18 ročné dievča, currently heartbroken

Denník beznádejného študenta, vol 1

Zápisky z 3. septembra

Idem zo školy, a keď kráčam okolo Čajky (miestny pajzel pre nezletilých a študentov). Zastaví ma bývalý spolužiak. Volá ma vypiť. „Pod, vezmem ti vodku alebo borovičku?“ Odmietam, lebo fakt pijem ako čerpadlo. Tak kráčam ďalej a chcem si dať kávu. A potom sa zastavím a spomeniem si ako som svojej kamoške M dala pred dvoma rokmi v lete pod stanom sentimentálny sľub preliaty slzami šťastia, že si budem mladosť užívať, nech sa deje čo sa deje a za každých okolností. Na päte sa otočím a kráčam naspať, potom sa rozutekám, a keď cítim svoj zranený členok (myslím si, že je mierne podvrtnutý alebo čo, lebo nie je taký napuchnutý, ale aj tak ma ten členok pri chôdzi bolí a tá bolesť preniká až do kosti ihlice, bla bla bla, nobody gives a shit ) skrátka keď cítim svoj zranený členok, ukľudním sa prejdem do chôdze

Bla bla bla

Bla bla

Bla

Ide mi zobrať panáka vodky. A ja si spomeniem na to, ako som dopadla, keď som naposledy pila s týmto človekom a rýchlo idem za ním a vravím „jeb nato, nechaj to tak.“

11:53

Prídem domov a najem sa. Napijem sa a idem si ľahnúť. Asi tak hodinu a pol len tak ležím. Realita chvíľu beží bezo mňa. Potom sa do nej vrátim aby som ti odpísala. A potom ma na chvíľu vypne.

16:14

Počúvam ako eminem dissuje všetkých lilov a všetky gucci gangy. A hovorím si: konečne to niekto povedal nahlas.

A hovorím si: To je reč!

Hovorím si: Tak to má byť.

A o 15 minút počúvam lil xanov color blind.

A je to také dobréééééé. Guilty Pleasure sa tomu tuším hovorí.

https://www.youtube.com/watch?v=wylMwU1wEOM

4. September

Prvý týždeň v škole chiiill haha :D :D

Grétka drž už piču prosím,

lezieš nám všetkým na nervy,

Grétka sa rada bráni: "v riti ťa nosím.!"

Hovorí mi: " zajebem ťa nožom z konzervy."

(-autor je tajný)

zvyšok školy si nepamätám, potom ma Roman (a jemu podobní) zavolali aj s babami na pivo (do Čajky). Hovorím si: "Máš pri sebe posledných 11€...Rozumne s nimi Baška, roZUMNE!!" A tak idem, lebo som svojej kamoške M, ktorá mi vybila pólku zubu, dala pred dvoma rokmi v lete pod stanom sentimentálny sľub preliaty slzami šťastia, že si budem mladosť užívať, a keď príde ten moment, nebudem sa báť zariskovať.

Takže idem.

18:36

Roman tára. Hovorí o tom ako je košeľa a dobre padnúci oblek v živote muža dôležitý. Roman takéto veci hovoriť môže. On vyzerá v obleku dokonale. Bežne nosí takú klasiku v štýle: džíny a mikina cez hlavu. Ale prisahám ženy (aj muži), že keby naň hodil Christian Dior voľajakú handru, nosil by to tak, že by sme si to všetci chceli kúpiť. Jemu sadne všetko. On je ako kostra, na ktorú môžete nabaliť kadečo, aj tak v tom bude vyzerať dobre a živo, zdravo. Hovorí mi, že má rád keď baby nosia áčkové šaty, lebo to podkresuje ten oku ľúbivý tvar presýpacích hodín. A už je fakt dosť pripitý a hovorí mi, že je rád, keď také šaty nosím.

Zato ti, drahý Romanko, veľmo ďakujem :)

5.september

Dnes má triedny narodky. Kúpili sme mu slivovicu. On má alko rád. Usmieval sa ako mesiačik na oblohe, bol veľmi šťastný. Máme spolu zvláštny love-hate relationship. Berte to s rezervou. Raz sa smejem na jeho blbých vtipoch, raz po sebe pičujeme ako choré vrany.

Hovorí: "Baša, ty vieš byť taká zlatá, keď sa ti chce.

...

