Májový challenge...zostrojiť neurónovú sieť, ktorá zničí ľudstvo.

Nie je to múdre odpájať sa z Birdzu. Zniem trochu ako ten typ e-mailu, ktorý buď človek rozpošle desiatim ľuďom do 4 hodín, alebo ho postihne veľké nešťastie. Lenže mne sa to stalo. Opustil som Birdz a do 4 dní som začal fajčiť. Samozrejme len jednu dve cigaretky denne, ako sa to hovorí na začiatku. Lenže z nich sú už teraz 6-7 cigaretky(skloňovanie bude do blogu dodané prototypom neurónovej siete Birdz NE, tá bude prechádzať blogy a opravovať blogy podľa vôle samotného Birdzu. Spustenie je naplánováne na rok 2042).

Ale tentoraz som prišiel s jednoznačnou misiou. Už žiadne blúznenie o tom, že napíšem knihu, alebo vtipy, alebo niečo nakreslím, prípadne, že si nájdem prácu, ktorá by ma bavila, alebo nebodaj kamarátov a ženy, alebo aspoň miesto bývanie v ktorom by nebolo horor. Nebudem si klamať, môj život sa už skončil. Budem teda realistický...

Naprogramujem neurónovú sieť, ktorá zničí zem. Pozeral som viac videí, kde sa ľudia ako Elon Musk a jemu podobní(sú takí vôbec?) boja, že s umelou inteligenciou by to nemuselo dopadnúť dobre a mohla by spôsobiť veľké škody, možno dokonca ohroziť ľudstvo. Ale mne by sa to asi páčilo, teda ak by to bola sieť, ktorú som stvoril ja. Nemôže to byť až TAKÉ ťažké, zlepiť nejaký kód čo zničí ľudstvo. 

Dobre priznávam sa, videl som film Ex Machina a bol to kurva dobrý film. Ale najlepšie je, že taká mašinka je zostrojiteľná. Lenže ani nemusí byť v strojovej podobe, postačí ak dokáže rozmýšľať ako simulácia megamozgu pustená na počítači. A má diabolské úmysly. Lenže pri inteligentných bytostiach tie diabolské úmysly ani netreba nejako násilne tlačiť do mozgu, oni tam sú už samé, s tým problém nebude.

Moje nasledujúce plány sú teda jednoduché. Tak ako si už dlhé roky hovorím, vyhodiť svoj mozog do koša. Pomocou supermegadávok meditácie. Bude to fajn experiment. Miska je predsa najlepšia keď je prázdna, aspoň tak to hovoria súdruhovia z ďalekého východu. Plus na actualized.org kanále bol návod na šamanský dychové techniky. Že vraj to navodí iný stav vedomia a potom z toho človeku úplne jebe nasledujúcich niekoľko dní. A pritom je to úplne jednoduché stačí meditovať v spojitosti s hyperventiláciou a dodať tak mozgu nadmernú dávku kyslíka.

Začal som čítať programátorskú literatúru, keďže už to prichádza. Ale ja si ten čas nájdem a prečítam si niečo aj o neurónových sieťach. Najviac mi udiera do oka akýsi Tensor Flow framework na programovanie týchto sietí v spolupráci s Pythonom. Už teraz vidím, že nebudem nič chápať, ale hééééj no tááák, ľudstvo sa predsa nezničí samé (teda, nie?).

Takže ak by sa niečo z toho čo píšem v nasledujúcich dňoch zdalo divné, alebo zvláštne, potom to je šamanskými dychovými technikami a prebiehajúcim reštartom mozgu, netreba sa znepokojovať. O chvíľku už budem zasa písať k veci ako furt.

Spustenie neurónovej siete Baltazar Mephisto, ktorá zničí zem je naplánované na rok 2038, takže dovtedy ešte máte čas užiť si vaše mizerné životy. Nemáte za čo.
Zdieľaj článok na facebooku
31 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  neurónové siete sú drevené koleso.
  niektorí z nás sú v hlave o krok popredu, pri kolesách s pneumatikami - konceptuálne siete.
 2. 2
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Midnight "niektori z nas su v hlave o krok vpredu", ked take nieco vidim napisane tak v mysli hadzem dany prispevok do kosa, pretoze sa viac snazi propagovat autora ako myslienku. Ale v tomo pripade urobim vynimku, lebo o konceptualnych som este nepocul. Ale predpokladam ze to budu tiez neuronove siete len so specialnou architekturou a so zretelom na koncepty a chapanie.
 3. 3
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  @soy_goodking ten uvod bol vtipek, vidim blog vtipne pisany, tak sa snazim v reakcii udrzovat vibe =D

  a ani o nich pocut nebudes lebo je to moj "vynalez" este stale vo faze prvotneho experimentovania =D (to je v podstate druha polovica vtipu)

  ale v podstate si to vystihol, miesto neuronov high-level koncept nodes, nevyhoda ze kazdy potrebuje byt rucne nakodeny, ale vyhoda v tom ako sa to potom sprava.

  ale asi to ma len velmi specificke aplikacie, je to skor variacia namzslienku neuronovych sieti, nie nahrada. je to dost dobre na riadenie AI agentov v hre, ucia sa z diania okolo, formuju spomienky o udalostiach ktore potom vedia vyjadrit v (zatial gramaticky prisernej, ale) normalnej anglictine, porozpravat ti co spravili a preco, a tak... zda sa ze by to vedelo byt dobre hlavne pre npc v open-world rpgckach.