Začnime vyrábať naše vlastné autá

Pred pár dňami oznámil Matovič ako skvelú správu, že sa u nás rozrastie výroba Volkswagenu. Neuvedomil si však pri tom, na akú zahanbujúcu dohodu pristúpil. Radový robotník dostane nástupnú mzdu 900€ v čistom, pričom rovnaký robotník s rovnakými skúsenosťami v závode v Nemecku, ktorého chlieb stojí plus mínus rovnako, dostane nástupný plat 2300€! A to isté je aj v Trnave s PSA, a ďalšie závody, ktoré máme po Slovensku postavené a tvárime sa ako automobilová veľmoc. V skutočnosti sa stávame len výrobnou halou s lacnou pracovnou silou a z našich ľudí sa stávajú otroci západných oligarchov a kapitalistov. Žiadne z peňazí z vyrobených áut na Slovensku našimi ľuďmi neskončia na Slovensku. Páči sa vám to? Mne nie a už pár dní ma to pekne štve, ako túto situáciu zneužili na to, aby nás mohli ďalej vykorisťovať. Je na nás mladých aby sme to do budúcna zastavili. Treba všetky tieto podniky znárodniť, vyhnať všetkých nemeckých, francúzskych či kórejskych majiteľov z pozície štátu, nech si zbalila svoj kufrík a odídu kade ľahšie. V halách, čo po nich ostanú, ostanú robiť aj všetci tí pracovníci čo doteraz, akurát že budú lepšie platovo ohodnotení a peniaze z ich práce skončia na Slovensku. Vymyslieť nové logo a značku auta, ktorá sa bude predávať v celom svete a Slovensko bude na jej výrobe bohatnúť, to je to, čo potrebujeme a nie robiť tu poskokov Nemcom a Kórejcom. Kedy si konečne zvolíme vládu ktorá toto pochopí, aby sa nám žilo lepšie. Zatiaľ nám neostáva nič iné, ako všetci tí, ktorí momentálne v týchto našich okupovaných automobilových závodoch pracujete, aby ste začali bojkotovať cudziu nadvládu nechodenim do práce a vyštvali ich odtiaľ. 

Zdieľaj článok na facebooku
1 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Fukaj

  8 ročný chlapec

  Okej, sme síce lacnejšia pracovná sila ale povedať že Nemec má +- rovnako drahý chlieb? Ani si len nevieš predstaviť aké majú výdavky, a garantujem ti že 2k v Nemecku je rovnake houno, ako u nas 900€.. Za 2300 ti realne Nemec ani nevstane z postele, za tu cenu tam robia nasi a ludia z inych statov..
 2. 2
  Teal

  tvári sa, že má 3 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Hlásim sa ako exterierový dizajnér.
 3. 3
  Blackfog

  hrá sa, že má 0 rokov

  La vie en rose...
 4. 4
  Vladqog

  28 ročný muž
  východ zapadá

  Sak teda mozes zacat...
 5. 5
  Teal

  tvári sa, že má 3 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Aj keby si mal taký kapitál, v súčasnosti je už takmer nemožné založiť nezávislú automobilku, ktorá by dokázala konkurovať veľkým hráčom na trhu.
 6. 6
  Nerwous15

  28 ročný muž
  furt rovno a dzig do ľava :P

  Chlebik tam stoji 2 pade (?)
 7. 7
  Torpedo08

  29 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  V idealnom svete by to tak nejak bolo ale ten tu nikdy nebude
 8. 8
  Luboos

  34 ročný ujo
  Piešťany

  Toto píše človek čo nemá páru :) treba doštudovať problematiku a potom písať :)
 9. 9
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  už nie je rok 1948
 10. 10
  Funkyshit91

  29 ročný muž
  Bratislava

  Ešte robí nejaký Slovak v automobilkách? V Trnave srbi, v Žiline Ukrajinci. So slovenským závodom to nemá už asi nič spoločné.
 11. 11
  Tequila

  26 ročná žena
  Košice

  "Treba všetky tieto podniky znárodniť, vyhnať všetkých nemeckých, francúzskych či kórejskych majiteľov z pozície štátu, nech si zbalila svoj kufrík a odídu kade ľahšie." toto si ako presne predstavujes :D :D :D akoze im len tak ujebes ich peniaze, investície, majetky, know how a nehnutelnosti? ty si to predstavujes jak notme volny trh
 12. 12
  Acvd43xa7w

  27 ročná žena

  juuuj, a trosku si postudovat? DzP, DPH, co to je HDP, ako vznika a kde vznika... nehovoriac o slovenských podnikoch so sidlom v danovom raji, kde realne nam utekaju peniazky. zatial co tieto zahranicne firmy so sidlom na SR realne platia dane sem (ak ovsem nemaju danove prazdniny)
  neviditelna ruka trhu je tiez zaujimavost na precitanie.
  toto su krcmove reci bez znalosti problematiky
 13. 13
  Acvd43xa7w

  27 ročná žena

  a myslim, ze Slovensko sa snazilo uz podnikat v roznych oblastiach a vzdy to dopadlo katastrofou :D
 14. 14
  Vreskot000

  33 ročný muž

  ty si ako neúspešný kandidát na prezidenta, vieš o koho ide, ktorý vykrikoval na námestí, že rúška si majú všetci dať dole. neviem prečo nekonali zložky PZ. skús si predstaviť, čo všetko to obnáša. my vlastné auto sme mali, škodovka sa vyraba v mladej boleslavi. ked už nie je československo, to nie je naš problém. nepozastavoval by som sa nad tým, pretože v automobilovom priemysle patríme medzi svetovú špičku vo výrobe
 15. 15
  Vreskot000

  33 ročný muž

  @fukaj tak ale benzín a nafta tam stoja rovnako ako u nás. potraviny tiež. bol som 4 krát v nemecku a rozdiel som nevidel. možno v nájme, keby si chcel dlhodobo bývať je tam drahé. tak ale čo je lacné. hádam nebude nemec zarábať 3000 eur priemerne a platiť 90 eur nájom. nie?