Slohová práca: Môj dedko

Môj dedo sa volá Vincent Goldenstein. Ludia si o ňom myslia,že je žid, ale on je neznaboch. Kedysi sa volal úplne ináč, Vincent Baranica, lenže ked začal obchodovať s parfémami, uvedomil si,že takéto meno nie je pre človeka v jeho postavení vhodné. Ved ktorá dáma by si kúpila parfém od niekoho, kto sa volá Baranica. 

A tak sa premenoval na Goldenstein, a to jeho kšeftom veľmi pomohlo, kupovali si od neho parfémy mladé manželky starých chrenov, speváčky i tanečnice z kabaretu. Pýtal som sa deda, či z niektorou z nich aj dačo bolo. Dedo rázne vyhlásil: ,,Nie, ani z jednou!", ale to asi preto, lebo kúsok od nás babka varila obed. A tak som ho pozval do Septimy na pivo a tam sa ho opýtal znovu: šibalsky sa poškriabal po brade, zadíval na prsatú barmanku a zaspomínal na svoj prvý sex, syfilis a alimenty. 

Okrem voňaviek si zarábal aj pálením slivovice. Babke sa to príliš nepáčilo, bála sa, že mu nato prídu policajti a bude zle, a tak mu stále hovorievala: Nepál, nepál! A tak sa dedo nasral, zbalil a odišiel do Nepálu. Rozhodol sa, že podnikne očistnú duchovnú cestu, ktorá osvieti jeho myseľ a zharmonizuje telo.

 Uchýlil sa do chrámu Svájambhú, kde sa ale pokúsil ukradnúť pedesiatkilovú sochu Budhu, a nenápadne s ňou na káričke prejsť cez hranice, začo ho zavreli do basy. Dedko sa ale nesťažuje, vraví že pobyt v base bol zaujímavý zážitok, naučil sa hrať Madžong a vyrobiť zo zubnej kefky zbraň. Po polroku z basy zdrhol a vrátil sa na Slovensko, lebo sa dozvedel, že Slovan zas hľadá nového trénera. Tak reku, prečo by sa Kmotríkovi neponúkol, aspoň na pár mesiacov bude mať robotu. 

Môj dedko je proste veľký idealista a dobrodruch, a preto ho mám rád. A ak za tento sloch nedostanem jednotku, niekto asi bude mať prázdnu benzínovú nádrž a pôjde domov peši ako taká piča. 


Zdieľaj článok na facebooku
31 odoberateľov
Riddler

Suverénny víťaz nástenkového tendra, olympijsky víťaz vo vrhu tieňom (talent podedil po dedkovi, ktorý vrhal očnými tieňmi na turnaji latentných homosexuálov, a otcovi, ktorý bol za vlády Dzurindu v tieňovej vláde), obávaný zlodej slnečníc skladajúci piesne a cement z vlečky, v pornopriemysle známy pod pseudonymom Baron Prášil.

Komenty k článku

 1. 1
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  konské-e zuby

  vyborny dojem mi kazi len par pravopisnych chyb, ale potom som si uvedomil, ze je to sloh, takze vlastne v pohode - a okrem toho nechcem ist domov peso ako taka pica :D
 2. 2
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @pubertslatinocelny Tie sú tam naschvál, ved predsa to píše žiak základnej školy :D
 3. 3
  Pubertslatinocelny

  32 ročný muž
  konské-e zuby

  Jj veď potom mi to napadlo - ale najprv som podozrieval teba :D
 4. 4
  Panakoja1

  20 ročný chalan
  doma pod schodmi

  @Mojdedo ....btw páči sa mi to (thumbs)
 5. 5
  Tomtoylc

  hrá sa, že má 0 rokov

  ten obrazok na záver ... (hehe) ale inak sa mi to pačilo (thumbs)
 6. 6
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  qizmajster birdzu

  Babka si ho nezaslúžila :(