18 ročné dievča, Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

Takto škaredo som ťa ohovorila, Bože!!! (čo si myslím o Bohu)

/chcem len povedať, že je to nesmierne....že je to subjektívne, a že mám na veci ešte stále možno nesúvislý a neorganizovaný pohľad, ale takýto mám pohľad teraz a trochu ma to znervózňuje...ach a venujem ho tebe M, dúfam, že sa ti bude páčiť/

Viera je pekná vec, obdivuhodná. Vskutku. A tiež ju rešpektujem a nedovolím si pičovať do niekoho kvôli tomu, že verí vo vyššiu moc. Ja neverím vo vyššiu moc. Jedine tak vesmír, ale tým si stále nie som istá. Aj tak sa človek skôr či neskôr dozvie. Dúfam.

Keď som bola malá, mama mi v slabej chvíľke povedala, že by nerozdýchala, keby som sa odvrátila od Boha, že by sa vo mne sklamala a veľmi by som ju tým zradila. Prepáč Mami.

Oco má o niečo voľnejší pohľad na vec.

Bola nedeľa poobede, a sedeli sme za stolom a kecali sme.

A opýtal sa ma: "počuj, baša, tyyy....ty máš aký pohľad na vec?"

"Na akú vec, že čo?"

"Nooo, ty veríš v Boha?"

Trochu ma vydesilo akým tónom sa ma to opýtal, tak... tak bojazlivo, čo by som nikdy nebola čakala od človeka, ktorý ma viedol k viere od detstva tak vytrvalo. Ale dobre... Trochu som rozmýšľala, resp. ma napadlo

och bože,

*mi napadlo

však Tomáško?

Že nebudem sa tváriť, že milujem chodiť do kostola a že viera v Boha ma posúva ďalej, pretože som zistila, že ma veľmi brzdí vo všetkom, v čom by som chcela napredovať. Vyčerpáva ma to. Je to príšerne obmedzujúce.

Tak som povedala: "ja neviem, ja netuším, skôr...skôr nie...jaa (?) neviem."

„netráp sa tým.“ Povedal.

V duchu som sa prefackala ako žito. Mala som povedať: „obmedzuje ma, otravuje, neverím mu, je sebecký, robí si z nás všetkých piču, zvysoka na nás serie, je...je príšerne zlý, nedobrý. Neznášam ho.“

Neviem si predstaviť aká by bola reakcia, ale rozhodli sme sa s Ocom, že to pred Mamou budeme tajiť, lebo by to nerozchodila.

Oci,

Dík.

Ako vám môže hocikto povedať, nie som dvakrát slušné dievča, v skutočnosti sa obávam, že nie som vôbec slušne dievča. Som zlá. Som príšerná. Nie som vôbec v poriadku. A ani nechcem byť. Videli ste ma niekedy opitú? No tak to je zlé!

Nechcela by som sa vychovávať, to vám môžem povedať, že nie. Skutočne. Moja mama aj s tatkom ma vždy vychovávali v štýle:

Vyjadruj sa slušne

Obliekaj sa slušne

Nerob problémy.

Poslúchaj.

Z 10 Božích prikázaní porušujem tak 6.

1. Nemám žiadneho Pána ani Boha, ktorému sa budem klaňať.

Prečo? Mám problém rešpektovať autoritu, ktorá ma k tomu núti slovne. Na druhej strane si veľmi cením ľudí, z ktorých vyžaruje autorita a rešpekt prirodzene, na základe ich skúseností, činov a správania sa k iným.

2. Pičujem jak nádražná vrana.

Prečo? Nie som na to extra hrdá, ale občas sa dá vulgarizmami vyjadriť emócie lepšie. Ja som totiž veľmi prchká, vášnivá a výbušná v niektorých situáciách a ventilovať si hnev slovne je omnoho bezpečnejšia varianta ako si ho ventilovať ručne.

3. Svätím všetky sviatočné dni a to len kvôli mame, lebo ona by to nerozdýchala.

4. Svojich rodičov si ctím. Možno to tak niekedy nevyzerá, ale fakt sA kurva snažím.

5. Nezabila som

6. Zosmilnila som.

Lebo som ľudská bytosť a mám pudy, ktoré sa v puberte a aj mimo nej len ťažko ovládajú. A viete čo? Bolo to dobré.

