O tom ako som na Birdzi vyhral 50 miliónov eur!

Zvoní mi červený telefón. Podobný aký majú dôležití prezidenti(napr. Gašparovič) vo svojich kanceláriách. Oznamujú mi cez neho, že som vyhral 50 eur za ÚPLNE NAJLEPŠÍ vianočný blog aký bol KEDY napísaný. Hovor prebiehal asi takto...
"Vyhrali ste 50 eur"
"Čóóó? 50 miliónov eur?!!!! Júúúúú!"
"50 eur."
"Aha."
"Môžete si za to kúpiť večeru."
"Čóóó? Vyhral som aj večeru s Kittyboo?"
"Nie, len že si môžete kúpiť večeru."
"Aha. No dobre tak pošlite Bebekex."
"My si vôbec nerozumieme pán Goodking."
"Ja viem čo je MOJE. Toto skončí na súde, pán..."
"Björgensen. Hans Björgensen. Mama bola Nemka a otec Švéd."
"Tak dobre pán...Bijö...Bjür...pán Bryndza."

Pokúsil som sa použiť silu hypnózy a sugescie a tou miliónovou otázkou zmiesť generálneho riaditeľa Birdz-u pre strednú Európu, pána Björgensena. Ale ten chlap má myseľ pevnejšiu než je novoročné predsavzatie človeka s rakovinou. Ale tak aj napísať najlepší vianočný blog na celom svete (tuším, že blogov bolo dokopy v súťaži deväť miliónov).  Porota samozrejme ani na sekundu nezaváhala a bolo to "unanimous decision" víťazstvo. 

Bohužiaľ jediný kto to oslavoval so mnou bolo psisko čo býva naproti a tak ráno brechalo jak zmyslov zbavené.
"júúúú, Goodking vyhral 50 eur, HAF HAF HAF HAFUÍUÍHAF, parádička".
Neviem ako sa to vôbec dozvedel a prečo to oslavoval už aj rok dopredu každý deň.  Kvôli nemu raz skončím v base, aj s 50 eurami vo forme 15 balíčkov cigariet napchatými v riti. Zbytočne si prirábam problémy, ale potom si uvedomím, že ten problém tu už je, takže ja som si neprirobil nič. Problémy sa objavujú samé od seba, poväčšine, my k nim potom už len prispievame. Ale tak každý robí čo vie. Ak má niekto nejaké kontakty v base, tak dajte vedieť. Hľadám apartmán 2m štvorcové s výhľadom na ďalšiu celu, v ktorej budú potetovaní chlapíci ukazovať prstom cez krk a kričať 
"Podrežem ti matku pretože sa mi nepáči tvoj účes!"

Aj tak mi to prišlo zvláštne. Možno som len nostalgik, ale kedysi bola na Birdzi komunita, ľudia sa spolu rozprávali, kopa ľudí čítala blogy a tak. Ale teraz sa mi to vidí tak, že tu každý chodí len...vlastne ani neviem načo. Možno to je tým, že som už starý dzido a všetci komunikujú len zákulisne a o starých ľudí sa nestarajú, ale aj keď si pozerám blogy tak nemajú skoro žiadne hviezdičky, ani mesiačiky ani nič.

Samozrejme najväčší kráľ som tu bol vždy ja, ale ako jeden príklad si pamätám, že taká Grítka tu mala milión hviezdičiek, komentov a tak. A určite takých bolo viac. A proste boli tu ľudia, s ktorými sa dalo prehodiť aspoň slovo dve. Dnes keď niekomu napíšem niečo iné než "tvoje fotky/statusy sú úžasné a si dokonalá/ý tak aby človeka hneď rozkopali".  

Ale nevadí, doba napreduje. Včera som počúval do štvrtej ráno Jordana Petersona a jeho výklady biblie. Sakra, to je NIEČO. To je naozaj naozaj NIEČO. 

Hovoril aj o príbehu o Noemovej arche a potope. O tom ako je systém niekedy tak prehnitý a všetci ľudia v ňom, že je lepšie začať odznova. Vynulovať všetko, vyrovnať hraciu plochu a začať od píky. Ja som teraz tiež uprostred potopy, kedy veľa, väčšina starého vykapala a ešte stále vykapína. Len si nie som istý či mám archu. Keď som bol malý bol som pár krát v podniku zvanom Archa. Ale to sa asi neráta, chodili tam len spité zryhané deti a detskí ganstri. Jordan spomínal ešte jeden príbeh, už neviem ako začínal, myslím že niekto odniekiaľ utekal. A podarilo sa im to. LENŽE. Po úteku sa ocitli v púšti. Takže rozoberal, že často aj keď sa človeku podarí "utiecť", zmeniť svoje myslenie, zistiť čo je zlé a kontraproduktívne, stále je v púšti. A veľa ľudí v tej púšti aj zomrie, pretože nevie kam ďalej a púšť nie je práve pohostinná. Ale tak dostať sa na púšť, alebo zatopiť celú zem, to je aspoň prvý krok.  

Tak sa vidíme asi v base KAMOŠI.
"Teší ma, ja som Goodking a som tvoj nový spolubývajúci na cele." 
"Vyrežem ti ľadviny, ale ani ich nepredám. Dám ich zožrať strážnym psom!"
"Hmm, dúfam že budeme vychádzať. Fingers crossed. Dáš si koláčik? Mám dva".
"Dám si obe!"Zdieľaj článok na facebooku
33 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Chanteuse

  25 ročná žena
  Praha

  Pobavilo,ale nedočítala som to. Odo mňa máš ten milión! x Pobavilo
 2. 2
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Chanteuse Mal by som vrieskat "Ako sa opovazujes?!", ale mam len tretinu citatela, takze zatial si ta budem musiet vazit, predtym nez ta zradim a zapriem!
 3. 3
  Petuska11111

  19 ročné dievča
  Na pive

  Prečo máš tak málo odoberateľov? Lebo máš vyrezané ľadviny? A čo všetko sa dá z teba ešte vyrezať a využiť na náboženské a kulinárske účely?
 4. 4
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Petuska11111 No ved ti odberatelia mi odobrali ladviny a teraz uz nie je co odoberat tak uz ich mam len malo:(
 5. 5
  Petuska11111

  19 ročné dievča
  Na pive

  Tak ti dám aspoň smutné, keď už ti nič nezostalo.
 6. 6
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Petuska11111 No dobre:(