Ako sme z vôle božej Piráta potešili #November2022

Sedím na gauči vo svojom floridskom apartmáne a zadumane popíjam Presidente Marti, výborný dominikánsky rum. Moja manželka, Eva Josefíková spolu s našim synom Vincentom dnes ráno odišli na výlet do Paríža, kvôli pracovným povinnostiam som nemohol ísť s nimi. Nevadí, budúci mesiac budem mať trochu voľnejší a zájdeme si všetci traja do Milána. 

Zajtra ma čaká rokovanie s Jamesom Goldsteinom, židovským mediálnym magnátom z New Yorku. Chystáme spoločný biznis, ak všetko vyjde podľa predstáv, bude to riadna pecka...

Moje úvahy o biznise sa v momente rozplynuli, ked z kúpeľne vyšla nahá Marley Brinx. Len čo manželka vytiahla päty z domu, zavolal som jej, nech mi príde robiť spoločnosť. No nemyslite si, že svoju Evku neľúbim! Mám ju veľmi rád, je to starostlivá, dobrá manželka, no bujakovi ako som ja nestačí len jedna žena, potrebujem občas zmenu. Ved ako sa hovorí, zmena je život...

Pííp! Píííp! Ozýva sa nepríjemný prenikavý zvuk budíka. Prebúdzam sa z prekrásneho sna do drsnej reality, do unimobunky na okraji mesta. Torpedo v červenom tielku s nápisom ČSSR si už dáva rannú rozcvičku s činkami a pospevuje si pritom "jebem tvojho antikrista daj mi šalátu!". 

Táto unimobunka ešte prednedávnom patrila Štefanovi Patakymu- stretávali sme sa s nim v krčme U Jeleňa, tak sa tam vedel nadrbať, až sa s rachotom zvalil pod stôl a došťal sa. Vtedy sme sa vždy postavili do pozoru ako vojaci a zasalutovali mu, brali sme to tak, že hrdinsky padol za vlasť. Krčmárka však nemala chuť vzdávať úctu padlému- riadne ju sralo, že jej pohostinstvo smrdí močovinou a musí tie šťanky z podlahy umývať. Preto Štefanovi navrhla, aby nosil pampersky. To si mal vidieť, ako ho to rozčertilo! Vyzjapoval, že on nie je žiadne decko, búchal päsťou po pulte a aby neporušil tradíciu, zvalil sa pod stôl jak vrece zemiakov. 

Tentoraz ho však neskosila borovička, ale infarkt.

Kedže po sebe nezanechal žiaden závet, nebolo jasné, kto po ňom zdedí unimobunku, a strhol sa o ňu tuhý boj. Najväčší zálusk si na ňu robila Hilda Čanigová- chcela si z nej urobiť šmajchlkabinet, do ktorého by si vodila svojich zákazníkov. Je to skúsená štetka, jazdila už na troch prvoligových hokejistoch a aj poslancovi z parlamentu Jánovi Kvorkovi (v cigánskej komunite známy pod pseudonymom Karolko). Človek by si pomyslel, že poraziť štetku nebude problém, ved je to žena, dvaja chlapi si s ňou bez problémov poradia. Lenže Hilda je prešibaná a používa zákerné ťahy- pri bitke pľuje do očí, mačká semenníky a hryzie jak besná. Má už síce len tri zuby, no nie je príliš čistotná a šuká bárskde, aj pod mostom, a tak je dosť možné, že má nejakú chorobu. Bohvie, možno aj AIDS. Jej uhryznutie môže byť smrteľné a preto sa jej všetci boja. 

Tak mi zmáčkla vajcia, že som zaspieval Nessun Dormu koloratúrnym sopránom. Teraz mi dá svoj obávaný bozk smrti a som v prdeli! Celého ma oblial studený pot, trasiem sa ako želatína. Našťastie, Torpedo nestratil duchaprítomnosť, odzadu k nej priskočil a zapchal jej hubu ponožkami. 

Vyhrali sme! Unimobunka je naša! Nie je to síce luxus, ba ani len slušný priemer, ale je to miesto, ktoré môžeme nazývať svojim domovom. Lepšie mať takúto strechu nad hlavou než žiadnu. Števo, nech ti je zem ľahká, sľubujeme, že sa o ňu budeme dobre starať. 

