rozvíjať svoj duchovný život. Mám rád humor, aj trápny. Do roboty sa skoro nikdy neteším, ale keď už tam som, tak mám z nej dosť často radosť. Spávať by som mohol aj viacej. V dohľadnej dobe sa plánujeme natrvalo usadiť a vari mať aj deti, ak sa pošťastí. A potom by som pozvoľna chcel začať budovať gazdovstvo. Začneme asi sliepkami a potom sa uvidí.

Komenty k článku

 1. 1
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  A ešte náhľad slovenského obalu albumu, ktorého sa ujalo hudobné vydavateľstvo Pavian Records:

  https://i.imgur.com/RRunzaO.jpg
 2. 2
  Pubertslatinocelny

  33 ročný muž
  zvláštne ticho vzniklo

  @hnisavica Idem pavian records žalovať za nelegálne použitie mojej fotky a nápadu! Ak tvoj komentár bude mať viac hviezdičiek jak môj blog, tak my, přátelé, si vykáme! :D
 3. 3
  Hnisavica

  tvári sa, že má 3 roky

  Lol, tak jednu od teba možno :D
 4. 4
  Nats

  hrá sa, že má 2 roky

  Posunkami mi naznačuj, krkavec (: (:
 5. 5
  Lordnorton

  tvári sa, že má 3 roky
  Nová Dubnica

  Kde si došiel na to, že je to o politikovi?
  Ak to má byť žart, tak potom: "haha"...
 6. 6
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Ten preklad ma rozsekal, musim aj ja daco take spravit :D
 7. 7
  Pubertslatinocelny

  33 ročný muž
  zvláštne ticho vzniklo

  @antifunebracka sprav, to je vďačný námet :D