7. Aj som kradla.

Cigarety. Pravidelne.

8. Túžila som po majetku svojho prachatého kamaráta.

Má 18 a má krásne SUVéčko. Povolanie syn.

9. A túžila som aj po zadanom chalanovi. Koľkokrát. A ako necudne!

Podržte sa! Aj po ženatom...

10. Nesvedčila som krivo proti svojmu blížnemu. Na čo som aj hrdá dosť.

Čo sa mi na náboženstve nepáči najviac je tá submisivita. To, že sa musíš podriadiť niekomu, kto si ťa postavil do svojho pieskoviska, dá ti slobodnú vôľu a súdi každý tvoj krok a každé tvoje rozhodnutie. A keď sa rozhodneš, že máš týchto sračiek dosť, bude sa hnevať, ak mu z toho pieskoviska zdrhneš.

Vidím to na takmer všetkých veriacich v mojom okolí, ako radšej sklopia hlavu a idú s davom a držia hubu, keď niečo nie je dobré, lebo je to iste plán Boží a Boh svojim konaním zaiste niečo sleduje...niečo čo ich v budúcnosti odbremení od náročných strastí života.

Ďalšia vec je skurvené pokrytectvo...neverili by ste!

Keď som išla na birmovku, šla so mnou aj trojica pochybných báb...boli to také pucmolky rozjašené. Jedna z nich to prehnala...čakala bábo. Každý to vedel. V škole bola oslobodená z telesnej a učiteľky sa vždy išli potrhať, aby bola v poriadku ona aj to malé bábo, snažili sa nevytvárať na ňu veľký nátlak. Skrátka, pred všetkými ju pobirmovali. Už mala aj brucho, také veľmi tehotné. Groteska jak bič.

Jedna holka, veľmi slušné dievča, poctivá kresťanka, do kostolíka chodila ruky spínať pred oltár každý deň pomaly. A zaľúbila sa...ako to baby v mojom veku zvyknú, všakže? Zaľúbila sa do chaloša, trošku staršieho (asi 4 roky) a predpokladám, že tiež to už nemohli vydržať a...a mali bábo.

Tá je nesmierna oddanosť Bohu vychádza z výchovy, ako to už býva. A aj v desatore sa píše, že nezabiješ, preto je reakcia rodičov pre vás jasná a nemusím to tu písať, že? No jedine, že by reakcia rodičov nebola taká pozitívna a otvorená ako by sa možno na prvý pohľad zdalo.

Posielali ju na potrat. Veľmi vytrvalo...

Malá vsuvka, potraty sú strašné, ale nesúdim nikoho, kto vykonal ako vykonal...to je na dlhšie.

Dokonca aj farárko to rodičom odporučil, vraj aby sa to neroznieslo a nespravilo to farnosti zlé meno...

Ak toto vo viere normálne a bežné, ak existuje nebo, ak pôjdem do neba, lebo budem nasledovať prikázania, ktoré nám dal ten milosrdný Boh, ktorý dopustil to, že sme dvakrát po sebe chladnokrvne vyvraždili zopár miliónov ľudí a aj horšie veci, a sa budem slniť v nebi zato, že budem držať hubu a krok s istými normami, tak potom peklo

je miestom pre mňa.

drahý Bože, teším sa keď sa raz stretneme...pár vecí by som si chcela vyrozprávať s tebou...

budesranda.

to be continued

Zdieľaj článok na facebooku
11 odoberateľov
Rebarboe

hehe no čo káámoši... ako sa vám žije ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komenty k článku

 1. 1
  Feelagain

  21 ročné dievča
  based in Brno

  inak možno by som to takto tvrdo nenapísala ale súhlasím!!!

  a ešte by som doplnila, že ma neskutočne štvú ľudia, ktorí idú ukazovať svoju vieru vonku, napr. v Brne kresťania často čítajú na veľkom námestí v sobotu/nedeľu na obed bibliu.