Pred týždňom nás vyhodili z roboty- pracovali sme v polygrafickej firme na falcovačke a trojreze. Kolektív celkom dobrý, no vedúci bol na nás ako šmirgeľ. Neustále hundral a buzeroval, nezvládli sme ten nátlak a vo štvrtok presne o 10:25 nám obom ruplo v bedni. Podpálili sme zopár paliet a tancovali okolo vatry čardáš. Ked nám vydesený vedúci prikázal, aby sme ten požiar uhasili, zapálil som najnovšie, len pred chvíľou vytlačené vydanie časopisu Mladý Záhradkár a hodil mu ho na plešinu. 

A to bol náš posledný deň v tejto firme. Vrátili sme sa teda k tomu, čím sme sa živili predtým- krádeže, predaj pašovaných cigariet a alkoholu, občas nejaká tá ozbrojená lúpež v prestrojení za Ruda Vaského a Laca Meliška. Včera sme ukradli protetickú pomôcku paralympionika Jozefa Metelku- teda konkrétne nohu. Mal totiž u nás v meste autogramiádu a my sme vedeli, že vlastní dve protézy- jednu na bežné nosenie a druhú na športovanie, ktorú si pri udalostiach akou je autogramiáda necháva odloženú v aute. Ked ho obklopil dav fanúšikov, pýtajúc si od neho autogram a robiac si s nim selfie, nenápadne sme sa prešmykli k jeho autu a protézu zo zadného sedadla čmajzli. 

Lenže nemáme ani šajnu, komu ju predať- nepoznáme veľa jednonohých ľudí, iba Imricha, verného Jeleňovho štamgasta a Štefanovho dlhoročného kamaráta. Prezývajú ho Pirát, lebo má dlhú, čiernu bradu a drevenú nohu. Je to invalidný dôchodca, peňazí nemá nazvyš a mohol by nám za ňu dať iba pár eur. To veru nie je príliš výnosný kšeft, ved tá protéza má mnohonásobne vyššiu hodnotu. 

Vtom mi lúč slnka prenikajúci do unimobunky cez okno osvietil tvár. A nebol to len taký obyčajný lúč, bolo to duchovné, božie osvietenie! Nebudem hľadieť na osobný prospech, urobím dobrý nezištný skutok. Povedal som o svojom nápade Torpedovi a on bez váhania súhlasil. 

A tak sme Pirátovi tú protézu zadarmo darovali. Nezarobili sme síce ani cent, no pohľad na vysmiateho Piráta, ako zvesela kráča k Jeleňovi na novej, modernej protéze, bol dostatočnou odmenou.

#November2022


Zdieľaj článok na facebooku
28 odoberateľov
Riddler

Suverénny víťaz nástenkového tendra, olympijsky víťaz vo vrhu tieňom (talent podedil po dedkovi, ktorý vrhal očnými tieňmi na turnaji latentných homosexuálov, a otcovi, ktorý bol za vlády Dzurindu v tieňovej vláde), obávaný zlodej slnečníc skladajúci piesne a cement z vlečky, v pornopriemysle známy pod pseudonymom Baron Prášil.

Komenty k článku

 1. 1
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  Celkom pekna buducnost nas caka myslel som ze to bude horsie :D
 2. 2
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @torpedo08 Bude to celkom znesiteľné, kým nás za tie zločiny nezavrú :D
 3. 3
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  Zdrhneme neboj sa :D
 4. 4
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @torpedo08 Ale musíme tam,kde by nikomu ani vo sne nenapadlo nás hľadať, napríklad KLDR :D Interpol bude prehľadávať daňové raje v Karibiku a my zatiaľ pekne s Kimom budeme rakety vyrábať :D
 5. 5
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  Ale co rakety sak tu mame kamosa na birdzi co je s Kimom jedna ruka ten nam to vybavi aby sme len ryzove pivo a palenku popijali a budu sa okolo nas motat korejske luxusne spolocnicky :D
 6. 6
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @torpedo08 Hmm tak to je materiál na pokračovanie príbehu- Ako sme Kňažka okradli a do Korei zdrhli :D
 7. 7
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  jj (thumbs)
 8. 8
  Vreskot000

  31 ročný muž

  ejha, celkm to pobavilo
 9. 9
  3dmeraya

  26 ročná žena

  Pre mna jednoznačný víťaz tejto #2022 čelindži
 10. 10
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @3dmeraya Dakujem :) možno bude aj pokračovanie,už nie do súťaže, len tak pre zábavu :)