goodbye 2018, hello 2019

Nový rok začínam rozchodom. Dáme si spolu poslednú cigaretu, po ceste domov pateticky vyroním dve a pol slzy a o pár dní som zasa v pohode. Objavujem totiž tajné zákutia kamarátstva s výhodami. Na povrch sa však namiesto pudov prederú opäť len neopätované city a ja sa ocitám v poriadnych sračkách. Aj napriek tomu úspešne dokopem skúškové a čaká ma celý jeden mesiac voľna.

Vo februári si dávam neskoré novoročné predsavzatie a definitívne prestávam fajčiť. Po bolestivých udalostiach posledného mesiaca sa snažím neopúšťať sa a sústrediť svoju myseľ iba na prácu a záľuby. Za celý mesiac mám na brigáde odrobených asi 120 hodín a odplávaných množstvo kilometrov.

Prichádza marec a ja mám pocit, že som sa dostala do slepej uličky. Zrazu neviem nájsť akýkoľvek plnohodnotný zmysel svojej existencie. Z nevysvetliteľných príčin odrežem zo svojho života väčšinu ľudí, v práci dávam výpoveď a snažím sa nájsť na tomto svete čokoľvek, čo ma bude motivovať a baviť dlhšie ako len pár dní.

V priebehu jari sa moje boľavé srdcko pomaly, ale isto dáva zasa dokopy. Myslím, že z najhoršieho som konečne vonku. Do života sa mi pripletie milý chlapec, no ja aj napriek všetkej jeho snahe nie som schopná mu opätovať akúkoľvek náklonnosť a nepotrebujem veľa času, aby mi došlo, že toto určite nie je to pravé.

V júni mi milý chlapec vyzná lásku a ja ho na oplátku pošlem k vode. Ups. 

Do života sa mi totiž vracia ten, ktorý má moje srdce dávno v hrsti, ten, ktorého skutočne milujem a prinavracia mojim dňom jasné farby a nový zmysel. Učím sa opäť fungovať vo dvojici, rozvíjať náš vzťah, ale hlavne mu znova stopercentne dôverovať.

Začiatok letných prázdnin trávime spolu na Pohode. Nikdy by som si nepomyslela, že sa niekomu podarí vytiahnuť ma na takúto udalosť, no som nesmierne rada, že som sa odhodlala a šla. Nakoniec sú z toho tri nezabudnuteľné a môžem povedať, že aj najlepšie prázdninové dni.

Paradoxne v najväčších horúčavách začínam objavovať čaro behu, každým ďalším kilometrom mi to ide ľahšie a nesmierne si to užívam.

Koncom prázdnin sa už piatykrát v rámci Bratislavy sťahujem na nové miesto.

Začína sa môj posledný rok na vysokej škole. Mám z toho poriadne zmiešané pocity - na jednej strane sa neviem dočkať tých troch písmenok pred menom, na druhej strane už teraz viem, že mi celé tieto bezstarostné študentské časy budú ešte riadne chýbať.

Po zdanlivo nekonečnom plánovaní sa v októbri v Brne stretávam s piatimi úžasnými birdzákmi, s ktorými denno denne už takmer dva roky virtuálne zdieľame svoje životy. Skvelý víkend plný zážitkov zahŕňa jazdu šalinami načierno, posedenie s vínom v plastových pohároch s výhľadom na celé mesto, polnočnú diskotéku, spanie na zemi, spoločné raňajky, či súboj v lasergame. Vďaka ním a tomuto víkendu môžem s určitosťou potvrdiť pravdivosť na birdzi tak často opakovaného výroku "Brno je láska!"

Stresy, stresy a ešte raz stresy. To je môj november. Semester sa prehupol do svojej druhej polovice a z každej strany sa na mňa vyškierajú všakovaké povinnosti. Učím sa na zápočty, horko-ťažko sa dokopávam k písaniu diplomovky a mám príležitosť si prvýkrát viac-menej oficiálne vyskúšať konferenčné tlmočenie. Na generálku konferencie prichádzam vystresovaná a odchádzam maximálne znechutená, potvrdzujúc si to, čo už dávno viem - že tadiaľ moja kariérna cesta určite nevedie.

Rok 2018 sa chýli ku koncu. Život je krásny, nič mi nechýba. Som šťastná, spokojná, zamilovaná a milovaná. Pijem veľa vareného vína, vymýšľam darčeky pre svojich najbližších. S Rišom si užívame náš spoločný vianočný pobyt v Tatrách a je nám krásne. Neviem sa dočkať sviatkov, pohody, pokoja a aspoň chvíľkového ničnerobenia. Stále netuším, kde strávim posledný deň tohto roku, no viem, že kdekoľvek to bude, užijem si to naplno.

Som vďačná za všetko, čo sa mi v tomto roku prihodilo, čím som si prešla, za to, kam som sa dostala. Som vďačná všetkým ľuďom, vďaka ktorým bol rok 2018 zaujímavý, výnimočný, plný zážitkov a hlavne lásky.

Teším sa na teba, 2019!

Zdieľaj článok na facebooku
32 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Warble

  20 ročné dievča

  (love)
 2. 2
  Ausgezeichnet

  22 ročné dievča

  (cmuk)
 3. 3
  Lacius

  25 ročný muž
  Castle Black, Jon Snow

  Aj ja som tam! :O
 4. 4
  Thankyou

  tvári sa, že má 4 roky

  Smrť úžasným birdzákom! Pekný bloch... :)
 5. 5
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  thanos birdzu

  Počkaj ešte keď spoznáš mňa, to ešte len budeš očarená! :) Btw prečo ťa to tlmočenie znechutilo?
 6. 6
  Barky

  hrá sa, že má 0 rokov
  Tomb of the Mutilated

  a vydržala si nefajčiť? :D
 7. 7
  Quattroformaggi

  24 ročné dievča
  v jeho objatí

  @Antifunebracka Za celé štúdium som si k tomu nevytvorila vzťah, nebaví ma to a nejde mi to. Navyše tí rečníci na konferencii boli maximálne arogantní, rozprávali rýchlo, nezrozumiteľne a absolútne nebrali ohľad na to, že ich niekto tlmočí.

  @Barky Vydržala, o chvíľu mám výročie! :D Pokušiteľov bolo veľa, ale som na seba hrdá, že som zakaždým dokázala odolať.
 8. 8
  Prasaman

  tvári sa, že má 3 roky
  fôck you

  predsavzatia :D
  som strasny odporca toho