Medzi Birdzom a zemou

Bol to ďalší deň, ktorý sa usídlil medzi birdzom a zemou. A to čo sa stalo v tento deň, bolo napísané v starých kronikách na zožltnutom papieri nasiaknutom jemnou arómou vosku zo sviečok, napísané pomocou koňej krvi...

Putujem lesom, dni a noci. Živím sa veveričkami, tými ktoré mi prejavia (ako sa neskôr ukáže) prehnanú dôveru. Na internet sa napájam cez sovy. "Húkaj hlasnejšie ty sovopiča!, sťahujem porno"...húhúhúúúú. Tak se mi to líbí, i v lese musí bejt pořádek, není to předse čungle.

Ale genetický program zvaný Goodking v1.0 (Ľudia mi síce hovoria "Ty nula!", ale v skutočnosti by mali kričať "Ty jedna bodka nula!") je naprogramovaný aj na takéto situácie. 

V lese bývajú vlci a vyjú na mesiac a vijú vence(gramatické okienko, aj keď neviem či som to nepoplietol), plížia sa ku mne vo svorkách, nechcú ma zjesť, chcú sa zadarmo pripojiť na moju lesnú wifi. Vy vlkopiče, preč od môjho signálu. Nedávno som sa dočítal, že vraj skratka wi-fi nie je skratka a, že wi NEznamená "wireless" a "fi" neznamená nič. Neviem či je to pravda, poslal som už mail Mariánovi Kotlebovi, či mi to môže potvrdiť, lebo on učil informatiku. Odpísal len "Ja nie som historik, neviem čo tie skratky znamenajú a ako wifi vznikla". 

Čítam si tu v tomto lesíku knižku od Carl Gustav Jung-a (ja ho volám len Sídží, podbne ako sa volala pamela anderson v Baywatchi, ale to on nevie, lebo keď natáčali Baywatch, bol už mŕtvy). Nachádzam v nej tri veci: 

1)Potvrdenie toho čo som stále hlásal, ale nechceli mi to veriť, a to že informatici sú málokedy vtipní a umelci málokedy inteligentní. Lebo myslenie a cítenie sú na opačných póloch spektra(spektra neviemčoho, ale proste spektra, chápeme sa, proste na obrázku sú nakreslené na opačných stranách xixixi).

 b)Potvrdenie toho čo som si uvedomil keď som prestával fajčiť a pri mojich pokusoch o meditáciu. Že človek nie je až tak veľmi stroj ktorý ovláda sám seba, ale skôr menšina vedomia, ktorú ovládame a zvyšok je autopilot, loď plaviaca sa tam kam bola rozbehnutá. My ju môžeme len usmerňovať malinký kúsok po kúsku tak, že vedomo dočiahneme na kúsky skryté v podvedomí a vylovíme ich do vedomia. Samozrejme, že Jung to rozoberá do väčšej hĺbky ako som to pochopil ja(nie goodking, ty to vieš lepšie, ty vieš všetko najlepšie!) a hovorí aj o metódach ako sa dá zasvietiť trocha svetla na väčšinovú, nevedomú časť vedomia, ktorá ovláda naše životy. 

III) Ľudia by mali mať v mozgoch predvypálený softvér. Napríklad v podobe mýtických a historických obrazov, archetypov. Je to niečo čo sa nemusia učiť a poznajú to. Ja to chápem tak, že napríklad svetlo na konci tunela môže byť takýto obraz, pretože ľudia ho pred smrťou majú takmer univerzálne, bez ohľadu na to čo v živote zažili. Ten obraz je už proste vypálený v mozgu, sedí niekde v podvedomí a mozog ho vytiahne keď človek umiera. On uvádzal príklad nejakého kolesa, ktoré má v náboženských textoch význam, ale mnoho ľudí, ktorí ho kreslili a snívali o ňom ho v živote nemali možnosť vidieť. A preto z toho vyvodil, že je to prejav niečoho už predvypáleného v mozgoch tých čo to kreslili do náboženských textov(do textov sa nekreslí! V kolonkách na konci knihy má byť napísané nová-zachovalá, tak to má byť. A nie nová-poškodená). A to isté je predvypálené v mozgoch tých čo to kreslili pri terapii, alebo tých čo o tom snívali, bez toho aby sa tí ľudia navzájom poznali, alebo videli svoje kresby.

-->A potom píše niečo o ufónoch, ale to už mu myslím, že mu jebe.

S číslovanými zoznamami som mal vždy problémy, preto ma na strednej prezývali Microsfot Word.

Ak som niečo skomolil tak to nie je moja vina, nie som psychológ a IQ 500, ale iba chudobný čínsky roľník. 

Putujem teda ďalej lesíkom a čas si trávim tým, že dievčatám na pokeci píšem ako prvú správu "ukaš pyču", prípadne "ukaš mi tvoj lesyk". Málokedy odpíšu, lebo nemajú cit pre umenie. A ak aj odpíšu, väčšinou sa konverzácia neuberá správnym smerom. Čo len robím zle. 

Na opačnej strane rieky deliacej lesyk na dve časti, v jaskyni sa usídlila príšera. Trojhlavý drak, ktorý musí byť porazený. Jediné čo ho dokáže zničiť je svätý obrad svetla. Obrad však musí dodržiavať presné ceremónne predpisy, inak sa obráti proti tomu, kto obrad vykonáva. Tak hovoria múdre knihy.

Človek si uvedomí aký je hlúpy až keď číta zložitejší text a počas čítania vety sa snaží vybaviť si čo hovorila predchádzajúca veta a čo tá pre ňou a v oboch prípadoch zlyhá. Jeho precízna pamäť stačí na zapamätanie si ťažšej vety, ani to nie vždy. A koľko viet je v poriadnej hrubej knihe? Aspoň 20.

Ukončím to básňou od Pavla Országa Hviezdoslava. Lamač... Goodkingovi sa do domu v Lamači, vlámali vlámači, vlani tam navláčil, techniku Hitachi.

Zdieľaj článok na facebooku
27 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Milgamman

  9 ročné dievča
  imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

  no toto si tiez dakedy precitam (thumbs)
 2. 2
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Milgamman Vies predsa lepsie ako ja, ze dakedy znamena nikdy, neklam samu seba, nerob si to horise:) Ale zda sa to byt znaly chlapik tak keby si sa nakoniec oklamala tak si precitaj.
 3. 3
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  *horsie
 4. 4
  Milgamman

  9 ročné dievča
  imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

  ja si to nerobim horsie :/ ja verim v lepsie casy v ktorych dakedy znamena cez den a zajtra znamena dnes (rofl)
 5. 5
  Milgamman

  9 ročné dievča
  imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

  *hrosie
 6. 6
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  Robis, preco si hore tak neskoro? Preco nie si seriozna, a kde mas muza? Kde je tvoj stravovaci a kardio program? Na nic z toho nemas uspokojivu odpoved! Tvoj zivot je v troskach. Toto nie je miesto pre teba, Milka, toto je miesto pre zbludile duse, ty musis zit skutocny zivot. :P
 7. 7
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  * @Milgamman
 8. 8
  Milgamman

  9 ročné dievča
  imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

  :DDD
  tak to su otazky na ktore ti naozaj momentalne neviem poskytnut uspokojive odpovede, hadam len tolko, ze odkazem sekretarke, nech to nejak spise a sformuluje za mna, ale kedze to je ta ista sekretarka co ,,vari" Kalinakovi ,,kavu" neviem kedy to bude :/ :( ale v dohladnom case ti poslem vyjadrenie zo sudu.. o rozdeleni majetku a umiestneni zastavky mhd. dovtedy sa maj a blogy nezmazavaj! ;)
 9. 9
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  Nie, so svojim bahnom sa musis vysporiadat sama, ziadna sekretarka, ani secret kárka, zajtra chcem vidiet rozsiahly blog s analyzou tvojho zivota a do konca tyzdna este jeden doplnkovy s tym co si zabudla dat do prveho alebo co ta napadlo medzicasom. Aj A vyjadrenie zo súdu neuznávam, len vyjadrenie osudu:) tebe dobru noc taktiez.
 10. 10
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Milgamman
 11. 11
  Ánosomtuprvýkrát

  17 ročné dievča
  no a najradšej mám tých, čo to najviac potrebujú, ... tých, čo ma neznášajú a nenávidia (@Vymyslinick, 17.11.2017, 6:15 CEWT)

  Vieš, ono vlastne "Nemám čas čítať tie tvoje pičoviny"
  znamená:
  Som socka, čo musí utekať zarábať, lebo mám tak
  málo, že ešte stále musím trapošiť a chodiť zarábať
  niekomu ďaleko viac ako sebe, odovzdám 75% so svojej
  najhrubšej mzdy ... všetky, komplet všetky prach, čo za
  teba odvedie zamestnávateľ, a na konci všetky kolky,
  poplatky za parkovanie, píčoviny od výmyslu sveta,
  čím nepotrebnejšie tým viac. Viac ich ako aj vyberačov
  prachov za ne. Jebať! Nedám! Ani cent. Už nikdy!

  Mám kráľovsky, kráľovniansky veľa času, prachov, chuti
  čítať si čo najdlhšie články plné zdanlivých nezmyslov,
  obsahujôce ale pri dostatočnom chochmese skryté
  poklady, slovné hračky, zábavôstky, na ktoré posratí
  roboši, a to nehovorím o dobrých robošoch s platom
  500 až 1200, reč je o tých 2000, 2500, čo si myslia, akí
  sú skvelí a aká je pičovina "zabíjať" čas niečím tak
  zbytočným ako čítaním alebo nedajbože písaním!
  Niečoho nad 300 slov a dlhšieho ako štyri na sebe
  postavené obrazovky, cez štyriapoltisíc pixľof !!!
  Dík, bola, bude to zábava aj pri opätovných čítaniach!
 12. 12
  Milgamman

  9 ročné dievča
  imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

  ok, takze precitala som to (thumbs) a mam dobru spravu! ja vlastne kalinakovu sekretarku poznam osobne! je to kamoskina kamoska a zaroven spoluziacka z gymnazia (rofl) ona si teraz robi velku karieru na ministerstve, takze mozno predsa len budem mat nejaku protekciu, ked si budem vybavovat tie papiere na azyl :)
 13. 13
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Milgamman, hovoris velmi zmatene. Precitala si Junga ci koho? A sak Kali nema nejaku fajnu sekretarku ,to Fico mal tu fajnotku, ne?