O pôvode Birdzov (Charles Goodking)

Tento blog budem písať zajazdy, držte si klobúky...

Birdz aj jeho Birdzovia sa blížia úpadku a koncu Birdzveta. To čo všetci vnímame svojimi zmyslami len intuitívne a v náznakoch sa musí onedlho stať skutočnosťou. A preto vychádzam do ulíc ako falošný Ježiš Krížtus a hlásam príchod konca sveta.

No som i vedec a preto mi nedá nepozrieť sa na veci nie len fanatickým pohľadom, ale i pohľadom cez svetelný či dokonca elektrónový mikroskop. A preto som zostavil tím fiktívnych postáv, ktorý má za úlohu objasniť celý prípad evolučnej katastrofy Birdzu.

Tím sa skladá z podmorského biológa Justina Goodkiebera(ktorý fajčí vo vnútri ponorky napriek zákazu), oceánskej expertky Sáry Goocinovej(prezývanej tiež zaoceánsky parník, pre jej objem a nezlomnú vôľu pracovať až "kým sa para neminie"), profesora evolučnej biológie Eduarda Googina a absolútneho výhercu minuloročného kolesa šťastia Štefana Goodluckinga.

V ďalšom texte budem používať tzv. Tourettove zátvorky ().

Tím putoval až na dno Mariánskej Priekopy, pretože to je posledné miesto na zemi, kde netreba platiť EEI za parkovanie. Zatiaľ. Odtiaľ sme sa pripojili na internet (VOLAJ MA KOKOT, VO LAJ MA KO KOOOOOOOT!). 

Úpadok Birdzu začal spoločne s úpadkom veľkého, všadeprítomného(radšej používam výraz "častého" a.k.a často sa vykytujúceho) Goodkinga. Stalo sa tak mnoho a veľa rokov pred týmto dátom. Mozno to je sposobené tým, že druhy, ktoré pracujú a zaoberajú sa podstatnými vecami nechodia na Birdze ani Pokece, ale radšej sa venujú skutočnému životu. Potom sú tu však druhy umelecké, ako Goodking, ktorého sebarozvoj musí zahŕňať aj vymýšľanie pičovín. Neviem presne pomenovať javy a procesy, ktoré nastali, no nie je potrebné, mať všetky evolučné medzičlánky, aby sme videli kam sme dospeli.

Skameneliny starých Birdzákov totiž dokazujú, že nastal proces devolúcie. Na jeho počiatku sú paleobirdzáci a na jeho konci sme tu my, dekadentná spoločnosť oddelených jedincov, ktorí majú spoločný maximálne počet končatín. Niekto by mohol tvrdiť, že ľudia tu spolu koexistujú a tvoria skutočnú komunitu, ale pozrime sa na dôsledky a fakty, ktoré sú merateľné.


Neviem, nechce sa mi nad tým uvažovať, proste Birdz uz laka len podivne individua, ktore nemaju co ine so zivotom len pisat uplne nahodne slova ako "statusy" a pridavat nahodne fotky, falsone tehotnych ludi, podivne tučniacke formy s extremne nizkym sebavedomim, ktorych jedinym cielom v zivote je vyhladavat ludi ktori su "horsi od nich",  a taktiez plny ludi co by potrebovali pomoc ale nehladaju ju sami v sebe ale vo vykrikoch na tomto narcistickom portali. 

90% ludi by lepsie urobilo, keby sli dnes do Lidlu, kupili si tam tie nove denniky s jemne zltymi stranami, k tomu nejake supercierne pero od pochybnej, ale nie uplne stratenej firmy United Office, žlté šesťkilové kettlebely(Kotlebaly), a začali si pisat o svojom zivote do nich a k nim si zelenym perom robili poznamky o moznych zlepseniach a alternativach. A potom meditovali. A potom znova pisali vsetko a analyzovali vlastné myšlienky, rozhodnutia a potom cvičili s kotlebami. 


Tak ako Birdz odmietol napredovať a zlepšovať sa a napríklad urobiť aspoň tak málo, aby odstránil fantómové notifikácie, tak aj jeho používatelia zmutovali do formy duševne obéznych ľudí. 

 A cítiť, že dosť ľudí by už odtiaľ aj odišlo, keby neboli závislí na tej troche špehovania a malej troche pozornosti čo tu možno zažijú, ak majú dobrý deň. A ja vyzývam všetkých, aby opustili Birdz a venovali sa sami sebe. Ak zarábaš 500 eur a chodíš na Birdz viackrát týždenne, choď si radšej kúpiť do Lidlu ten posratý denník, čierne a zelené pero a potom si napirátuj dobré knihy(áno, ak zarábaš 500 eur, máš právo aj pirátovať, ale len ak niet inej cesty). Nauč sa jazyky. A sprav niečo, pravdepodobne to poserieš, lebo si piča a kokot, alebo ak to spravíš dobre aj tak sa ti bude zdať, že si to posral(a), lebo si piča a kokot, možno skončíš na ulici s pokazenými zubami a svrabom, alebo v base, ale aj tam je lepšie ako na tomto Birdzi. Birdz je lúka kvitnúcich narcisov, tu nikoho normálneho nečaká nič dobré. Ujdi. Ak sa bojíš samoty, tak sa hermeticky zavri do tmavej miestnosti bez okien a zvuku a čakaj kým sa nezblázniš a potom vykroč do sveta, tvoje šancu budú stále VYŠŠIE ako ostať tu.

Birdz = Hnoj

Dohovoril som.

Zdieľaj článok na facebooku
28 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Wayne

  hrá sa, že má 2 roky

  Tlieskam! Myslim si ze kazdy, kto to tu zazil roky predtym a porovna kedysi a dnes musi suhlasit. Tuto stranku uz prilis dlho sprevadza rozsiahla dekadencia podporovana panoptikom ktore sa tu zislo.
 2. 2
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Wayne Fakt je to tak. Odid. Este dnes. Ja tiez vyrazam na svitani.
 3. 3
  Trdelniiiq

  hrá sa, že má 1 rok
  Brno

  5 kg marian kettlebell :D
 4. 4
  Moouselet

  hrá sa, že má 2 roky

  tie ilustracie si vytvoril specialne pre tento clanok ? :D
 5. 5
  Sianagirl245

  16 ročné dievča
  tu

  Toto je blog na rozlucku? :D super kreslis (thumbs) nakresli mi nieco
 6. 6
  Dannyd14

  22 ročný chalan

  Konecne poriadny inovativny blog, ktory vystihuje podstatu birdzu pravdivo, uprimne, bez ostychu a s rozumom :). Navyse pekne, ze si k tomu prilozil "vlastnu" ilustracnu tvorbu, co viac pritiahne citatela k samotnemu textu. Este by sa zisli nejake vtipne karikatury birdzakov, ale aj takto je to super, ze si si dal namahu s tym :D.
 7. 7
  Luboos

  31 ročný muž
  Piešťany

  Mne sa tu páči aj po rokoch :)
  https://img.memecdn.com/hot-dog-stand_o_1929737.jpg
 8. 8
  Ferko2

  23 ročný chalan

  Super ze si sa tak uvolnil, aj kresebne. Mne to tu pride rovnake ako pred 5-6 rokmi.