Michael, strácame tlak v pneumatike

Je sobota ráno a to znamená len jediné. Branné cvičenie. Uíí uíí uíí, rudý alarm, rudý alarm, vstávame, berte do rúk vzduchovky a papierové terče s podobizňou Angely Merkelovej a ideme do revíru! Muži si vezmú nepremokavé topánky a ženy tričko bez pupka, z úcty k prírode. Je potrebné pribaliť aj bežky, ak by sme sa zdržali do zimy. Lebo pri brannom cvičení jeden nikdy nevie. Zatúla sa, zásoby potravín dôjdu a takou lyžou sa dá v prípade potreby uloviť aj srnka. Bác po hlave a máme čo jesť ďalších x dní, kde x je počet dní. Alebo jej na nohy zacvaknem lyže a spustím ju zo strmého kopca oproti veľkému stromu. Bác a je z nej instnantný guláš.

Včera som bol v pneuservise s pokriveným diskom. Keď som vchádzal na rampu, mechanik ma musel brzdiť, nech idem pomalšie, aby som stíhal sledovať jeho navigačné pokyny. 
"Ja nesledujem nikoho pokyny, robím si čo chcem a parkujem kde chcem. Vlastne som dostal chuť zaparkovať na tvojej ruke. Ľahni si tam k hentým pneumatikám a vystri ju."
"Ale takto to nemôže..."
"Hééj, myslíš, že so mnou môžeš hrať hry? You want to play games with me? Pozri sa tu, už som zaradil spiatočku a som pripravený okamžite odísť. A tvoje deti dnes nebudú mať čo jesť."
"Jany, počúvaj, ten chlapík tam má fakt spiatočku, nežartuje, bude lepšie keď si ľahneš teraz hneď."

Mechanik ma upozornil, že pri vyrovnávaní môže disk prasknúť. No ja som ochotný podstúpiť toto riziko (rizoto). Všetko, len aby sa to koleso malo lepšie. Koleso ostalo tam, namontovali mi pochybné náhradné koleso čo som im doniesol. Už po ceste domov mi na diaľnici Kid začal na palubnom počítači hlásiť
"Michael, strácame tlak v pneumatike."
Ďalej mi radil aby som odstavil auto. Prípadne ak mám špeci pneu s ktorým sa dá ísť aj keď je sfučané, tak aby som pokračoval pomalou jazdou 50 mph. Lenže ja som usúdil, že bude lepšie ísť čo najrýchlejšie kým tá pneu nesfučí úplne a ja si nebudem na krajnici musieť obliecť krátku sukňu a falošné mihalnice, aby mi niekto prišiel na pomoc. Nebolo by to ťažké, keby zbadali, že chodím bez gumy, tak by som si zarobil aj na odťahovku.

Doma som zistil, že koleso nie je sfučané. Otec tvrdí, že treba len nejako vynulovať palubný počítač na Kid-ovi, no potom, že to koleso je o 1 palec menšie ako ostatné tak asi preto to hlásil. Budem asi chvíľu imobilný. Pôjdem si pýtať aj dôchodok, zťp. Nevidíte, že som imobilný?
"Ale pán Goodking, to nejde len tak. Musíte sa riadiť pokynmi..."
"Ja sa neriadim žiadnymi pokynmi, bejby. Choď sa spýtať mechanika, ktorému som včera na ruke  zaparkoval auto." 

Poctivo pijem mlieko a papkám lepok. Určite mám krásnu zdravú krv. To preto, že jedávam sladkosti keksíky aj s obalom. Takže tie škodliviny z keksíkov sa mi nikdy nedostanú do krvného obehu. Celú milku zjem a celú ju aj vykakám. Len sa na mňa ľudia divne pozerajú keď im odpoviem na otázku
"Ako to, že ješ toľko sladkostí a nepriberieš?"

Dnešný cieľ je jasný. Nefajčiť. t=7h Život bez fajčenia stojí úplne zapiču. A to je proste fakt.Zdieľaj článok na facebooku
33 odoberateľov

Komenty k článku

  1. 1
    Antifunebracka

    29 ročný muž
    tehulka birdzu

    Si v poriadku, ohyzd?