Nedočítané knihy = kalamita

V Júli by som mal odchádzať do Nemecka, no ostala mi ešte KOPA nedočítaných kníh. 

To je kopa. Mám ešte 6 týždňov. Lenže...to nie je všetko

No a toto všetko by som mal stihnúť za 6 týžďnov, nemôžem ostať dlžný bohu. Lebo boh mi zoslal tieto knihy. Lenže, to nie sú všetky dokurvy.

A samozrejme by to nebolo ono bez zbytočných kníh, ale aj oni patria do tejto flotily a aj ich dlžím bohu. 

A zlatý klinec programu, tú som sa ešte ani neopovážil vybaliť z fólie. ň

Nehovoriac, že mám ešte nedočítanú bibliu a 2 či 3 e-knihy. 

Plus by som potreboval dostať sa do väzenskej formy. Môj tip je, že sa za 6 týždňov dostanem tak akurát do piče, ale uvidíme, možno sa seba sa prekvapím.

Takže tak. 

Zdieľaj článok na facebooku
33 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Jantebont

  33 ročný muž

  Do ktorého mesta v Nemecku ideš?
 2. 2
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Jantebont V podstate mi to je jedno, finalny vyskum urobim az v nasledujucich dnoch, ale najskor do Berlina.
 3. 3
  Bakedbride

  26 ročná žena

  Veľmi zaujímavo kombinuješ ekonómiu, IT, medicínu, beletriu a ešte kadečo iné. Máš až priveľmi široký záber, čo je super.
 4. 4
  Bakedbride

  26 ročná žena

  Kde inak kupuješ všetky tie nemecké vydania?
 5. 5
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Bakedbride Tie nemecké sú ešte z Viedne, keď som tam býval. Veľa z tých kníh som si kúpil keď som skončil v práci a bol som ešte naštartovaný učiť sa, ale tak veľmi rýchlo ma to prešlo a ostali neprečítané. No jedna vec je čo by som chcel vedieť a druhá, že väčšinu z týchto som pomaly ani neotvoril:)
 6. 6
  Bakedbride

  26 ročná žena

  Tak šup šup, ponáhľaj sa, od imunológie sa neodtrhneš keď ju raz otvoríš. :D Tu imunolu by som inak fakt chcela vidieť v nemčine, jak tam prekladajú tie výrazy.

  Ale závidím takú poriadnu zbierku a aj tvoju chuť do učenia sa všetkých týchto odvetví, hoci si niektoré knihy ešte ani neotvoril. Síce kto vie či by som to ja tiež čítala, lebo niekedy pocítim taký zápal pre niečo ale zápalka iba zaiskrí no nerozhorí sa. Asi si ešte predtým musíme prečítať knihu o disciplíne a vytrvalosti. Nemáš nejakú?

 7. 7
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Bakedbride Hej na imunolu som sa tešil, imunita je cool. Tie medicínske sú na počudovanie napísane vcelku jednoducho a je im celkom rozumieť, narozdiel od niektorých beletrií. A ty si dochtorka či nebodaj dokonca sestrička?

  Jasné že mám, to je posledná kniha čo som prečíta. Od Jocko Willink-a, Discipline Equals Freedom: Field Manual. Ale nie je tam nič prevratné, je lepšie pustiť si od neho video, tam je presvedčivejší.
  https://youtu.be/2H6oLEi87qg

  A teraz môžeš aj ty čítať:)
 8. 8
  Bakedbride

  26 ročná žena

  Či nebodaj dokonca zdravotný asistent alebo sanitár? :D Inak to som sa skôr ja teba chcela opýtať či ty nie si doktor...alebo ajťák alebo ekonóm, alebo nemecký prekladateľ alebo....

  Nie, nie som ani jedno z toho, no sestričkou som chcela byť. Som lekárnička. Akože nie ta povinná výbava pracovísk a aut. A na škole som mala zopár semestrov s imunolou aj anatómiou, a páčilo sa mi to aj keď sa s tým už teraz takmer ani nestretávam.

  A myslíš, že ti tá kniha od Jocka (Willy) Wonka pomohla? Lebo ja mám dakedy pocit, že mne nepomôže žiadna motivujúca, self help kniha. Proste je to beznádejne niekedy. Keď ťa k disciplíne a vytrvalosti nikto nehnal a neviedol od mala alebo si ako dieťa nemal dôvod ľuďom niečo dokazovať, tak je to asi náročnejšie už teraz. Písal o tom niečo aj Wonka?

