26 ročný muž, Strážca kontinuálneho transfunkcionéra

Lost in e-hell (pokračovanie)

Dvere! Konečne východisko z tejto spleti uličiek, ktoré prinášajú jedno nebezpečenstvo za druhým. Prosím, len nech nie sú zatvorené, to by bol môj koniec.

Siahol som na mosadznú kľučku a prudko otvoril. Stará pani po mne vrieska ako zmyslov zbavená, chce ma dobodať, vypreparovať a urobiť zo mňa maskota spoločnosti 4life Direct. Vraj ma natrú nazeleno a natočia so mnou reklamu, v ktorej bude Bohdan Tuma piskľavým hlasom vykrikovať: Sto pohrebov týždenne, sto pohrebov týždenne!

Tak to teda nie! Ráznym krokom som vykročil z labyrintu a zabuchol za sebou dvere. Babka nestihla ubrzdiť, narazila do nich hlavou a škaredo zanadávala. Uvoľnene som si vydýchol, no z e-hell som neunikol. Toto bola iba jedna z jeho miestností. Tak, ako má Danteho peklo deväť kruhov, tak má ríša Démona Spamu deväť hrôzostrašných komnát.

Tá dalšia sa nazýva dark web- pohybujú sa tu rôzne typy ľudí, drogoví díleri, obchodníci so zbraňami, pasáci schopní zohnať čokoľvek od malajzijských transiek až po slovenské instagramové kardashianky, a popri nich sa tu potuluje zopár zmätených pubertiakov, ktorí dúfajú, že ked o dark webe urobia video, konečne presiahnu na Yotube magickú hranicu tisíc videní, o ktorej doteraz len snívali.

Najdesivejšia ponuka, ktorú som však dostal, prišla od istého hrozivo vyzerajúceho muža v tmavom plášti- mal dlhé vlasy a hovoril záhadné, ťažko pochopiteľné veci o vesmíre a nadprirodzených silách. Jeho aura bola temná ako aura Voldemorta, a z úst mu miestami vyšľahol dračí plameň. Dal mi do rúk knihu, ktorú napísal, a nenápadne pošepol, že z nej mám čerpať životnú múdrosť, vraj sa v nej dočítam, ako uniknúť z tejto pasce.

Nikdy predtým som tohto tajomného muža nevidel. Pozrel som sa na obálku knihy a nahlas prečítal: Branimágus Monster, Vytriezvenie. Potom mi strčil pred tvár nahé fotky akejsi ženy vyzerajúcej ako rumunská cigánska čarodejnica. Vraj sa volá Noribela a predá mi ich za desať eury. 

Vydesene som sa ukryl pod stôl, schúlil do klbka a začal sa kolísať. Už to tu dlhšie nevydržím, musím odtiaľto zmiznúť! A tak som začal listovať v Branimágusovej knihe, a na strane 66 našiel túto vetu: Kto chce z e-hell uniknúť, musí do svojho wi-fi routera vraziť chren veľký ako mušketierova topánka.

Z e-hell sa však k svojmu wi-fi routeru nemôžem dostať. A tak vás prosím, kto práve nemáte nič dôležité na práci, ako písanie bakalárky alebo boj so Žiarskou mafiou, zájdite ku mne domov a prebodnite ten prekliaty vysielač. 


Zdieľaj článok na facebooku
32 odoberateľov
Riddler

Suverénny víťaz nástenkového tendra, olympijsky víťaz vo vrhu tieňom (talent podedil po dedkovi, ktorý vrhal očnými tieňmi na turnaji latentných homosexuálov, a otcovi, ktorý bol za vlády Dzurindu v tieňovej vláde), obávaný zlodej slnečníc skladajúci piesne a cement z vlečky, v pornopriemysle známy pod pseudonymom Baron Prášil.

Komenty k článku

 1. 1
  Koichi

  tvári sa, že má 4 roky

  Chce to viac blogov na birdzi ako tento :D kvalitný a zábavný
 2. 2
  Nats

  hrá sa, že má 1 rok

  Dobrý blog, ale budem hnidopich - danteho peklo má 9 kruhov, nie 7 :D
 3. 3
  Riddler

  26 ročný muž
  Strážca kontinuálneho transfunkcionéra

  @nats Dakujem za upozornenie, idem opraviť :)
 4. 4
  Devanelemen

  17 ročný chalan
  Nuladimenzionálny priestor

  @nats @riddler prepáčte, ale peklo má 9 poschodí, očistec má sedem kruhov (hehe)
 5. 5
  Nats

  hrá sa, že má 1 rok

  @devanelemen a?
 6. 6
  Devanelemen

  17 ročný chalan
  Nuladimenzionálny priestor

  @nats tak len, že si napísala, že Danteho peklo má 9 kruhov :smile: