Rozum vyhráva nad citmiTak už viem, že som starý, keď si poviem, nejdem vonka piť, lebo je priveľká zima, aby som potom mohol do práce ísť zdravý a triezvy hlavne. Mám týždeň pred dovolenkou, tak to už dovtedy vydržím.

Inak sa necítim mladý, že by som potreboval stále byť v spoločnosti rovesníkov. Keď mám viac peňazí, nemám potrebu ich rozhadzovať a užívať na plno. Už som na také veci starý.

Moja nastávajúca spoločníčka, budúca bývalá alebo družka, ako sa tomu hovorí, bude so mnou spokojná v istých medziach, keď sa nekurvím, a pravdepodobne jej predstavím len mojich kolegov, respektíve hlavne tých ženského rodu, ktoré jej nebudem predstavovať ako bývalé, alebo chalanov, ktorí to majú v hlave zrovnané.

Som veľmi vyberavý na kamarátov a nemám potrebu si vyčítať už, keď sa so mnou nechce každý kamarátiť a niekomu prekáža ako trávim voľný čas. Začínam brať na vedomie veci bez toho, aby ma ranili.

Nenahováram si absolútne nič, predstavy sú pravdepodobné osudy a na šance sa pozerám ako na výzvy s percentuálnym úspechom, respektíve risknem to alebo pôjdem na istotu.

Ale veru, zrazu si uvedomím, že beriem za seba zodpovednosť a momentálne, čo mám pod kontrolou je to, či budem pokračovať v úsilí a budem si šetriť na materiálne statky, nič viac nie je pod kontrolou. Ak sa nebude dariť firme, ktorú za pol roka už dvakrát skúpili iní ľudia, tak to proste skúsim inde, no v takom prípade aspoň nebudem ako troska, ktorá sa bude prispôsobovať novým podmienkam, pretože neprejebávam celú výplatu ako mnohí moji rovesníci a kolegovia. A tajne som za to na seba hrdý, i keď viem, že si môžem aspoň trocha povoliť uzdu.

Posledné dva roky boli urputné a nechcem sa cez to vracať. Keby som si mal povedať, že už sa nikdy nebudem tak zle mať a nebudem niečo robiť, tak by som si veľmi nahováral. Lebo život hoci nemá zmysel, stále má vysokú cenu, ohrádzať sa voči nepríjemným veciam je síce prirodzené, no nehrám sa na urodzeného, lebo aj keď som na moje minuloročné predstavy presiahol moje vlastné predstavy a dostal sa do stavu, v ktorom som zdravý a to hlavne psychicky, stále je to len dočasný komfort, život plynie, presúva sa a prichádzajú na rad druhí, mladí, šikovnejší. Nakoniec dávam prednosť veciam trvalým ako dočasným, ale stále mi dobre ležia v ušiach klamstvá, ktoré mi chlácholia dušu a dajú mi pokoj, hoci aj tak viem, aká je pravda, našťastie.
                  
Zdieľaj článok na facebooku
15 odoberateľov
Savvym

Na portáli riešim, čo ma trápi. Respektíve hľadám riešenia a iný názor ako je ten môj. Večer pred spaním nezabudnem skontrolovať birdz. Trápi ma depresia a tak som si povedal, že sa z nej vyrozprávam a možno to pomôže. Som utiahnutý a domased, prestalo ma veľa vecí baviť. Cítim sa nesvoj. Hľadám aj odpočinok a potešenie od všedných starostí. Píšem, aby som sa viac poznal, aby som poznal názory aj na mňa. Som veľmi citlivý a nevážim si seba. Rád si preto sťažujem, čo mi druhí spravili. Okrem sebaľútosti sa však snažím myslieť pozitívne a vkladať do svojich blogov zmysel, nejaké poučenie. Od malička som bol príliš zameraný na vzťahy a aby sa mal každý dobre a nemuseli sa trápiť. Taký snilko s dobrými úmyslami a každému pomôcť. Ale čím som starší, tým viac zisťujem, že to nie som skutočne ja a potláčam svoje skutočné znaky, potláčam všetko na čo nie som hrdý a na čo si neviem zvyknúť. Nie som akčný typ, nie som odvážlivec, čo vyhľadáva dobrodružstvá. Nie som tým za čo ma blízki pokladajú.

Komenty k článku

 1. 1
  Mouette

  11 ročné dievča
  Brloh

  podarilo sa mi prečítař nadpis "Rum vyhráva nad citom" preto som na to klikla, neviem čo to o mne svedčí .....je zvláštne vidieť tento zvrat u človeka bojím sa, že raz príde chvíla keď tak budem spokojná ....teda nemyslím všetko :) je fajn, byť niekedy rozumnejší ale bojím sa toho bojím sa vyrásť
 2. 2
  Savvym

  23 ročný chalan

  @mouette aspoň ti záleží na živote, zmeny hoci sú záhadné a nepríjemné nemusia v tebe vyvolávať obavy, buď silná a prekonal všetky prekážky.
 3. 3
  Savvym

  23 ročný chalan

  @mouette a na rum je tu odborník torpédo