Mengeleho Dievča - čakal som nacizmus, dostal som MGTOW

RECENZIA / SPOILER

Deň bez internetu a už som prečítal celú knihu. Ale to sem proste musím dať. Pretože som prečítal Mengeleho Dievča. Čakal som, že to bude o nacizme, ale v skutočnosti je to MGTOW kniha. O mužoch a ženách a stereotypoch. Ale teraz si vážne nerobím srandu.

Ok, tak najprv začnime srandovnými časťami. Bolo ich pár. Vlastne som sa smial celkom dosť. Samozrejme nie na scénach kde šlo do tuhého. Najlepšia scénka bola keď idú ona a jej otec v transportnom vlaku do lágra a majú tam jedno vedro na sranie a šťanie. A nikto ho nechce použiť prvý, pretože keď ho použije prvá osoba tak sa vo vagóne samozrejme začne rozmáhať neznesiteľný pach moču a hovna. A čo spraví jej otec? Ako prvý utrúsi a toto citujem, aj keď len z pamäti
"Ja...mám asi hnačku".
Hááááááááááááááááhahahaha, čosííííí. Do piče. Normálne sa tu ešte aj teraz rehocem. To je ako z nejakého komediálneho skitu. Proste kopa ľudí v uzavretom priestore, jedno vedro na sranie a všetci držia všetko dnu. Jeden sa zrazu postaví "Ja...mám asi hnačku":DDDD Nie že sa ide vysrať, alebo vyšťať, ale on má rovno ukrutnú hnačku, hnačkisko. Lenže to nie je všetko!

Ľudia vo vlaku...a teraz sa ja poseriem...začali spievať:DDDDD Aby nepočuli ako serie, tak celý vagón začal spievať. To si neviem ani predstaviť, akože idem srať, všetci na mňa pozerajú ako na vraha lebo som im oznámil, že mám hnačku, sadnem na šerbeľ a zrazu spoza seba počujem "Nad Tatrou sa blýýýýýska hromy divo bíííjúúú" a do toho sa mi z riti rynie masívna dyzentéria. "zastavme ich brááátia...". To nevymyslíš, to je život.

Páčili sa mi tam tiež prezývky židovských bachariek. Dupajúca Kobyla a samozrejme Buchenwaldská Suka. Tomu už hovorím prezývky! Toto už je seriózny biznis. 

Ale najdôležitejšia je vzťahová tématika, o táboroch tam toho zasa až tak veľa nebolo. Menegeleho dievča stretne totižto ešte pred vojnou o 7 rokov staršieho muža. Samozrejme sa do seba okamžite "zaľúbia". Keď napísala že sa do neho takmer okamžite zaľúbila, aj keď ho poznala len z počutia, tak som okamžite vedel o čo ide. Chlapík sa volal Milan Markovič. Teda nie Milan, ale Artur Markovicz či ako. 

A Milan Markovič je zhodou okolnosti bohatý. Ale to samo o sebe by nestačilo. A Milan Markovič je totižto prvý MGTOW. Pacient nula. A teda si je zjavne veľmi veľmi dobre vedomý ženskej mentality. Okamžite ma to uchváti s ako ľahkosťou operuje! Okamžite zahŕňa Mengeleho dievča tonou komplimentou a prázdnych rečí. O tom ako strašne ju ľúbi a ako sa mu páči a ako budú spolu do konca života. Je to vlastne prvý kýbeľ hnoja spomenutý v tejto knihe, ten zahnačkovaný vlakový je až druhý. Veľmi rýchlo namotá Mengeleho dievča a ona je do neho tak "strašne zaľúbená". Miestami sa tá kniha podobá na Twilight, bez zjebu. Dookola opakované klišé frázy o tom ako sa strašne ľúbia, až to človeku lezie na nervy.

Taktiež je potrebné si všimnúť, že keď o ňom rozpráva ona, stále to má ten podtón toho čo on pre ňu môže spraviť, alebo aký je obľúbený a ako na neho reagujú jej kamarátky. Pretože to je to do čoho je zaľúbená. On ako ľudská bytosť pre ňu má nulovú hodnotu. Veľmi dobre to vidno v kontraste s jej bratmi a otcom, o ktorých má naozajstnú starosť. Keď hovorí o nich, bojí sa o nich, bojí sa aby sa im niečo nestalo a keď spomenie niečo o tom že ich má rada tak to znie úprimne. 

Lenže Markovič vôbec nie je hlupák a veľmi dobre vie ako veci chodia. A preto keď má nejaký "biznis" v úplnej piči v zahraničí, tak bez jedinej pochybnosti okamžite odchádza a necháva Mengelejovku samú. Pretože vie, že jediné podstatné je, aby šiel podľa svojho plánu a že kurvám sa nikdy nesmie prispôsobovať, a že sa neoplatí nič obetovať kvôli jej fejkovým vyznaniam lásky. Samozrejme píšu si listy o tom ako sa ľúbia, ale veľmi pravdepodobne už v zahraničí jebe lepšie kurvy. Do listov jej stále vyzná lásku 100x, pretože slová sú lacné a tak ich tam môže dať koľko sa ich tam len zmestí a nestojí ho to ani...fenig.

A samozejme, keď ide všetko do sračiek a Mengelejovka ide do Ghetta, tak je to jej vec. On je pekne v bezpečí mimo diania a rieši svoj biznis. Tak isto aj keď ju vezmú do lágra.

Ešte jej napíše, že keby si našla iného frajera/šraca(fakt tam raz použili to slovo šrac), tak jej praje všetko najlepšie. Ale prečo? Je to taký dobrý človek? Nie. Pretože vie, že ona aj tak keď niekoho stretne tak ho SAMOZREJME okašle. A to nie je špekulácia, ale v knihe sa to presne stane. Takže čo jej napíše je vo výsledku úplne jedno, a preto skóruje ďalšie bonusové body za lacné slová o tom aby bola s niekym iným keď bude chcieť. Ona je z toho taká ucvhátená, aký je to len šľachetný človek.

Po vojne sa ona vracia naspäť do Lučenca odkiaľ ju vzali. A tu ma dostala. Tu ma naozaj dostala na chvíľu. Pretože samozrejme v lágri si nenašla frajera, keďže tam sa človek snaží nezomrieť a ešte je aj v čisto ženskom kolektíve. A tak som čakal, že po návrate bude hľadať ona Markoviča a Markovič ju. Bral som to ako fakt. Lenže...

Jej brat ju hneď zoznámil s nejakým tankistom. Tankista bol vyznamenaný nejako a považovali ho vcelku za hrdinu. Rozpráva stále príhody o tom ako nakladali nemcom a o tom ako mu otec Mekyho Žbirku pricvickol prsty v tanku tak, že o jeden prišiel (fakt to tam je napísané, prisahám). A tak sa do neho Mengelejka okamžite "zaľúbi" a hneď mu aj sľúbi, že sa za neho vydá.  Už žiaden Markovič, žiadna láska, našla niekoho kto ju môže zabezpečiť a zdá sa, že je celkom vysoko v hierarchii, lebo má veľa hrdinských a šviháckych príbehov. Nespomína tam však či "čírou náhodou" nemá bohaté zázemie.

Lenže potom náhodou stretne aj Markoviča. A Markovič je veľký pán, ten presne vie čo robí. Cez vojnu zrejme vyjebal 78 píč v zahraničí, kým ona kysla v lágri. A teraz na ňu hneď vybalí, že ide do Ameriky. Dokonca sa sám od seba dovtípi, že už má iného, pretože presne vie ako kurvy operujú. A samozrejme vie, že jej je u piči jedno či on ide do Ameriky, Rumunska, na Mars, či zajtra zdochne. Lenže povie jej, že ak sa za neho vydá môže ísť do Ameriky s ním. A to už je niečo iné, on presne vie, že on je jej ukradnutý, ale že by sa jej páčilo ísť do Ameriky s bohatým chlapíkom. A čo spraví ona? 

Samozrejme povie áno. Poďme. No a čo, že už tomu druhému tankistovi sľúbila, že si ho vezme. Lebo povedzme si pravdu, bohatý Americký žid je vždy viac ako frajerský vyznamenaný tankista. Veď, je to len tankista. Markovič jej hovorí ako na ňu cez vojnu myslel každý deň (to už sa fakt podobá skôr na lacný kabaret, show Milana Markoviča). A čo mu povie ona? Že AJ ona na neho myslievala, ako príde a vyslobodí ju z lágra.

A tu je ten podstatný rozdiel. On myslieval na ňu. AJ Ona myslievala na to ako ju on vyslobodí z lágra. Lenže to AJ tam nemá byť. Má tam byť "narozdiel od toho". Narozdiel od toho, ona o ňom rozmýšľala ako ju vyslobodí z lágra. Tak ako o ňom teraz rozmýšľa ako ju berie do Ameriky. 

