Lost in e-hell (pokračovanie)

Dvere! Konečne východisko z tejto spleti uličiek, ktoré prinášajú jedno nebezpečenstvo za druhým. Prosím, len nech nie sú zatvorené, to by bol môj koniec.

Siahol som na mosadznú kľučku a prudko otvoril. Stará pani po mne vrieska ako zmyslov zbavená, chce ma dobodať, vypreparovať a urobiť zo mňa maskota spoločnosti 4life Direct. Vraj ma natrú nazeleno a natočia so mnou reklamu, v ktorej bude Bohdan Tuma piskľavým hlasom vykrikovať: Sto pohrebov týždenne, sto pohrebov týždenne!

Tak to teda nie! Ráznym krokom som vykročil z labyrintu a zabuchol za sebou dvere. Babka nestihla ubrzdiť, narazila do nich hlavou a škaredo zanadávala. Uvoľnene som si vydýchol, no z e-hell som neunikol. Toto bola iba jedna z jeho miestností. Tak, ako má Danteho peklo deväť kruhov, tak má ríša Démona Spamu deväť hrôzostrašných komnát.

Tá dalšia sa nazýva dark web- pohybujú sa tu rôzne typy ľudí, drogoví díleri, obchodníci so zbraňami, pasáci schopní zohnať čokoľvek od malajzijských transiek až po slovenské instagramové kardashianky, a popri nich sa tu potuluje zopár zmätených pubertiakov, ktorí dúfajú, že ked o dark webe urobia video, konečne presiahnu na Yotube magickú hranicu tisíc videní, o ktorej doteraz len snívali.

Najdesivejšia ponuka, ktorú som však dostal, prišla od istého hrozivo vyzerajúceho muža v tmavom plášti- mal dlhé vlasy a hovoril záhadné, ťažko pochopiteľné veci o vesmíre a nadprirodzených silách. Jeho aura bola temná ako aura Voldemorta, a z úst mu miestami vyšľahol dračí plameň. Dal mi do rúk knihu, ktorú napísal, a nenápadne pošepol, že z nej mám čerpať životnú múdrosť, vraj sa v nej dočítam, ako uniknúť z tejto pasce.

Nikdy predtým som tohto tajomného muža nevidel. Pozrel som sa na obálku knihy a nahlas prečítal: Branimágus Monster, Vytriezvenie. Potom mi strčil pred tvár nahé fotky akejsi ženy vyzerajúcej ako rumunská cigánska čarodejnica. Vraj sa volá Noribela a predá mi ich za desať eury. 

Vydesene som sa ukryl pod stôl, schúlil do klbka a začal sa kolísať. Už to tu dlhšie nevydržím, musím odtiaľto zmiznúť! A tak som začal listovať v Branimágusovej knihe, a na strane 66 našiel túto vetu: Kto chce z e-hell uniknúť, musí do svojho wi-fi routera vraziť chren veľký ako mušketierova topánka.

Z e-hell sa však k svojmu wi-fi routeru nemôžem dostať. A tak vás prosím, kto práve nemáte nič dôležité na práci, ako písanie bakalárky alebo boj so Žiarskou mafiou, zájdite ku mne domov a prebodnite ten prekliaty vysielač. 


Zdieľaj článok na facebooku
37 odoberateľov
Riddler

Vyschnutý z ústavu človek.

Komenty k článku

 1. 1
  Koichi

  tvári sa, že má 4 roky

  Chce to viac blogov na birdzi ako tento :D kvalitný a zábavný
 2. 2
  Nats

  hrá sa, že má 1 rok

  Dobrý blog, ale budem hnidopich - danteho peklo má 9 kruhov, nie 7 :D
 3. 3
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @nats Dakujem za upozornenie, idem opraviť :)
 4. 4
  Devanelemen

  17 ročný chalan
  Nuladimenzionálny priestor

  @nats @riddler prepáčte, ale peklo má 9 poschodí, očistec má sedem kruhov (hehe)
 5. 5
  Nats

  hrá sa, že má 1 rok

  @devanelemen a?
 6. 6
  Devanelemen

  17 ročný chalan
  Nuladimenzionálny priestor

  @nats tak len, že si napísala, že Danteho peklo má 9 kruhov :smile: