Ženy sú matka príroda

Nedávno som počul farára Kuffu povedať niečo v zmysle, že ženy prinášajú život, že ženy sú matka príroda. A ešte J. Petersona, že muži testujú myšlienky a ženy testujú mužov. Toto tu nebude nejaká definitívna štúdia, alebo recept na pravdu, ale skôr zamyslenie sa.

Veľmi ma zaujala tá metafora matky prírody(mne sa zdá ako správna metafora aj, že ženy sú formou pôsobenia podobné dopamínu). Predstavme si len nejaké príklady teda, že žena je doslova matka príroda. Čo sa stane s človekom, ktorý žije v tomto svete a stratí prácu, začína ísť na dno svojich finančných zásob. 

Ľudksé hľadisko: Tak teraz sa mu nedarí, treba ho trochu podporiť, možno pomôcť, čakajú na neho ťažké časy.
Matka príroda: Chlapče, nájdi si zdroj financií inak ťa nechám ísť na ulicu a tam sa s tebou ďalej pohrám, ak zlyháš aj v druhom teste na ulici tak ťa zabijem. Ale najprv ťa nechám nech sa o teba postarajú viditeľné infekcie a zanedbaná hygiena, nech všetci vedia, aby sa od teba držali ďalej. Potom, ak sa nepozbieraš tak ťa vyhladujem, alebo dostaneš chorobu a zomrieš. Je to zlé pre teba, ale dobre pre populáciu, lebo šancu dostanú silnejší. 
Ľudská podoba matky prírody: Och to je ale neschopák, idem si nájsť lepšieho. A vieš čo, ešte ho ohovorím nech všetci vedia...Samozrejme ľudská podoba matky prírody je konkrétna implementácia matky prírody, tej ktorá je len konceptom. A zatiaľ čo koncept je oslobodený od nebezpečenstva bolesti, smrti a rozkladu, skutočná osoba musí hľadieť na svoje zachovanie a tak možno nejaký čas s týmto človekom ostane a bude to hrať, že je to ok.

Tu sa nám miešajú dve koncepty spravodlivosti.

Tradičná spravodlivosť: No on mi pomohol a podporoval ma finančne keď sa mal lepšie, tak ja teraz keď sa má zle budem podporovať jeho. Spravodlivé nie? Nuž. Druhý koncept spravodlivosti má skôr formu podobnú dopamínu.

Dopamínová spravodlivosť: Nestratil si prácu náhodou. Pokašľal si to a budeš niesť dôsledky. Nebolo by spravodlivé, aby si spravil sériu činov, ktorá vedie k negatívnemu výsledku a potom ten negatívny výsledok nezožal. Nebolo by fér zasiať kukuricu a zožať pšenicu. Dopamín ťa odmení(nie vždy, ale na to bol vyvinutý) ak sú dôsledky činov dobré pre teba a prinášajú osoh. Dopamín sa nestará o to, či si v riti, alebo či boli podmienky ťažké, alebo si mal proste smolu, ak je výsledok zlý, dopamín nedostaneš. 

Matka príroda sa nestará o tradičnú spravodlivosť, len o dopamínovú. A ak robíš veci, za ktoré nedostaneš dopamín, budeš viniť dopamín, alebo seba? "Ale keď ten dopamín sa kľudne mohol vyrobiť a bolo by mi dobre, len ten mozog mi ho nechce dať". Nuž, je to pravda, ale ku A treba povedať aj B, že ti ho nemal prečo vyrobiť. Pre príjmateľa dopamínu je teda hlavné, robiť správne, logické, prospešné rozhodnutia, mať zodpovednosť a disciplínu, proste snažiť sa spraviť veci najlepšie aké môžu byť. Príjmateľ dopamínu je v tomto prípade muž.

Dopamín sa tiež uvoľňuje skôr podľa zmeny stavu než podľa aktuálneho stavu. Takže ak som včera mal kopu peňazí a zábavy a akcie a dnes mám tú istú kopu peňazí a zábavy a akcie, nebudem odmenený tak isto ako včera, ale menej, pretože toto je nová norma, latka bola posunutá vyššie. Tento posun latky je dôležitý, pretože zabraňuje človeku aby "zaspal na vavrínoch". A tu prichádzame k dôležitej dopamínovej pointe aj pre ľudí.

Keď sa darí tak sa darí.: Matka príroda nemôže nechať nikoho aby zaspal na vavrínoch. Takže keď sa nedarí je povinnosťou matky prírody učiniť spravodlivosť. Lev ktorý je chorý nemohúci nebude odmenený potľapkaním po pleci od ostatných levov, ale prídu hyeny a roztrhajú ho. Čo sa ale stane v opačnom prípade? Čo ak sa práveže darí?

Muž stratí prácu. Lenže! Žije v modernej krajine, kde je podpora v nezamestnanosti a super platy, takže aj tak má úspor a peňazí z podpory a nie je ohrozený. Príroda ho tiež neohrozuje až tak, pretože zvieratá su ďaleko a väčšina chorôb je pod kontrolou. O vojne v tejto krajine nepočuli už dlho, takže ani nebezpečenstvo od iných ľudí mu nehrozí. Má decentný domček, auto, nič mu nechýba. Idylka. Prečo si nespraviť 3 mesiace dovolenky predtým než načne ďalšiu prácu?

Pretože ten kto nebeží, uteká dozadu. A všetko čo nerastie chradne. A práve tu potrebujeme nejaký mechanizmus, piest, ktorý napriek dobrým časom tlačí mužov ďalej. 

Krajina bez piestov. Predstavme si takú, kde piesty neexistujú. Muži žijú v mieri, nemusia bojovať, nemusia prekonávať ťažké prekážky, súťažiť, testosterón klesá, pôrodnosť klesá, všetci majú 9-17 prácu a nerobia viac než musia, sú v zlej fyzickej forme a leniví. A potom zrazu príde problém, napríklad iná zaostalá nestabilná krajina vyvíja jadrové zbrane. Treba jej jasne povedať, že takto to nepôjde a pokiaľ nesúhlasí tak ju rozkopať. Lenže v tomto bode je populácia plná vegánov(aj keď nemám nič proti vegánom, ale do tohto príkladu patria), ľudí ktorí sa cítia úplne zdrtení tri dni len preto, že im niekto povedal nejakú urážku, ľudí ktorí nezabijú ani muchu čo do nich dobiedza už tretí deň pretože sú budhisti(nie ani proti budhistom nič nemám, ale patria do tohto príkladu). Niekto by mohol tvrdiť že vstriec tak veľkému nebezpečenstvu sa pochlapia a vpadnú do jadrovej krajiny, no ak dlhé roky boli bojové a život zachovávajúce reflexy tlmené, myslím, že je problém zrazu ich len tak naštartovať a povedať si, že musia zomrieť ľudia pre našu vlastnú ochranu. Alebo príde nový vírus, silne nákazlivý, smrteľný a odolný voči bežným liekom. Dnes máme ľudí, ktorí sú schopní pracovať 14 hodín denne, 7 dní v týždni. Ale v učičíkanej spoločnosti plnej pohodlia, nie som si istý, že ľudia čo sú zvyknutý na prácu 3 dni do týždňa(lebo väčšinu pre nich robia stroje) sa len tak prepnú a začnú ťahať 16tky, nie sú na to stavaní. Tak ako človek čo dlho nebehal, môže ho naháňať divá sviňa, motivácia je život a smrť, ale keď človek nebehá tak sa zrazu neprepne do šprintérskeho modu. Nehovoriac o tom, že je možno značná časť populácie nakazená vírusom a ich zdravie je podlomené. Lenže nemajú v spoločnosti piesty a tak im ich žena uvarí čajík, povie "mucko, to bude dobré, len ležkaj, ty si sa o mňa staral včera ja sa o teba postarám dnes". Ako efektívne taký človek bude pracovať vážne chorý a v strese. 


A tak čoskoro krajina skončí a aj ľudia v nej, pretože buď ich vymláti jadrová krajina, alebo ich vykántri vírus.

Zlatko, si prekrásny piest: A teraz do tejto krajiny prinesme piesty, ženy. Ženy nám budú generovať niekedy pochopiteľné, niekedy hlúpe problémy, ale hlavne aspoň nejaké a tlačiť na to aby sme ich riešili. Taktiež prinesú do systému súťaž. 

Žena ako generátor problémov je koncept podobný športu. Šport je presne príklad hlúpeho problému, ktorý človek nerieši pre riešenie samotné, ale preto, aby bol riešený. Vo furbale vyhrá ten kto dá viac gólov. Je dôležité dať viac gólov? Nie, je to úplne jedno kto dá koľko gólov a kto vyhrá. Podstata je tréning, tréning telesnej kondície, tréning disciplíny, zvládanie stresu, rýchle rozhodovanie. Preto človek necíti zadosťučinenie ak zaplatí súperovi po sto éčiek a súper ho nechá nastrieľať mu 10 gólov a vyhrať (ak netipujete Ruskú ligu). Góly sú hlúpy cieľ a futbal je hlúpy problém. 

Na to, aby sme vygenerovali hlúpy problém však potrebujeme nerozmýšľať o ňom príliš a nemať až tak veľa morálnych zásad. Chcem väčší dom. Nie nie, tento nestačí, Lujza a Pavol majú väčší(aj Pavol má väčší, xixixi). A vieš aká som klebetná, takže hneď každému porozprávam jaký si lenivý kretén, nech vedia, že nevieš ani poriadny dom postaviť. Mňa nezaujíma či k tomu domu môžem nejako prispieť finančne, alebo inak, ja chcem väčší dom a hotovo. Toto je vecný problém, problém, ktorý je kvázi skutočný. No to nestačí. Čo ak tento chlapík síce vie stavať domy a postaví mi desať a kúpi mi desať áut. Lenže ak to spraví, potom je to asi debil, že kupuje toľko domov a áut zbytočne, ja chcem muža čo vie aký ma cieľ a vie sa aj dobre rozhodovať, nebudem s nejakým pakom čo mu poviem "postav väčší dom" a zajtra ho budem mať. Pretože dom je gól, a toto je hra ako futbal, ten dom nie je dôležitý, aj keď piest si môže myslieť že je, pretože bol zostrojený aby to tak vnímal. Piest musí tlačiť. 

Ďalšie problémy môžu byť snažiť sa zmeniť druhého vo všetkých mysliteľných oblastiach a pozorovať či sa nechá a nakoľko. Alebo podjebovať a sledovať či sa čo sa ho dotkne a nakoľko sa vie ovládať a nakoľko si verí. 

Neexistuje nejaká hranica, že teraz to už je dobre. Všetko je vyriešené. Neexistuje skutočný cieľ, že ak sa stanú také a také zmeny tak všetko bude podľa predstáv. Cieľ je schválne nastavený tak, aby nikdy nebol naplnený. Tak ako včerajšia úroveň aktivity nestačí aby prišiel aj dnešný dopamín, stále treba posúvať latku vyššie, alebo inam. 

Veď ako v sktuočnej prírode(Čo? Je aj falošná matka príroda? Hmmm, zeby botanická záhrada?), život tu je už desiatky miliónov rokov a za celý ten čas sa neurodil jediný organizmus, kedy by si matka príroda povedala "To je ono, toto som chcela". A nechala všetkých zomrieť, pretože matka príroda nebude nikdy spokojná, to je základ celej hry. Tak isto je potom nežiadúce aby si žena povedala "to je ono, toto som chcela". Pretože ak sa raz hra skončí, čo potom?

Žena ako súťaž. Aj keď vo filmoch je to zobrazené stále tak, že je párik, ktorý sa do seba zaľúbi a sú pre seba stvorení, takýto scenár by však v realite nepriniesol veľa osohu. Pretože zaľúbiť sa na základe sympatií a potom cítiť spokojnosť a byť spolu celý život nie je veľmi súťaživý scenár. Lepší scenár je, že sa žena vyparádi a otrčí kundu. A potom nechá mužov, aby sa jej prezentovali, zahŕňali ju pozornosťou, pretekali sa, kto ju poje...teda, kto sa do nej zaľúbi. Samozrejme v dnešnej spoločnosti by pojem "otrčiť kundu" nevyznel dobre a tak sa používa pojem "ja chcem byť dobývaná".

A takto namiesto toho aby bol muž spokojný s decentným domčekom čo má, prácou a autom, zrazu chce poje....sa zrazu zaľúbi do ženy, no tá má vysoké nároky a ďalší traja muži stoja pri jej otrčenej kun...teda chcel som povedať ďalší traja muži ju dobývajú. Takí ktorí majú viac peňazí, a i keď má muž dobré telo, oni majú možno lepšie. Nuž, myslel si si, že zlenivieš vo svojom domčeku, ale asi nie, zvýš pracovnú dávku. 

