#zdravyduch #lebovzdravomtelezdravypuch

Dnes ráno som sa rozhodol, že začnem žiť zdravšie. Ani neviem, čo ma k tejto myšlienke priviedlo, možno bolesť krížov vystreľujúca až k zátylku, a snád aj krvné testy, ktoré mi moja obvodná doktorka vrámci preventívnej prehliadky urobila. Vôbec neviem, aké som mal výsledky, lebo len čo nabrala vzorku krvi do skúmavky, skúmavka praskla a krv sa jej vyliala na ruku. Začala zjapať ako besná, vraj to hrozne štípe, ako keby vopchala pravačku do žihľavy.

 Napuchla jej do tak gigantických rozmerov, že vyzerá ako tekvica. A tak si na ňu vždy na Halloween nakreslí čiernou fixkou oči a úsmev a straší všetky decká v okolí. Babka ma karhá, vraj je to moja vina, že je z nej teraz také strašidlo, ale ja nesúhlasím- škaredá bola už predtým, len teraz má okrem hnusnej tváre aj hnusnú ruku. 

Ale vráťme sa späť ku mne- ked som sa zaprisahal, že zmením svoj životný štýl k lepšiemu, začal som na internete vyhľadávať inšpirácie. Veľa sa tam píše o bioproduktoch od lokálnych výrobcov. To je tá správna cesta! Už žiadne šmejdy zo supermarketov, ale poctivé, domáce výrobky, po ktorých snád bude moja krv menej toxická. 

A tak som si nešiel kúpiť vodku do Jednoty tak ako obvykle, ale k Jožovi Fúzoňovi, čo býva vo vedľajšej dedine vedľa kostola. V pivnici  vyrába samohonku, nik nevie z čoho, lebo je to výrobné tajomstvo, i ked sa medzi ľudmi šepká, že do nej dáva kradnuté erteple a plesnivú pšenicu. No čo, nikto z nej ešte neoslepol ani neumrel, tak čoho sa mám báť? 

Dohodol som sa s Jožom, že mu pomôžem tie erteple z poľa kradnúť, a tým som vyriešil aj svoj problém s nedostatkom pohybu. Načo by som platil nejakému fitnescentru zato,že sa u nich budem nadrapovať s činkami? Pekne si na svojom bicykli odšlapem sedem kilometrov k družstevným poliam, naberiem vrece erteplí a hybaj s nimi za Jožom! Ak si niekto myslí, že dajaký bandži džamping a podobné hovadiny sú poriadny adrenalín, ten asi v živote nič nekradol. Človek sa pritom tak bojí, že ho družstevníci ulapia a naložia mu motykami päťadvadsať na holú, že z toľkého strachu aj schudne, takže odporúčam všetkým obéznym ľudom, aby sa vysrali na všetky diéty a dali sa na zlodejstvo. 

Ved týmto spôsobom sa dostal do formy aj ten Kris Pavel, čo má v telke reláciu, ja ho dobre poznám! To bol známy lopkár z Bátorových Kosíh, a ked mu už išli po krku policajti z celého Slovenska, zdrhol do Ameriky a teraz tam machruje!

Takže asi toľko k tomu zdravému životnému štýlu. Snád som vás inšpiroval a prestanete chlastať bársjaké patoky z Teska, ale dojdete si pekne na vidiek po domácu. A nezabudnite, ako hovorí pán doktor Bukovský: Dlhé prsty, dlhý život!

Alebo žeby to povedal Fico? Ja ti už neviem...
Zdieľaj článok na facebooku
31 odoberateľov
Riddler

Suverénny víťaz nástenkového tendra, olympijsky víťaz vo vrhu tieňom (talent podedil po dedkovi, ktorý vrhal očnými tieňmi na turnaji latentných homosexuálov, a otcovi, ktorý bol za vlády Dzurindu v tieňovej vláde), obávaný zlodej slnečníc skladajúci piesne a cement z vlečky, v pornopriemysle známy pod pseudonymom Baron Prášil.

Komenty k článku

 1. 1
  Paria333

  26 ročný muž

  máš medzeru v pálení domácej, doštuduj si to.
 2. 2
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  @paria333 :D toto nie je seriozny návod na výrobu domácej,ale vyfantazírovaná haluz :D dokonca ani ruka nenapuchne tak,aby vyzerala ako tekvica, a aj keby,asi nikto by si to tak nenechal,aby mohol strašiť deti :D
 3. 3
  Paria333

  26 ročný muž

  @riddler sklamal si ma, ako si mohol zabudnúť na výrobu kvasu! mal si tam pridať svoju krv potom by to bolo viac ....

  napinavé.
 4. 4
  Zoberhrozno

  24 ročný chalan

  instantná asociácia https://youtu.be/HHwNYJpRqiI