Muži,ktorých nenávidia ženy

Podnikať vo svete nelegálnej činnosti nie je vôbec jednoduché. Malí a strední oficiálni podnikatelia sa sťažujú, že ich štát príliš nepodporuje, ale čo máme povedať my neoficiálni! Nám nielenže nepomáha, ale ide nám po krku neľútostným spôsobom.  

Je preto prekvapujúce, že mňa a Torpeda zatiaľ nezabásli. Neviem, možno sú väznice plné a šetria miesto pre skutočne nebezpečných zločincov, alebo sme tak nepríťažliví, že nás ignorujú všetky ženy, aj tie v uniforme. Ved minule som jednej pubertiačke vytiahol zo zadného vrecka džínsov peňaženku, (panebože, tá mala zadok, nádhera!) a len pár metrov odo mňa stála policajtka. Ani sa na mňa nepozrela, akoby som bol vzduch! Mohol by som sa vyhrážať teroristickým útokom, a aj tak by si radšej všímala toho blondiačika v tmavomodrom obleku, ktorý telefonoval na protiľahlej strane ulice. 

Torpedo v ten deň dopadol ešte horšie- ked išiel kradnúť do supermarketu, neotvorili sa pred nim dvere. Čudoval sa, ako je to možné, no potom si uvedomil, že fungujú na princípe fotobunky, a tá je predsa ženského rodu. Musel čakať desať minúť, kým sa neobjaví nejaký iný muž, popri ktorom by sa dovnútra mohol prešmyknúť. Jediné šťastie, že sa tým veľkým dopravným prostriedkom nehovorí autobusky, lebo by nám ani jedna nezastavila.

I ked väčšinou sa venujeme len nekreatívnemu kradnutiu, občas po litri vína sa nám v hlavách zrodí aj nejaký dobrý nápad. Napríklad minule sme chodili po meste s kartonovou krabicou a tričkami Unicef, ktoré nám vyrobila nemenovaná komplicka z birdzu. Hovorili sme ľudom, že vyberáme peniaze na Afriku, a aj ked si myslíte, že je to obyčajný, prachsprostý podvod, nie je to tak úplne pravda.

Naozaj tie peniaze putovali na Afriku, na výlet do Kenského Národného Parku v Nairobi. Ked sme si večer zašli do baru Black Diamond na Mpaka road, spoznali sme milého, prívetivého týpka, ktorý nám zaplatil fľašu Captaina Morgana a k tomu dve obdarené černošky. Povedal, že sa volá Eliud a je bývalým šprintérom, vraj má zlatú olympijskú medailu a Slovensko dobre pozná, lebo si zabehol aj Košický Maraton Mieru. 

No proste super chlapík, čo k tomu viac dodať. Za triezva sa s nami síce príliš nechcel fotiť, no ked bol pod parou a jedna z našich spoločníčiek mu vyleštila bambus, začal byť uvoľnenejší a spravili sme si niekoľko záberov. Hned ako sme sa vrátili do našej unimobunky, hodili sme tie fotky na Facebook, nech nám všetci závidia, že sme chlastali so športovou legendou. 

Keby bol toto záver nášho príbehu, bolo by to fakt krásne. Hotový happy end. Lenže smola je manželka, ktorej sa len tak ľahko nezbavíte, hlavne ak sa voláte Riddler a Torpedo. O dva dni nám na unimobunku zazvonili... vlastne čo to trepem, my nemáme zvonček- zabúchali jak na maštaľné vráta dvaja týpkovia v čiernych bundách.

"Bohaaa, nejeb!" zrúkol na nich Torpedo.

Povedali, že sú z SIS a chcú s nami hovoriť. Snažili sme sa hrať mentálne zaostalých afgáncov, ktorí nerozumejú ich jazyku, ale chlapci boli profíci, nenechali sa oklamať. Naložili nás do audiny s tmavými foliami na predných oknách a odviezli priamo do svojej centrály. Tam už na nás v kancelárii čakala prísne vyzerajúce žena s krátkymi, tmavými vlasmi. 

