Život bez rúška

Od 1.júla bola oficiálne zrušená povinnosť nosenia rúšok v dvoch našich susedných krajinách - Česku a Rakúsku, až na výnimky ako sú lekárne či verejná doprava. Ide pritom o krajiny, kde je počet nakazených vyšší ako na Slovensku a to aj v prepočte na obyvateľa. Povedal som si teda, že nosenie rúšok u nás nedáva žiadnu logiku a tiež som s tým od 1.júla prestal. Hneď v stredu som bol bez rúška v Tescu, pokladníčka ma len upozornila, aby som si ho nabudúce vzal. Víkend som dosť času trávil na kúpalisku, tam samozrejme ani v bufete rúško nikto nemal. Párkrát som sa zastavil v malej Delii, ako aj vo Fortune, na rúško som upozornený nebol. V sobotu som bol večer na Spartaku, kde som si pred vstupom prekryl ústa šálom, ale na zápase som si ho dal dole - v kotli ho aj tak skoro nikto nemal. Ešte predtým som bol v Aréne (nákupnom centre), kde som sa bol najesť a na WC, tiež som rúško nemal, SBS-kár sa pozeral, ale nepovedal ani slovo. No a napokon dnes som cestoval autobusom za kamarátom do Nitry a po dlhej diskusii som sa vyhovoril na to, že sa mi zle dýcha, čomu šofér uveril a nemohol mi na to už povedať nič. Objektívne, počas celej cesty by sa mi naozaj dýchalo zle. Nosenie rúšok v súčasnosti považujem za zbytočné, pokutami strašia, ale nepoznám nikoho, kto by dostal, reálne vás maximálne upozornia. Skúsme to všetci naraz aj viacerí, aby pochopili, že si s nami nebudú robiť čo chcú, a že nezmyselné opatrenia akceptovať odmietame. 

Zdieľaj článok na facebooku
2 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  James98

  32 ročný muž
  Bratislava

  Rebel
 2. 2
  Sasi2680

  hrá sa, že má 0 rokov

  V hornom rakúsku budu rúška v interiéri opäť povinné, keďže im to tam zas stúpa ;)
 3. 3
  Subarnica

  23 ročné dievča

  Neviem čo si tým dokážeš.. ale nech sa páči... Som zvedavá ako dlho ti to vydrží
 4. 4
  Samuelfghk

  23 ročný chalan

  @subarnica Až dovtedy, kým ich nezrušia oficiálne. V apríli boli povinné aj po vonku, všetci sa báli vírusu, no tiež som ho vonku nemal, jedine ak medzi veľa ľuďmi ale určite nie len tak sám v parku. Chodil som po lesoch, po turach, na bicykli sam alebo s kamarátmi, pokutu som nikdy nedostal
 5. 5
  Tarassaco

  tvári sa, že má 6 rokov

  Je blbé, keď motivácia ľudí robiť/nerobiť niečo, sa odvíja len od toho, či je to povinné. A nemyslím len dodržiavanie povinných zásad, ale aj rebelovanie proti nim, aby si niečo dokázali.
 6. 6
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  dedoles™ influencer birdzu

  Mám pre teba zlú správu: rúška budú povinné zrejme už NAVžDY :)
 7. 7
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 0 rokov
  neexistuje

  Pockaj takze ty si realne myslis, ze tie ruska sa nosia iba na to, aby ti niekto mohol nieco prikazovat?
  Alebo ako si mam vysvetlit tvrdenie "nepoznam nikoho, kto by dostal pokutu, takze je to zbytocne"? Akoze vazne, cim premyslas, ritou?