  Proste okej, sú slobodní, ale moja sloboda končí tam, kde začína sloboda niekoho iného, a proste týmto ľudí, ktorých to nezaujíma podľa mňa veľmi otravujú. Či si naozaj myslia, že človek, ktorý okolo nich prejde a vypočuje si tie 2 vety, ktoré stihne, zrazu začne byť strašne silno nábožny?
 2. 2
  Marcello1111

  30 ročný muž

  tak čo ťa nebaví a dobre ťa serie už viem, teraz napíš, ako si predstavuješ svoj život, kde už nebudeš závislá na rodičoch a budeš si robiť to čo chceš...
  mimochodom, Boh nikoho nenúti, aby ho násilne miloval, poklonkoval sa mu, nikomu sa nevyhráža...ak ti to niekto prikázal, potom klamal a odrádza ťa od neho práve tymto spôsobom...
  Boh je láska, ktorá sa nevnucuje, je nenásilná a večná...

  veriť Boha znamená ho milovať bez násilia, zo slobodnej vôle, nie zo strachu a nanútenia...všetko ostatné je lož...

  za všetko zlé na zemi môžu ľudia, ktorí sa svojim životom - zlými rozhodnutiami postarali o to, aby bol Boh v očiach iných tým, Zlom, ktoré ničí ich myseľ, osobnosť a slobodnú vôľu...

  Boh miluje každého človeka, stvoril ho - dušu vo svojom dóme a nič iné nechce, len to aby sme sa po skonaní na tomto sveta k nemu navrátili...

  a nakoniec:
  "drahý Bože, teším sa keď sa raz stretneme...pár vecí by som si chcela vyrozprávať s tebou...

  bude sranda"

  ver, never moja drahá, ja toto dokážem už teraz a neverila by si, ako sa dokážeme jeden druhého doberať, "hádať sa", vyčítať mu, keď sa mi niečo nedarí a pod...
  náš vzťah je silne dôverný, láska je vždy na prvom mieste...
  a verím tomu, že toto všetko, čo sa teraz deje vo svete čoskoro už skončí...
  a jedna mala rada, skús sa trochu zamerať na seba, nedívaj sa na druhých čo zle robia, nehľadaj za všetkým Boha, že je to jeho vina, buduj si pomaličky vzťah taký, len On a ty, nikto druhý, On bude taká tajná láska, vyžaluj sa mu, popros ho o pomoc, len tak svojimi slovami a uvidíš, ako sa ti tvoj život bude meniť....a ešte jedno ti prezradím, ráno sa ti bude s radosťou vstávať, lebo budeš vedieť, že máš svojho "kamoša" vždy pri sebe....ktorý ti pomôže...
  držím ti palce
  :)

 3. 3
  Devanelemen

  17 ročný chalan
  Nuladimenzionálny priestor

  "Smutné"

  V istých veciach, nehádž všetkých do jedného vreca.
 4. 4
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  @devanelemen nehádžem sľubujem. poznám sa osobne s ľuďmi, ktorí sú silno veriaci a sú veľmi tolerantní a milí ľudia a mám ich rada. Ide o to, že keby som pisala o nich nikoho by to nezaujímalo. A v mojom okolí prevláda tá farizejská väčšina, voči ktorej mám veľké výhrady...som si plne vedomá toho, že existujú aj veriaci, z ktorých si ľudia ako ja možu brať príklad..
 5. 5
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  @marcello1111 ďakujem za názor, popremýšľam o tom, ale zatiaľ si za všetkým čo som napísala stojím
 6. 6
  Devanelemen

  17 ročný chalan
  Nuladimenzionálny priestor

  @rebarboe dobre, súhlasím, prepáč ak som ťa urazil náhodou
 7. 7
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  @devanelemen nič sa nestalo, rátala som aj s takou odozvou
 8. 8
  Sasi2680

  26 ročná žena

  Kresťanstvo nie je jediná viera a cirkev nie je jediná autorita čo sa týka vecí viery a Bohu :) ja v Boha verím ale cirkev absolútne neuznávam.. Veď porušujú hlavne prikázanie nezabijes.. Každým reznom čo si dajú :)
 9. 9
  Vreskot000