Nemyslím si. Ja som milá stále. Až ma to serie ako veľmi milá som na ľudí, ktorí si to nezaslúžia. A ja beriem, že teraz to niekto bude bude považovať za vyťahovanie alebo pohŕdanie, ale sú tu ľudia, o ktorých to povedať môžete a ešte sa k vám partia ľudí pridá. A koniec koncov, ja sama som sebecká harpia, ktorá sa bije za svoje miesto v hľadisku. Takže chápem, ak ma niekto nemá rád.

V škole nás držia do jednej. Od školy na nástupko to mám tak sedem minút + sa človek musí dostať cez dav asi 300 študentov a pípnuť si. To trvá tak 3 minúty. Dokopy 10 minút. A to by nešlo, lebo autobus mi odchádza 13:05.

Ako to vyriešime?

Už od 11:47 pílim triednemu uši s tým nech nás pustí o 10 minút skôr. A on mi vytrvalo odoláva. Tak sa rozhodnem s E, A a J, že zdrhneme. Ale nakoniec som pílila tak vytrvalo, že som ho zlomila a nechal nás ísť.

Dík Rasťo.

"Baša, dúfam že zajtra budeš v triede sedieť prvá."

Ani za piču.

6. September

Ráno na chodníku sa mi E teatrálne hodí okolo krku a hovorí niečo v zmysle: "Baša, dopiči, hybaj do školy, J ani A dnes neprídu, ja tam nechcem sama sedieť!!!"

ale idem na tú chirurgiu, lebo ako dosť to bolí, keď behám, alebo však aj keď kráčam alebo drepujem (nie som žiadny fitnesko, to vám teda poviem)

čosomto...?

Ten môj členok.

MUDr. K povedal: "slečna, máte tam natiahnuté šľachy, čo ste to vystrájala?! sestra vám to obviaže a vy mi sľúbte, že minimálne 2 týždne nebudete cvičiť."

no dopičiii díík :D

"Jasné v poho, nebudem..."

(mimochodom som mu povedala, že som sa v robote na schodoch vysypala ako vrecko múky, skutočný príbeh si nepamätám, ja netuším ako sa to stalo)

Medzitým som bola odfotiť ten svoj nešťastný členok na druhé poschodie. Tam som sa stratila. Nechodievam často k doktorovi, ja som celkom odolná. V nemocnici som bola naposledy keď som mala 5 rokov. A nová poliklinika, čo nám tu postavili je prudko architektonicky mätúca a človek tu len ťažko nájde schody, takže sa prevážam hore-dole ako chmuľo. Jedna pani...chudera...vošla ku mne do výťahu s plačom, že ju psík, ktorého má tak dlho uhryzol do ruky, keď mu dávala papať. Ten wannabe obväz bol na totálku presiaknutý krvou. S revom odkráčala a ja som ostala sama v tom obrovskom výťahu.

A neskutočne som sa nudila, keď som vyšla z nemocnice, tak som sa bola prejsť.

a

našla som si rúž, perfektne sa mi hodí (dúfam a vlastne...aj keby...)

a už je doma...

Catrice Ultimate Colour, 540 Concrete Jungle

Zas nemôžem spať.

piči

7. september

Prvá vec, ktorú počujem, keď ráno prídem do triedy je: "Baša, dnes od teba očakávam, silný umelecký výkon!" a hovorím triednemu že sa na výkony dnes bohvieako necítim.

rozdeľ sa do skupín

rozmysli si svoju budúcnosť

a zmapuj to na papier graficky

aha, ok (?)

každého to zaujíma (aspoň sa tak tvária) 

čo chceš robiť po škole?

kam ideš na výšku?

čo budeš robiť po gympli?

ja

neviem.

Ako to bolooo....?

hej..: daj mi do ruky pero a papier a ja vyvrátim svet z pántov (autora si nepamätám, sorry)

Daj mi do ruky ceruzku a fixu a ja ti poškodím školský majetok. Aleee prispievam na nezistené škody v rámci príspevku na ZRPŠ 20€ takže v poho.

V učebni MA študenti píšu na lavice brutálne perly. Napísala by som tu niečo, nech máte predstavu, ale sú to viac-menej inside jokes našej školy takže

pff

whatever

keď prídem domov, pustím si YouTube, lebo ja si akosi nemôžem zvyknúť na Spotify. Chcem tým povedať...hmm je to šikovná vec, ale 6€ mesačne? ja som 17ročná chudobná žaba. mne sa hodí každé euro.

a

niekedy sa rada pozriem aj na klip. myslím tým, že len čisto audio ma neberie tak moc ako audio a vizuál spolu

napr: https://www.youtube.com/watch?v=tvTRZJ-4EyI


10. september

Teším sa na tú Annu Kareninu!