 9. 9
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Bakedbride Či nebodaj obsluha hydraulickej postele v nemocnici?:) Nie, ja ine som nič, ale zatiaľ som robil ajťáka, tak keď ma niekam vezmú tak asi budem aj ďalej.

  Aha, to znie ako celkom dobré povolanie, keď budeš tvrdo makať možno sa časom vypracuješ na dílera drog:) Tak s anatómiou sa stretávaš každodenne zoči voči, a s imunolou tiež, len musíš načúvať čo si šepkajú tvoje krvinky.

  Informatívne stojí tá kniha pomerne za hovno takže v tom zmysle nepomohla, skôr pointa je, že disciplínu nevyšpekuluješ, ale musíš ju trénovať ako sval a prestať sa vyhovárať(napríklad, že si k tomu nebola vedená). Lebo Jocko má železnú disciplínu a vidíš , že nepoužíva žiadnu špeciálnu fintu, ani, že to nie je superčlovek. A proste, že je to naozaj možné mať ultra disciplínu, aj keď si normálny človek a nemusíš byť rodený stroj. On aj ďaší navy Seal Davida Goggins sa netaja, že aj oni sú v jadre len normálni ľudia, čo cítia bolesť, únavu, neagtívne emócie, len rozdiel je, že sa odmietajú vzdať. V Navy Seals vraj majú aj také porekadlo v zmysle že "Nie je to o tom, že my sme špeciálne super, ale o tom, že ostatní stoja za hovno". Že ostatní nie sú o nič horší, len na to jebú a preto sú.
 10. 10
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  tehulka birdzu

  Postavu si zabil, ohyzd, ale prečo tá cenzúra tvár... hups, nič som nepovedal.
 11. 11
  Bakedbride

  26 ročná žena

  Tak keď prečítaš tie kopy kníh, budeš môcť robiť čokoľvek alebo ti vybuchne hlava z toľkých informácii. Ale ako ajťák to istotne nejak zariadiš a správne spracuješ aby sa software nespomalil a hardware neprehrial.

  Inak to, ako si napísal, že nie si nič ale robil si ajťáka, tak neviem či si to myslel tak ako som to pochopila, ale páčilo sa mi to. Pretože ja si uvedomujem, že hrozne nerada ľuďom hovorím kto resp. čo som (za povolanie) lebo mám pocit, že keď to poviem tak ma to zrazu celú definuje a už nie som nič iné len moja práca. Takže nie som lekárnička, hah, len pracujem v lekárni a vydávam lieky. Ale som ešte kopec iných vecí. Alebo chcela by som raz byť.

  Áno, no ale aj tak si myslím, že je náročnejšie trénovať disciplínu už keď si starší. Ale určite to nie je výhovorka, lebo sa to dá, len to proste ide ťažšie. No ale dobre, tak ja začnem na sebe makať. Pôjdem si vypožičať tiež za tri kopy kníh a budem sa snažiť aby som nestála za hovno ale iba za bobok.
 12. 12
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Bakedbride No pravý ajťák dokáže vstrebať extrémne množstvo informácií pomerne rýchlo, takže myslím, že ani toľké knihy by mu nerobili problém. No ja na to od prírody nie som príliš stavaný, ale tak po asi 6 rokoch praxe sa to aspoň kus zlepšilo, vlastne keď som si všimol, že sa mi zlepšila pamäť vtedy som dostal mániu na tie knihy a jazyky a všetko sa naučiť, lenže nedorátal som to, že ani s o 40% lepšou pamäťou zo mňa určite nie je génius:) Preto hovorím, že nie som ajťák, lebo sa s tým nestotožňujem nejako hlboko.

  Hej tiež mi to príde prehnané identifikovať sa so svojim povolaním ,aj keď možno je to správne, lebo aj tak tu po nás ostane len tá práca. A čo by si chcela byť?

  To hovorí každý, nech má koľkokoľvek rokov. Ó už som starý na učenie sa jazyka, už som starý na disciplínu, už som starý na zmenu povolania, už som starý na toto a tamto. Už len keď to rozpitvávaš, že ide to ťažšie tak to je výhovorka, lebo hľadáš dôvod prečo sa to nedá spraviť namiesto toho aby si to spravila. Výhovorka môže byť aj pravdivá a stále to je výhovorka. Nie, požičaj si len jednu, z kopy kníh budeš mať akurát depresiu, že by si mala čítať a nečítaš a kopí sa ti to:)