Rodion

Musím pridať, ja budem pridať. Prečítal som 70 percent Rodiona a 8 percent z nástrojov Titánov, ale vlečie sa to veru. A to mám doma ešte jednu super knižku, ktorá je zatiaľ zabalená vo fólii, lebo som vedel, že sa k nej tak skoro nedostanem. Je to chirurgická onkológia a bola pekne drahá. Teda, nech už stála koľkokoľvek, určite bola príliš drahá na to, aby ležala nepovšimnutá vzadu na polici zabalená vo fólii, pokrytá vrstvou prachu. 

Ak nechceš SPOILER na Zločin a Trest tak nečítaj ďalej...

Ale Rodion zatiaľ napreduje dobre. Páči sa mi ako sa Rodion dohaduje s tým detektívom Petrom(?) Prokofovičom či jak sa to volal. A jak s ním ten Prokofovič hrá psychologickú vojnu a Rodion sa tam snaží neposkladať. Mám úctu k Romanovičovi. A celkom stíham sledovať aj mená, aj keď každá postava má tri a autor sa rozhodol, že v každej situácii bude pre postavu používať iné, aby NÁHODOU nedošlo k nedorozumeniam xixixi. Lebo to by nám bolo veľmi ľúto, že? Xixixi.

Rodion Romanovič je tam, napriek tomu malému nedorozumenia so zákonom najväčší kápo. Aj s Razumichinom. Dimitrij Neviemaký Razumichin. Sakra, onedlho mám ísť programovať a neviem si zapamätať ani pár ruských mien, ako si potom zapamätám gigabajty dát? 

Dobre zabila aj Lizavetu, ale tak ona sa asociovala so starou Adalinou či jak sa volala tá stará užerníčka.

SPOILERS ? 
Sakra, chcel som písať o deji a psychológii postáv, ale vlastne zisťujem, že čítať tú knihu to je 60% len snaha mozgu zapamätať si mená. Takže je to tak, že je tam Rodion Romanovič Raskoľnikov, on zabije starú úžerníčku Andreu či jak jej meno, Alijonu, áno, Alijonu neviemakú, veď aj vo Viedni som mal obchod co sa volal Aljona, ale neviem či podľa tej postavy, asi skôr nie. A ona má sestru Lizvetu neviemakú. Aj jej zatne sekeru do hlavy, lebo ho pristihne pri vražde. A má jediného kamoša Dimitrijho Neviemkoho Razumichina. A sestru Avdotiu Romanovnu Raskoľnikovú, ale volajú ju Duňa, lebo tri mená jej nestačia. A má matku Pulcheriju. Poviem pravdu, nechcel by som sa volať Pulcheria ani Duňa. A tá jeho sestra Avdotia Romanovna sa chce vydať za Petra Petroviča Lužina, lebo je bohatý. On príde do Petrohradu za Raskoľnikovom a býva s Neviemkým Neviemakým Lebezniatkovom či tak dajak. A vraždu vyšetruje vyšetrovateľ Prokofovič. A v krčme sa Rodion stretne s Marmeladovom. Tiež si nepamätám celé jeho meno. Marmeladov má dcéru Soňu, ale myslím, že celým menom je Sofia len ju volajú Soňa (aby sme sa náhodou nepoplietli, že?). A ona má matku Katarinu neviemakú. A tá Katarina má ešte dcéru z iného manželstva, Polku, ešte jednu a ešte chlapca, tí majú tiež mená. Katarina má suchotiny, čo znamená, že onedlho zomrie. Suchotiny/suchoty sú tuberkulóza. Takže keď sa ráno ožerieš a máš suchoty, tak máš tuberkulózu. Avdotiu Romanovnu obťažuje v jej práci pomocníčky v domácnosti nejaký chlapík na S. Si...dačo. A on je vzdialená rodina s Lužinom. A má ženu, to už fakt neviem ako sa volala. Áno, on sa volá Svidrigajlov, tak nejako sa volá. A ešte tam je nejaka Nastasia, ale tá ani neviem kto je, len viem, že nejaká Nasťa tam bola, lebo má meno ako v mrázikovi. A natierač Miťka HÁAAAAAAAAÁ, Miťkáááá, áno, to je super meno, spomínali ho, keď sa miťka bil s druhým natieračom na zemi a kričali po sebe "Miťka miťka miťka(bolí ho riťka). Miťka je potom obvinený z tej vraždy a potom myslím, že aj ten jeho kolega natierač sa chce priznať, on sa tuším volal nejako na N. A ešte aj obchodník čo požičiava Pulcheriji peniaze (lebo Pulcherija ma dôchodok len 120 rubľov ročne) sa volá nejako. A ešte tam je Zosimov. ale neviem už kto to je, asi doktor, ale je vo vyšetrovacej miestnosti, keď Rodion príde vypovedať. 