,,Panebože, Jurigová! Vy už pochopte, že ja tú kozu nepreskočím!" skríkol som vystrašene.

Jurigová bola moja učiteľka telesnej na základnej, hotový diktátor. Nútila tlsté decká šplhať po lane, až kým sa nerozplakali, a nás so slabými rukami, až kým sme sa nedošťali. Jeden z agentov mi ale vysvetlil, že pred nami stojí šéfka Interpolu Mireille Ballestrazzi.

,,No do piči, tak to by som radšej Jurigovú", smutne som si povzdychol.

Bolo nám divné, že falošnú zbierku prišla riešiť taká kapacita, ako keby nato nestačili miestni policajti. Tetka Balestrazzi však o našom podvode vôbec nevedela, obvinila nás z napomáhania vojnovému zločincovi. Nechápali sme, o čom to rozpráva, no potom nám ukázala naše fotky s Eliudom. Vraj je to bývalý vojenský kapitán zapletený do občianskej vojny v Stredoafrickej republike, ktorý spravodlivosti zatiaľ úspešne uniká. Svojim nepriateľom odrezával čuráky a vešal si ich na plot, aby tým vydesil všetkých, ktorí by sa chceli pridať na ich stranu. Len čo sme tie fotky z baru zavesili na net, stali sa z nás medzinárodne hľadané osoby.

,,Tak tento týpek maraton mieru určite nebežal", poznamenal Torpedo, ked nám dávali na ruky putá. 

Ale jednu výhodu to predsa len má- konečne si nás všimla nejaká žena! 

(pokračovanie niekedy nabudúce)

Zdieľaj článok na facebooku
28 odoberateľov
Riddler

Suverénny víťaz nástenkového tendra, olympijsky víťaz vo vrhu tieňom (talent podedil po dedkovi, ktorý vrhal očnými tieňmi na turnaji latentných homosexuálov, a otcovi, ktorý bol za vlády Dzurindu v tieňovej vláde), obávaný zlodej slnečníc skladajúci piesne a cement z vlečky, v pornopriemysle známy pod pseudonymom Baron Prášil.

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  31 ročný muž

  úprimne som sa pobavil :)
 2. 2
  Vreskot000

  31 ročný muž

  podnikat v nelegalnych činnostiach je najlepší biznis aky môže existovať. o tom ti azda napíšem v TS kach ak budeš mať záujem.
 3. 3
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  kunda birdzu

  Dpč tento kresťan nado mnou :D
 4. 4
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  normalne sa tesim kedy sa nam toto realne stane :D bolo by super ak by tieto tvoje blogy boli predpovedou buducnosti aspon nieco zaujimave by sa nam v zivote stalo :D
 5. 6
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @vreskot000 No jasne,daj nejaké tipy, nech sa máme čím inšpirovať :D

  @Torpedo08 Bolo by to zaujímavé dobrodružstvo :D len aby aj dobre dopadlo :D
 6. 7
  Efyks

  10 ročný chlapec

  To je super! :) Ja chcem pokračovanie!
 7. 8
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @efyks Určite niekedy bude,ked nato budem mať čas :)
 8. 9
  Torpedo08

  26 ročný muž
  kOkOtOvO

  Nejak by to uz dopadlo to je iste :D
 9. 10
  Vreskot000

  31 ročný muž

  @antifunebracka pobavilo ? :D :D :D :D
 10. 11
  Vreskot000

  31 ročný muž

  tak ale život človek nemôže brať tak strašne vážne ako vyzerá no. :) všetko s humorom
 11. 13
  Riddler

  25 ročný muž
  Martin

  @vreskot000 Pekne napísané :) ako povedal sváko Ragan, aj to najťažšie bremeno sa ľahšie nesie s trochou špásu :)