Tento rok mi odpadli fyzika a chémia, za čo PÁN BOH ZAPLAŤ!! Dala som sa na cestu umenia, náuky o spoločnosti a zaprisahala som sa že budem o dušu spasenú študovať dejepis (a to len kvôli profesorovi, ale no zas aj kvôli sebe, nebudem sa tváriť.) Je to začiatok roka, takže o mesiac sa vám ozvem, ako to kardinálne nezvládam a z mojej 100 percentnej full verzie školskej výbavy ostalo ledva jedno pero a tzv. zošit na všetko.

13 september

K má dnes narodeniny. Takže do mňa pól dňa tlačí čokolády, sladkosti, cukríky, lentilky a iné mňamky, ktoré podostávala a nevládze to zjesť sama. Akožeee...mne to neprekáža, budúcemu frajerovi to ale prekážať bude :D S jej sestrou E chodím na spoločenskovedný seminár a predmety anglický jazyk, matematika, slovenský jazyk, biológia, dejepis a francúzština. Keď idem domov zo školy s J, tak ich obe stretnem pri Čajke. Volajú nás vypiť....KLASIKA!!! že sa nad tým vôbec ešte pozastavím s údivom...a asi aj viete, čo bude nasledovať, lebo sentimentálny sľub mojej kamoške preliaty blablablaaaaaaa...

A príde P. a ten človek, nevie kedy prestať...Nalievať. E mi podarovala dve cigy a zapaľovač. K sa mi vyspovedala z jej krutých zážitkov s opačným pohlavím a ja som súhlasne prikyvovala. J mi čorkla voňavku. Bodaj by nie, mala ísť s mamou do mesta :D

Doma je zas tichá domácnosť...klasikaaa :D ale keď príde Baša, každému sa rozprúdi krv v žilách. A to je jedno že či v dobrom slova zmysle alebo v tom zlom. Som voda hlasná a brehy nemyjem, ja brehy bombardujem a zaplavujem

Zaplavujem láskou, lebo ja som bytosť celkom láskavá.

Zajtra, vážení, zajtra sa idem najeb....ahaaa

Ďakujem, že som sa vám mohla vyplakať na rameno, už dlho som sa takto príjemne necítila. A ak máte nejaké výhrady k (môjmu) životu študenta (+berte do úvahy, že nie som jediná), pamätajte, že školstvo v ktorom fungujem je slovenské

:)

Zdieľaj článok na facebooku
10 odoberateľov
Rebarboe

hehe no čo káámoši... ako sa vám žije ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komenty k článku

 1. 1
  Barky

  hrá sa, že má 0 rokov
  Tomb of the Mutilated

  Akoze sorry ale cajka je pajzel? Jebe? :D Vsak vo vnutri sa nefajci, najlacnejsie pivo stoji 1,20 a panaky cca euro ak nieb1,50. Vy ak pojdete do Pramena, Sneku, Jamy alebo Kamzika tak sa poserete
 2. 2
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  currently heartbroken

  @barky som si na 100% istá že nehovoríme o rovnakej čajke
 3. 3
  Barky

  hrá sa, že má 0 rokov
  Tomb of the Mutilated

  @rebarboe si z rk to by som bol 200% prekvapeny keby sa tam nejaky iny podnik vola rovnako
 4. 4
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  currently heartbroken

  Ale ja nie som z Rk
 5. 5
  Barky

  hrá sa, že má 0 rokov
  Tomb of the Mutilated

  @rebarboe tak to som si ta pomylil z inym nickom tym padom sorry! Ale ak do.rk zavitas mas zoznam pajzlov aspon
 6. 6
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  currently heartbroken

  V pohode :D dík za zoznam
 7. 7
  Cltr0n

  26 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @barky táto čajka je viac na sever :D inak nesúhlasím s autorkou...sú aj horšie pajzle ako čajka, napr. Kôň kde som pár krát stretol tvojho triedneho pekne najebaného :D
  Inak je super vedieť že od mojich čias sa toho moc na GAB nezmenilo :D
 8. 8
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  currently heartbroken

  @cltr0n wuaaaaa!!! napíš tsku lebo som na teba zvedavá
 9. 9
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  caputova birdzu

  Typická jebnutá pubertálna piča, ktorá sa celé dni najebáva a celé noci sa kurví ;) Stavím sa, že si vyfajčila už polku školy (: Ale hlavne, že si už veľká, však.
 10. 10
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  currently heartbroken

  @antifunebracka jasné však a čoby nie, zabudol si na polovicu pedagogického zboru