No Mengelejkin brat brat jej zakáže ísť do Ameriky. To je ďalšia vec ktorá mi udrela do očí. V jednej chvíli chce ísť do Ameriky, čo je obrovská voľba. A o sekundu neskôr je jej dobrý už aj tankista, keď jej jej brat povedal, že má ostať s tankistom a ním v Európe. A celá tá obrovská "láska" k Markovičovi je preč. Dokáže prepnúť  z jednej "lásky" na druhú, podľa toho čo vyhodnotí ako užitočnejšie. A ona nemá najmenšiu šajnu čo robí. Logicky nie. Snaží sa inštinktívne skočiť na najvýhodnejšiu ponuku a pritom logikou nevie ani zhodnotiť ktorá ponuka je skutočne lepšia. Za pár dní sa teda dokáže "zaľúbiť" a "odľúbiť"  a znova "zaľúbiť" presne podľa toho čo jej viac vyhovuje a tak keď usúdi, že chce ostať radšej s bratom v Európe tak sa nakoniec znovu "zaľúbi" do tankistu. 

Markovič je však dobrý hráč a veľmi múdry človek, a tak si znova nenechá narušiť plány Mengelejkovu. Nič si z nej nerobí a ide aj tak do Ameriky, lebo hééj, Americké piče sa tiež nevyjebú samé. Keby ostal na Slovensku, tak aby ona nemusela porušiť zákaz od brata ísť do Ameriky, tak by ju možno dostatočne ohúril peniazmi a ostala by pri ňom, lenže on jebe na to, lebo vie, že jedna kurva za to nestojí. Milan Markovič proste presne vie čo robí. Je to fakt génius.


Ešte sa mi nepáčilo ako sa Mengelejkina matka tešila, keď Maďari prišli na Slovnesko obsadzovať Slovenské územie, lebo aj ona bola, aspoň z časti, možno úplne, maďarka. A tí maďari začali vyhadzovať Slovákov z ich vlastných bytov na ulicu, nech sa pracú. Lenže keď to neskôr začali robiť nemci a ich spojenci Židom, zrazu jej matka lamentovala v zmysle "óóó, ako môže niekto byť taký bezcitný a len tak niekoho vyhodiť z vlastného bytu?", už nebola taká natešená. No tak si vyber, buď sa ti páči vyhadzovanie z bytov, alebo nie, nie že keď to robíme my iným tak jéééé, super, keď oni nám tak zrazu hééj wassup? 

Proste Mengelejka s jej matkou boli piče, a Markovič bol ťažký ojebávač a slizák. Najľudskejšia postava tam asi bol nakoniec doktor Mengele.

Ale celkovo sa mi kniha dosť páčila a prečítal som ju s radosťou, bolo tam aj pár výjavov z lágra a pár opisov Mengeleho experimentov, to bolo zaujímavé. Aj keď stará to písala keď mala 90 rokov, takže asi to je aj tak celé len blúznenie starého alzheimerom prežratého mozgu a možno sa nič z toho nestalo. Nie v zmysle, že holokaust sa nestal, ale v zmysle, že tento konkrétny príbeh sa stal o toľko inak že ho sotva možno považovať za pôvodne opísaný príbeh.

Pretože 90ročná žena tam vyťahuje zo spomienok také dialógy a kto komu čo presne povedal, že sa to musí líšiť aspoň o 90% oproti tomu ako sa to naozaj stalo.  Veď, skús si ty spomenúť čo si robil pred 70timi rokmi. 

>>QUIT
Zdieľaj článok na facebooku
33 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Etelnair

  27 ročný muž
  ⊱ follow the white kitty ⊰

  keby mali nacisti stipku empatie tak je v tom kybli trosku nasrane uz vopred
 2. 2
  Fuz

  23 ročné dievča
  Bratislava

  A pri tejto knizke som plakala :D Citim sa hrozne ako sa teraz bavim :D
 3. 3
  Warble

  19 ročné dievča

  ak ta zaujima tato tema, tak si precitaj od kariku - na smrt 2
 4. 5
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  tehulka birdzu

  Daj sa liecit ohyzd
 5. 6
  Marjy77

  19 ročné dievča
  Wilderland

  @etelnair pochybujem že sa trápili s čistením toho vedra v čase medzi jednotlivými transportmi :D
 6. 7
  Marjy77

  19 ročné dievča
  Wilderland

  Som rada že nie som jediná kto sa zamýšľa nad pravdivosťou dialógov v biografických a autobiografických knihách.
 7. 8
  Mezomus

  hrá sa, že má 0 rokov
  konecne doma!

  @warble ale urcite tam nehladaj stipku historickej reality :)
 8. 9
  Thankyou

  tvári sa, že má 3 roky

  Toto bol nárez :D prial by som si vedieť tak dobre písať ako ty :D