Na turistov treba sprej proti komárom

Máme tu mnoho národností, ale poviem vám, že rusi sú najhorší.

Tak rus vám príde do hotela o 11:00. Urobíme check-in s tým, že izby sú hotové od 14:00. Nie su nadšení, ale zväčša neprotestujú. Ale potom sa nájdu aj takí, ktorí sa vás prídu opýtať o 12:00, či už je izba hotová. Odpovedám záporne, že až o druhej. Potom prídu o 30 minút! Chápete to?! Ja nie. A potom prídu ešte raz.. a už mám dosť.

Potom veľmi častá požiadavka rusov je, že chcú ruský kanál v telke. Nechápem, to tu akože prišli pozerať televízor? Ja som na dovolenke zapínal maximálne hudobné kanály. A keď zistia, ze rozumiem po rusky, sú schopní so mnou rozprávať o ich živote aj hodinu. Raz prišlo na recepciu hyperaktívne dievča. Asi hodinu so mnou kecala, napriek tomu, že som jej povedal, že už ma z nej bolí hlava. Vlastne neskôr rozprávala už len ona a ja som letmo počúval.

Alebo k vám príde žena a začne vás obviňovať, že niekto bol v jej izbe, použil jej posteľ, oblečenie aj uteráky. A že to bola ruská mafia. (Vážne z toho obvinila ruskú mafiu.) Samozrejme na zázname z kamier nebolo nič.

Iná ruska zas príde a hovorí, že jej niekto vyvoláva a nevie kto, lebo nikdy nestihne zodvihnúť telefón a nevie sa dovolať naspäť a máte jej pomôcť. Prečo? Lebo ste recepčný.

Padla aj otázka, že prečo jej prichádza veľká faktúra za mobil.. hej, ja to určite budem vedieť. A že či to nebude za to, že fotila s mobilom. Ach.

Áno, je tu povolené mať malých psov. Ale turisti asi nechápu, že zase tie psy v izbe srať nemôžu a že na nich majú dohliadať.

A ľudia sú na vás nahnevaní aj za to, že je zlé počasie. Lebo my za to môžeme.

Raz sa dve rusky prišli sťažovať na príliš malé štúdio (izba pre dvoch s kuchynkou), lebo predchádzajúci rok mali väčšiu izbu. Ale to bol apartmán pre troch, lebo nebolo žiadne voľné štúdio. A ak im poviete, že sa musia sťažovať cez cestovku, lebo u nich si kúpili pobyt a my nič nemôžeme urobiť, lebo sme komplet plní, tak na vás začnú ziapať ako šialené. Piče. Na druhý deň sa prišli ospravedlniť.

Potom sú tu maďari. Väčšina z nich nerozpráava iným jazyk ako maďarčina. Akokeby bola maďarčina svetovým jazykom. A potom sú nahnevaní, keď sa ich opýtame , či náhodou nerozprávajú španielsky/katalánsky/anglicky/rusky/nemecky/francúzsky/taliansky/bulharsky/poľsky/slovensky/česky. A starí nemci to isté. A vlastne ani mladí nemci veľmi dobre neovládajú angličtinu. 

Ale sú tu aj milí turisti. Veľa milých turistov, našťastie. Dokonca mi jedna ruska povedala, že keď prídem do Moskvy, tak jej mám napásať, že mi urobí sprievodcu a to myslela úplne vážne. Zlatá.

Ale po tomto lete nechcem slovo „Izvinite“ počuť minimálne jeden rok. 
Zdieľaj článok na facebooku
8 odoberateľov
Smilerrr

Metamorfovaná sviňa.

Komenty k článku

 1. 1
  Dzeeejn

  22 ročné dievča
  v Alpách <3

  kde robíš? v hoteli v Tatrách? :)
 2. 2
  Feelagain

  20 ročné dievča
  based in Brno

  ja by som mohla napisat blog o tom, ake je to robit v cestovke :D
 3. 3
  Smilerrr

  11 ročný chlapec
  Omelas

  @dzeeejn v Spanielsku
  @feelagain rad si precitam :D
 4. 4
  Ajsha

  17 ročné dievča
  Venuša

  Musíš to zobrať z ľahšej stránky :) sú aspoň úprimný že čo na srdci to na jazyku
 5. 5
  Savvym

  25 ročný muž

  jedna z prac, ktoru by som uz nerobil.
 6. 6
  Bebekex

  24 ročné dievča

  oh god. po tomto blogu mam celkom obavy, kedze budem prichadzat do "styku" s rusmi a madarmi :D tak som zvedava

  ale inak sranda,ze prave rusi si tak potrpia na to,aby bolo hned vsetko a presne,ked oni si v rusku funguju yolo style. tam je chaos jak rit
 7. 7
  Aventine

  11 ročné dievča
  Halmstad

  heh, s tou ruskou mafiou: si pamätám ako som raz stretla jedného dosť prepikovaného chalana, ktorý mi s úplnou vážnosťou ukázal na asi osemdesiatročnú babku venčiacu psa pred činžákom, že, aj táto patrí k ruskej mafii a je tam nasadená aby ho sledovala :D
 8. 8
  Smilerrr

  11 ročný chlapec
  Omelas

  @bebekex ja nechapem tiez preco tolko "otravuju" ale v skutocnosti mame na tripadvisore lepsie hodnotenie od rusov ako od britov :D a takto to je aj v inych hoteloch s hodnotenim :D
 9. 9
  Ps102

  22 ročný chalan
  Hugh Hefner Birdzu

  Aspoň nechajú tanky doma.
 10. 10
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  tehulka birdzu

  O tomto si chcem čítať viac!