  32 ročný muž

  @marcello1111 ber to tak ze ona ma 17 rokov, takže nič nove. Ps. Ano vela krestanov ktori su vlažní vo viere a ateistov rozmýšľa ako ty. Poznam aj ja prípad kedy chlapec so zboznej mnohočlennej rodine vo svojich 20 rokov spravil dieťa frajerke. A aby v kostole nebola hanba popripade v meste, tak sa ako 20 ročný oženil v Prahe, dieťa samozrejme na ceste. Nie u nas v kostole. Mnoho nezrelých kresťanov nevie v podstate o Bohu nič! Ty sa nepozeraj kto aky je ale pozri sa aka si ty. Vieš mnoho ľudi ktorí rebelujú... Ako beriem to, v súčasnosti to azda pramalo koho obíde, ale to znamená len to že nemáš v sebe vnútornú harmoniu a do kostola viac menej ideš z donútenia. Vieš mnoho ľudí trápia okrem možno existenčných problémov aj iné. Predmedávnom som pozeral doma film o pátrovi Piovi. Nadherny hadam 3 hod.film mal dve časti. Mama mi povedala pri nom čosi, čo ma veľmi zabolelo. Niečo ako. Nedovolím aby si znova šiel do seminára, lebo neskôr si si našiel frakerku(akože ja) tak aby som sa nehral na niečo. Pichlo ma to pri srdci. Vieš mnoho mladých vôbec nechápe o čom je kresťanstvo. To nie je chodenie do kostola, i ked aj to je potrebne pretože cirkev a jej členovia žiju jednak z Eucharistie, sv.zmierenia z poznania Pisma svätého. Pokiaľ zanedbáš jeden atribút,.. Taký kresťan obyčajne padne a bude škaredo ohovárať, čo si myslí o Bohu a pod.... Ty sa na druhých nepozeraj. Mnoho pohanov poukazuje na kresťanov aký sme... Oukej, ale myslíš si že imo cirkvi sa im lepšie žije? Na to zabudni. Prečitaj si nejaky moj článok. Taký človek nie je vyzretý a obyčajne padne pri prvom nezdare
 10. 10
  Marcello1111

  30 ročný muž

  @vreskot000
  máš absolútne pravdu brat môj, obyčajne ľudia spoznávajú Boha v bolestiach, padajú na kolená a pýtajú sa "Prečo práve ja"
  no preto, lebo keď ti bolo dobre, kydal si na Boha a obracal si sa mu chrbtom...
  je to pomsta Boha?
  nie!
  je to výsledok ľudskej civilizácie a práca diabla, ktorému sa ľudstvo darí v húfoch hádzať do horúceho pekla...

  kto sa včas nespamätá je zatratený na veky...
  škoda aj tejto devuchy....
  :(
 11. 11
  Padlyanjel

  24 ročné dievča
  z Xibalby

  Článok veľmi dobre napísaný, dobre sa číta, je vtipný. Hlavne to o piesočku...
  Čo sa veci týka, chápem, że ťa kresťanstvo neberie. Mňa tiež nie. Nie som ateista ale nie som ani kresťan. Neuznávam cirkev, pretože v jej mene sa za tie roky vraždilo viac, ako za Hitlera. On je za padúcha, a cirkev je stále svätá? Pre mňa je to dobre vyšpekulovaná organizácia, ktorá využíva vieru samotnú.
  Keď si ale vezmeš bibliu a odmyslíš si cirkev, keď ju začneš čítať akoby to bol obyčajný román. Tak ti už nepríde odveci. To že nemáš kradnúť, zabíjať, vážiť si rodičov. To vieš že je správne. Ja sama mám v sebe vieru, ale neverím na dedka na obláčiku, neverím cirkvi, nechodím do kostola, nie som pokrstená a vôbec. Myslíš, že keby boh existuje, trápi ho, či chodíš do kostola? Povedal by si, že ta tam uvidí radšej nasilu ako vôbec? Ja si myslím, že skôr je dôležité mať v sebe tie hodnoty ako lásku, úctu, vďačnosť ale aj snahu byť čo i len trošku lepším, akým som bol včera. Pomáhať keď viem a neubližovať. Aspon nie zámerne. A na to aby si to človek uvedomil nepotrebuje cirkev. Nepotrebuje sa pripútať k niečomu, čo vnútorne cíti, že to nie je úplne vporiadku. Môžeš mať lásku v srdci bez toho, aby si patrila k pokrytcom.
 12. 12
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  Nie, ty nie si vôbec zlá. Si len hlúpa, nezrelá a plytká. Decko, ktorým plieska puberta a nevie dokopy o živote nič :)
  A to nie preto, že neveríš v Boha, to mi je ukradnuté. Aj keď by ma fakt veeeeľmi zaujímal aspoň 1 jediný dôvod, prečo, ak existuje, tak myslíš, že je zlý ;)
  A stavím sa, že o viere si písala len preto, že dnes je Viery. Predvídateľné.
 13. 13
  Rebarboe