A to je presne ten problém čo mám furt v robote. Že si vždy myslím, že všetko chápem a viem a keď sa ma spýtajú na niečo tak len "nóóó on sa volal tuším, hmmm, Rovian, Romion, Rodion, áno Rodion. A jeho matka, a mal sestru, jednu, tuším, možno dve, nie, len jednu. Duňu. Ale nebola to Soňa? Neviem, nie, bola to Duňa. Ale ona bola Avdotia Romanovna Raskoľnikova. A nejako sa to zo mňa ťahá ako sopeľ z nosa. A potom príde nejaký kozomrd s IQ 150 a vysype všetko z rukáva akoby ho to ani nestálo žiadne úsilie:

Rodion Romanovič Raskoľnikov(Roďa), Avdotia Romanovna Raskoľnikovová(Duňa), Puľcheria Alexandrovna Raskoľnikovová, Aľona Ivanovna, Peter Petrovič Lužin, Dmitrij Vrazumichin Prokofjič, Marmeladov, Sofia Semionovna Marmeladovová(Soňa),Katerina Ivanovna, krajčír Kapernaum, Ivan Afanasievič, Ivan Ivanovič Klopštok, Andrej Semionovič Lebezatnikov, Amalia Fiodorovna, nemec Kozeľ, Amalia Lippevechzeľová, Nastasia, Praskovia Pavlovna, Afanasij Ivanovič Vachrušin, pán Svidrigajlov, Marfa Petrovna Svidrigajlovová, Daria Francovna, Lizaveta Ivanovna, Pokoriov, pán Koch, Pestriakov, Laviza Ivanovna, Alexander Grigorievič Zametov, Čebarovov, Iľja Petrovič, Nikodim Fomič, Cheruvimovov, Pašenka, kupec Šelopajev, Zosimov, Alexej Semionovič, Semion Semionovič, Praskovia Pavlovna, Zosimov, Duškin, Mikolaj Dementiev, Mitrej, Afrosiňuška, Aľoška, Koľa, Poleňka, Lida, Amalia Ludvigovna, pán Zarnycinov, Porfirij Petrovič, poručík Potančikov, Gertrúda Karlovna Resslichová, Arkadij Ivanovič, Aniska, Filipp, Terebievová,Lenka, Amalia Ivanovna, Kaťa.

 Tak som sa pomýlil, sakra, vedel som to, detektív sa volal Porfirij Petrovič a Prokofič je Dimitrij Razumichin, ten Roďov kamoš.

Óóó ešte Nikodim Fomič, to je superdrsné meno. Tie mená su radosť aj skaza v jednom. Ani neviem kto to bol. Dopekla, veď ani neviem kto je polovica z tých menovaných ľudí, kokoti. 

A napríklad "kamarátka" tej Suchotinárky Kateriny Ivanovny, čo jej varila aj na kar pre jej muža Marmeladova je Amalia, lenže ktorá? Amalia Fiodorovna, Amalia Lippevechzeľová, Amalia Ludvigovna, Amalia Ivanovna?A kto sú zvyšné tri Amalie? ja som doteraz žil v tom, že je len jedna Amalia. 

Potrebujem IQ aby som si zapamätal všetky mená z bežného čítania. 

 Ale kniha je super, je to napínavé, plné psychológie, dialógov a deja a žiadne sračky a opisy na sto strán. Všetko len filozofia, psychológia, dialógy, napätie, proste eňo ňuňo. 

Inak nič moc. Stále ma zožierajú myšlienky na ten byt nešťastný. Kus som začal piť, ale aj cvičím kus tak snáď sa to vyrovná. Psisko stále breše samo na seba jakeby malo schizofréniu a samozrejme, že to vadí len mne. Lebo veď, komu by vadilo prenikavé štekanie v priemere 3-5 krát za hodinu(áno meral som to akoby to bol vták)? Ale už na to srávam, zakričím "A teraz tú moju!" a cez repráky v okne mu pustím 3-10 KHz piskot.

Je to chaotický blog, ale nemá byť iný. Prečo by aj bol. No dobre, dôvody by sa našli, ale niekedy je miesto aj na chaos a myšlienky z prvej, nemjsí sa všetko doťahovať do konca. 

A teraz, ak dovolíte(len ak dovolíte), idem čítať. 

Zdieľaj článok na facebooku
28 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Poppyseed

  24 ročné dievča
  Košice

  Jeeej, ja mam hrozne rada Zlocin a trest a vobec som necakala, ze tu o tom niekto napise este aj blog. :D Mne sa tie mena tiez tazko vryvali do pamate, ale po 100 stranach to uz ide jedna basen. Neboj, nebudem ti tu pisat spoilery, dufam ze napises aj blog ked knihu docitas a nejake dojmy.
 2. 2
  Poppyseed

  24 ročné dievča
  Košice

  A doktor sa tusim volal Zamatov a este tam je ta pani, ktora mu prenajima tu izbietku s divanom ale uz si nespomeniem a aj ta dievcina, co sa o neho starala ked bol chory.a v mrakotach. :D Ked to docitas, tie mena uz nikdy nezabudnes.
 3. 3
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Poppyseed Ja uz som polovicu pozabudal praveze:) Neviem spamati, mozno nejako podobne ako Alena sa volala, zhruba. Sakra, Dimitrij Prokofic jej furt rozkazoval ze "XY chod doniest caj" alebo "XY chod ostan tu pri nom", ale uz mi to uslo z hlavy:) Pisem ti blog ked ti tak chyba:) Este kus sme to rozoberali v komentaroch pod jednou z poslednych mojich fotiek, "TUNAKA NIETO MIESTA", kde je uryvok z knihy.
 4. 4
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Poppyseed Tak uz je aj blog.
 5. 5
  Poppyseed

  24 ročné dievča
  Košice

  @soy_goodking Ahaha, ale dufam ze poriadny a neodflakol si to!
 6. 6
  Soy_goodking

  hrá sa, že má 1 rok

  @Poppyseed Najvyssia kvalita, cast s diaktritikou cast bez, lebo som to zacal pisat ako koment, ale bolo to prilis dlhe:)