17 ročné dievča, tam kde svetlo horí

Michal borovičkou kýchal

/o mojom novom kamarátovi na jedno použitie/


Cesty domov z roboty vždy trvajú tak dlho...no... dlho ako dlho, 40 minút tam, 40 minút domov. Len mi príde, že cestovať domov trvá dlhšie.

Musím si skrátiť to čakanie. Opíšem vám spolucestujúcich. Sedím vzadu v päťke. Vedľa mňa sedí jeden chalan značky Adidas. Vyzerá byť mladší ako ja. Počúva hudbu jak ja. Jedno sedadlo predo mnou sedia dvaja chlapi. Resp. Jeden je chalan možno len o pár rokov starší jak ja. Vedľa neho sedí chlap asi vo veku 30-40 rokov. Rozprávajú sa. Tak pokojne. Nie vášnivo. No a dámy sediace opod-

Dopiči.

Chce si ku mne sadnúť opitý chlap. Super. Sadá si ku mne, snažím sa ho ignorovať. Všetci sa naňho pozerajú krivo. Slečna sa ho snaží moralizovať. Neúspešne. Prihovára sa mi. Nieeee prosím. Ignorujem. Hovorí mi o svojom mŕtvom otcovi, na ktorého v Bratislave na stavbe padol 400kg panel alebo čojaviem. Prichádza mi ľúto. Nechcem ho ignorovať. Ozvem sa zachvíľu.

Stalo sa to na Veľkú Noc. Vtedy pochoval svojho otca. Odvety si vraj vypije každý deň, sám mi to povedal. Podal mi ruku hovorí, "ja som Michal". Ja som ruku stisla on sa usmial. Vravím "čau ja som Baša" a on trochu cukol rukou vraj: "nie tak mocne, som sa zranil, bolí..." a znovu sa usmial. Pýtam sa ako sa má a hovorí, že ako asi sa má mať, keď mu zabili otca. Veľmi dlho rozprával o pomste, a že pôjde za jeho zamestnávateľom a vyrieši si to s ním. Snažila som sa ho trochu upokojiť. Pekné od neho, že sa vždy tak pekne usmieva, aj keď mu je smutno. Chytil ma za nohu, za stehno. A viete čo... Ja som sa neodtiahla. Opýtal sa: slobodná alebo zadaná? Povedala som po sekundovom zaváhaní: slobodná. Usmial sa zase. Žmurkol na mňa. Mal pekné svetlé modré oči, ktoré svietili na jeho tvári, lebo bol opálený. Pekný kontrast. Zase sa na mňa usmial. Začal hovoriť niečo o tom ako ide po naftu, ku svojmu bratrancovi, a že ma volá na panáka. Ja som slušne odmietla a povedala som mu, že inokedy. Zasmial sa, že si ma počká, opýtal sa kde robím a povedal, že ma tam príde pozrieť. Pomyslela som si "chlapče, už zajtra si ma nebudeš pamätať". Ked vystupoval pevne mi zovrel stehno rukou a povedal: "si super baba, ja si ťa počkám, prídem po teba a pôjdeme na poldecko!" Zasmiala som sa a on mi, poslal vzdušnú pusu. Ja som vystúpila len pár minút po ňom. Pozdravila som najmilšieho autobusára vo vesmíre a on ma odzdravil "dobrú noc, Baška". 

Kráčam domov, asi tak 100 metrov. Dnes to nebola taká nudná cesta, pravda. Hahah

Zdieľaj článok na facebooku
6 odoberateľov
Rebarboe

Konečne vidím v živote svetlo a nie je to svetlo zo žiarovky. [Update: v tejto chvíli by aj zápalka by bola dobrá]

Komenty k článku

 1. 1
  Riddler

  25 ročný muž
  Turiec

  Konečne dobrý návod na zoznamovanie! Jemná chlípnosť zakrytá dojímavým príbehom a pomstiteľským poslaním, taký Vilo Rozboril krížený so Stevenom Seagalom a parkovým znásilňovačom. Že mi toto niekto nevedel poradiť skôr!
 2. 2
  Rebarboe

  17 ročné dievča
  tam kde svetlo horí

  @riddler :D nech sa páči inšpiruj sa
 3. 3
  Janopalo

  9 ročný chlapec

  Chyba mi odvaha alebo taka cestujuca?
 4. 4
  Rebarboe

  17 ročné dievča
  tam kde svetlo horí

  @janopalo ťažko povedať
 5. 5
  Janopalo

  9 ročný chlapec

  @rebarboe mam pocit, ze prvu moznost som tou otazkou odstranil. Ta druha je na tebe ;)