  18 ročné dievča
  Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

  @antifunebracka diki karolko za názor...opäť si ma odhalil...klasikaaa
 14. 14
  Lordnorton

  hrá sa, že má 2 roky
  Nová Dubnica

  @sasi2680 Podľa Biblie nemajú zvieratá dušu a nie sú na tej istej úrovni ako ľudia, takže "Nezabiješ" sa na ten rezeň nevsťahuje.
 15. 15
  Sasi2680

  26 ročná žena

  @lordnorton vravím že kresťanstvo nie je jedine náboženstvu a tým pádom ani nie jedine sväté písmo a ja verím tomu, veď to aj vidím každý deň, že zviera dušu má a potvrdzuje mi to aj Bhagavad-Gita, čo je pre mňa sväté písmo :)
 16. 16
  Lordnorton

  hrá sa, že má 2 roky
  Nová Dubnica

  @sasi2680 Ale ona tu rozoberá kresťanské desatoro.
  A žiješ aj podľa Koránu? Alebo si vyberáš z každého, ehm, "svätého písma" iba čo sa Ti hodí?
 17. 17
  Sasi2680

  26 ročná žena

  @lordnorton ona tu rozoberá Boha a myslí si, že keď niekto verí v Boha, tak musí nutne len každú nedeľu do kostola chodiť. Ale ok asi sa nechápeme tak nechaj tak.
 18. 18
  Lordnorton

  hrá sa, že má 2 roky
  Nová Dubnica

  @sasi2680 Tak ide o to, ako definuješ boha. Boh s veľkým B je ten kresťanský. Potom máš Jahveho, Alaha, Krišnu, nejakého gigantického krokodýla niekde v pralese, a ďalšie milióny bohov.
  Všeobecná definícia božstva je proste o tom, že veríš, že existuje niečo nadprirodzené s nadprirodzenou mocou.
  Len stále nechápem, prečo by ľudia kvôli bohu nemali jesť rezne...
 19. 19
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  @lordnorton vsak ti jasne napisala, ze ona povazuje za relevantnu knihu Bhagavad-Gita, tak sa zrejme riadi tym... a preto neje rezne
 20. 20
  Lordnorton

  hrá sa, že má 2 roky
  Nová Dubnica

  @pubertslatinocelny
  ona napísala
  " ja v Boha verím ale cirkev absolútne neuznávam.. Veď porušujú hlavne prikázanie nezabijes.. Každým reznom čo si dajú"
  Prikázanie nezabiješ podľa koho? Bhagavad-Gita? A prečo by kresťanskú cirkev mala zaujímať nejaká kniha Bhagavad-Gita?
  Kresťania žiadnym jedením rezňov svoje prikázanie neporušujú.
  Porušujú nejaké Hinduistické pravidlá a čo? Bhagavad-Gita zasa presadzuje kastový systém (BG 4.13), alebo nižšie postavenie žien od narodenia (BG 9.32). Čo tiež nie sú nejaké fantastické hodnoty.
  A teraz tu určite možno niekto bude obhajovať BG ako fantastickú knihu, čo robia aj obhajcovia Biblie a Koránu a ďalších náboženských kníh.
  Ja by som to ukončil, že všetky sú pekne na prd, boli napísané veľmi dávno podľa vtedajších poznatkov a spoločenských noriem a fungovať doslova podľa hocijakej z nich v dnešnej dobe by nebolo nič extra.
 21. 21
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  @lordnorton jj, máš point s tým príspevkom
 22. 22
  Lordnorton

  hrá sa, že má 2 roky
  Nová Dubnica

  @pubertslatinocelny Pubert, máš za mňa maximálne uznanie čo do pokojného uznania hodnoty názoru druhej strany. Normálne som nadšený. Diky
 23. 23
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  pubertkúpnoknedlizovaný

  @lordnorton :D s radosťou, ja ďakujem za pochvalu