Kushino exeprience

Tie nové nože sú fakt ostré. Tomu hovorím Kushino experience. Dnes som krájal paradajky a musím povedať, že to bol zážitok. Ako keď si niekto dá prvý krát drogy. Alebo keď si prvý krát zajebe. Alebo keď prvý raz skočí s lietadla z padákom. Až teraz som si uvedomil, že nože čo som doteraz používal boli tupé ako chlapec čo si myslí, že sa nemusí učiť, lebo z neho aj tak bude rapper. Môj celý život bol lož, považoval som tie tupé úlomky železa na pogumovanej plastovej rúčke za skutočné nože. Až Kushino experience mi otvorila oči. 

Dávam si chilli papričky s ryžou, pretože odteraz chcem mať už všetko ostré, aj jedlo. Kushino experience! Posadili sme sa tu nad plným hrncom ryže a chilli, len ja a boh. A boh som tiež ja. Ale aj ryža je boh. Takže sme vlastne traja. Takže sme vlastne jeden. Ja a boh.

Viem, možno je problém v brúsení. Veď kto už v dnešnej spoločnosti vie brúsiť nože, okrem vojakov a možno mäsiarov... a brúsičov nožov(lenže tí už dávno nechodia, kedy ti niekto zaklopal na dvere "nepotrebujete nabrúsiť nože?". A ja som si ich vtedy nevážil a odháňal ich od dverí. Nevedel som, že mi chcú len otvoriť oči. Nám všetkým.) 

Tento mesiac preruším svoj dlhoročný asketický život v samote a vydám sa medzi ľudí. Na dve chaty. Akože nie naraz, ale jedna po druhej. Nie, že by som sa na to veľmi tešil, aj tak tam bude nuda, ale tak človek si nevyberá, nemôžem tu byť furt len s bohom, potom sa mu kopia papiere a deti zomierajú na rakovinu, lebo modlitby sú nevyslyšané. A ja si ich na svedomie nevezmem, lebo moje svedomie nie je surf(serf)!

Včera som pozeral videá ľudí čo sa zabili kyanidom. Kyanid vraj zastavuje bunkové dýchanie. Aj Slobodan Praljak (Sudci! Slobodan praljak nie je vojnový zločinec!) sa zrejme otrávil takouto fajnovinkou. Vraj je to však síce pomerne rýchla, ale veľmi nepríjemná smrť. V súdnej sieni bol ďalší príklad, natočený. Chlapík súdený za podpaľačstvo osídlenej budovy si nenápadne dal cukríček, keď sa ujovia a tety v sieni nepozerali a nemohli mu povedať "Nono!". O chvíľu začal pokašliavať. Potom bol detail na jeho tvár ako prehĺta. Myslel som, že od nervozity, ale niekto povedal, že prehĺtal zvratky, aby ho predčasne neodhalili a nemohli mu zavolať záchranku. O chvíľu už kašľal veľa, obrátil sa a pozrel sa na svoju rodinu, a o sekundu na to dostal superzáchvať, zachrapčal ako prasa, zatriasol sa a klesol na zem. Koniec filma.

Aj ja som kedysi jedával kyanid. V jablčných jadierkach je ho vcelku dosť no ja som myslel, že ho tam je tam len stopové množstvo, a tak som jedával jablká aj s jadierkami. Až potom som si všimol, že mi občas preskočí srdce nepekne a začal som si to spájať s konzumáciou týchto jabĺk. Ťažko povedať či to bolo určite preto, lebo srdce mi tak či tak zvyklo preskakovať všelijak. Videl som videjo, kde testovali jadierka jabĺk a čerešní na prítomnosť kyanidu pomocou farbiacich sa pásikou. Roztok z čerešní mal 3-4 ppm. Lysované jablčné jadierka mali značne viac ako 10 ppm, ale neviem o koľko, lebo farebná škála bola načrtnutá len po 10ppm. 

Aké zvláštne, človek si podvedomo myslí, že látky ako kyanid, alebo ópium sú nejaké špeciálne, a špeciálne vyrábané, ale pritom je to len príroda. Nakúpiš pár zrniek maku, (ne)dopestuješ a je z teba feťák. Nakúpiš pár kíl jabĺk, vykostíš, vylisuješ a môžeš sa zabiť. Aj Eva Braunová to vraj vsadila na kyanid. Alebo Júlia v Rómeovi a Alžbete. Teda pardon, Rómeovi a Júlii, stále si mýlim ten názov, ťažko sa to pamätá. Aký priam romantický jed. 

No nic, dojed sem, musim sa odpojit od internetu!

 

Zdieľaj článok na facebooku
31 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Poppyseed

  24 ročné dievča

  Ahaha, kolka radost z ostrych nozov. Dufam ze rukovat je zo silikonoveho kaucuku!

  https://www.youtube.com/watch?v=MF9hP-5kXvc
 2. 2
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Poppyseed Nemozes porovnavat tie bžumty s Kushinom. Kushino ma este aj puzdro ku kazdemu noziku zadarmo! teda predpokladam ze zadarmo, lebo je v baleni a nie je na nom cenovka. Rucka je z kvalitneho plastu, takze vydrzi 10 milionov rokov!
 3. 3
  Poppyseed

  24 ročné dievča

  No dobre, nechcela som sa tvojich nozov dotknut.

  Ahaha, puzdra na noze su super a posobia strasne drsnacky. Mozes si ich opasat okolo stehna a budes jak Lara Croft:D Tak nech sa ti s nimi fajne reze a hlavne sa teraz nestan emo lebo to by asi nedopadlo dobre s takymi ostrymi nozami.
 4. 4
  Poppyseed

  24 ročné dievča

  *nozmi....nozami to co som preboha napisala...
 5. 5
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Poppyseed pche, ani sa ich nedotykaj, lebo sa okamzite porezes (su ostre):P az take puzdro to nie je, ze na opasok, nemyslim ze niekto nosi kuchynsky noz za opaskom, ani kuchar:) Ale je to puzdro aby si sa neporezala ked nimi manipulujes. Ok, potom pridam nejake fotky nakrajanej zeleniny, aby ich nikto ani len nahodou nemohol spochybnovat;)