Lost in e-hell

Kedysi som sa domnieval, tak ako určite mnohí z vás, že reťazové správy sú len otravnou zábavkou, ktorú hned po prečítaní treba vymazať, a nevenovať jej žiadnu väčšiu pozornosť. Dnes už viem, ako veľmi som sa mýlil.

Je nedeľa, pochmúrne zimné popoludnie. Presne pred siedmimi dňami som dostal správu, ktorá ma varovala, že ak ju neodošlem dalším ľudom, nedožijem sa dôchodku. Hovorím si, no a čo, ved ak sa hranica odchodu do dôchodku bude stále posúvať, nedožije sa ho nikto z nás. A tak som túto správu zmazal a pokračoval vo vytváraní nového fake nicku na Birdzi. 

A to bola osudová chyba.

Z monitora môjho počítača sa vynoril démon Spamu- mal špicaté uchá, ústa ako pes a oči ako krava. Na sebe mal dres Mira Šatana a v ruke štetec. Stiahol ma do svojho elektronického pekla, takzvaného e-hell, o ktorom som už čosi čítal, no neveril som, žeby mohlo existovať. Ocitol som sa v Labyrinte Spamu, v ktorom nech sa rozbehnete akýmkoľvek smerom, odvšadiaľ na vás číha stelesnený spam. Pristúpil ku mne vysoký, elegantný černoch v obleku a lámanou slovenčinou povedal, že sa volá Ibrahim Nakandji, a je právnym zástupcom istého zosnulého podnikateľa z Toga, po ktorom by som mal zdediť jeden milion eur. Jeho zuby žiarili ako z reklamy na zubnú pastu, a luxusný parfém, ktorým je nasprejovaný istotne nemá z Tesca, no i tak som sa rozhodol, že jeho lákavej ponuke odolám.

,,Nie, dakujem pekne pán Nakandji, ale nedám vám žiadne svoje osobné údaje," slušne som odmietol.

,,A čo tak nejaký prípravok na zväčšenie penisu? Pornopriemysel ma nenávidí, za týždeň som zväčšil svoj penis o desať centimetrov," vábi ma černoch nadalej. 

Ked som odmietol i túto ponuku, jeho prívetivý úsmev sa zmenil na zlostnú grimasu. Zo značkových nohavíc vyskočila jeho anakonda a omotala sa mi okolo krku. Nemôžem dýchať, ledva lapám po dychu a priškrteným hláskom prosím o pomoc, no Nakandji sa len diabolsky rehoce. Z celej sily som zahryzol do Anakondy, a tá sa okamžite zmenšila na svoju pôvodnú, dáždovkovitú veľkosť. 

,,Nieeeeee!" skríkol Nakandji zhrozene. 

Utekám od neho čo najdalej, a v jednej zo slepých uličiek labyrintu stretávam starú pani zo známej tv reklamy. Sedí za okrúhlym stolom a pokojne popíja čaj, pojedajúc pritom bábovku. Povedala, aby som si k nej prisadol, a odkrojila mi kúsok z mramorovej bábovky.

,,Mladý muž, máte životné poistenie Moji Blízki od spoločnosti 4life Direct?" usmiala sa na mňa a naliala mi šálku jej obľúbeného Earl Greya.

,,Nie, nemám," pokrútil som hlavou.

,,A kto ti zaplatí pohreb, ked teraz zdochneš, ty marha?" zrevala a zahnala sa po mne nožom. 

Chvalabohu, stihol som sa uhnúť a trielim preč, dúfajúc, že konečne nájdem východ z tohto prekliateho labyrintu. Babka sa rúti za mnou a uteká prekvapivo rýchlo, ako keby to bol zamaskovaný Ján Volko. 

Že som ja tú reťazovku radšej neodoslal.


(pokračovanie nabudúce)
Zdieľaj článok na facebooku
37 odoberateľov
Riddler

Vyschnutý z ústavu človek.

Komenty k článku

 1. 1
  Autistik

  26 ročný muž

  Takéto navádzanie na reťazové správy (?) Inak zábavná story (hehe)
 2. 2
  Koichi

  tvári sa, že má 4 roky

  Super story :)
  Pripomenulo mi to jedno z mojich obľúbených videí
  https://youtu.be/s3zjRcMnRNY
 3. 3
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  megaloman birdzu

  Si videl Ralph búra internet 2? :D
 4. 4
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @antifunebracka Nie, zatiaľ iba Ralph Rozbi to :D
 5. 5
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  megaloman birdzu

  V tom prípade ťa vykradli! :D
 6. 6
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @antifunebracka Musím si to pozrieť :D ak je to podobné, tak len čisto náhodou, kedže ten druhý diel som ešte nevidel.