Veľmi užitočná vec je aj pokiaľ žena nemá príliš veľké morálne hodnoty a opustí ťa ak dočasne stratíš prácu, alebo ju nerozmaznávaš ako princeznú, alebo ochorieš. Pretože na čo by bol dobrý taký dopamín, ktorý sa vylúči do mozgu aj tak aj tak. Dobrý dopamín je ten, ktorý ti dá jasne vedieť "nepáči sa mi čo robíš". A tak sa sťažovať na to, že je človek opustený ženou počas choroby by bolo podobné ako sťažovať sa, že od kedy leží na lôžku tak necíti veľa dopamínu a teda radosti a zadosťučinenia. Samozrejme, že necítiš veľa radosti a zadosťučinenia, veď ležíš jak kok v špitále už tretí mesiac, čo čakáš že budeš cítiť? 

A prečo by ťa žena naobrala o všetky peniaze pri rozvode a na alimentoch? Keď môže. Matka príroda taktiež oberie človeka o všetko čo intenzívne nepoužíva a nechráni si to horlivo. Keď si nevieš najať dobrého právnika, alebo možno nadviazať priateľské vzťahy so sudcami a vyplyvnými ľuďmi. 

A to, že sú ženy vo veľa vedúcich pozíciách v štáte, ako napríklad v severských krajinách sa mi zdá, že vo Švédsku je celý kabinet skoro ženský, to nie je chyba žien. Žena sa musí snažiť pretlačiť všade kam môže a spôsobiť toľko problémov čo môže. Je to jej úloha ako piestu. A dokonca začínam mať pocit, že to funguje oveľa lepšie než by som čakal. Slabí muži nechajú ženy nech si robia čo chcú, nechajú ich robiť dôležité rozhodnutia na ktoré nemajú stavaný mozog a systém ide do rite. A mal by ísť do rite. Pretože piestom sa nemôže ustupovať, piesty sú tu na to aby človeka potlačili vyššie a zlepšili, stvrdili a nie na to, aby si sa nimi nechal rozpučiť a potláčať do úzadia. Pretože keď sa väčšina mužov bojí povedať svoj názor a len komplimentuje a potľapkáva ženy po chrbtoch, aby im tie potom otrčili kundy, je to paralela závislosti, kedy je odmeňovací systém unesený krátkodobými odmenami na veľký úkor dlhodobého prspechu. Dám si cigu, cítim sa dobre na 5 minút, ale celkovo som zhoršil svoj stav. A znova a znova. Ustúpim ženským aktivistkám, na pár minút mám pokoj, dokonca ma za to možno pochvália, ale dlhodobé následky sú katastrofálne a môžu skončiť tak, že vládu v krajine prevezmú ženy, alebo zženštilí mozgovo vymytí muži, ktorí si so ženami veľmi dobre rozumejú, keďže používajú ich spôsob myslenia. Spravia veľmi zlé rozhodnutia pre krajinu.

A to je dôvod prečo si myslím, že možno nakoniec systém funguje a ženy si dokonca splnili svoju úlohu piestov veľmi dobre. Ak je stav mužov v krajine tak zlý, že dopustia ženy, aby prebrali kontrolu nad vitálnymi funkciami štátu, potom si takýto štát zaslúži zaniknúť, aspoň vo forme v akej existoval doteraz. Feťák sa prefetoval, a už nemá ani zdravie ani dopamín, organizmus zaniká. V tomto prípade to možno nebude také zlé. Konkrétne na príklade Švédska si tam nanosia a nechajú rozmnožiť ešte viac čerstvých mužov, ktorí sú síce vymletí, primitívni a parazitický, ale akosi životaschopný. Povinnosť matky prírody je ukončiť všetko čo nefunguje a nedokáže prežiť vlastnými silami. Tak ako sa to stalo už mnohým druhom a mnohým jedincom, vlastne nakoniec každému. Ak by si to raz matka príroda rozmyslela a neohrabanému levovi(dobre dobre, lovia levice, ale chápeme sa) by namiesto svorky hyen, ktorá ho roztrhá poslala pusu na čelo a veľký balík čokolády, veci by pravdepodobne veľmi rýchlo dosiahli stav rozpadu. Levy, ktoré nevedia loviť by prežívali, tie ktoré lovia by boli znevýhodnené, lebo načo oni lovia, keď matka príroda posiela lenivcom čokolády? Nebolo by jasné či je vôbec dobré behať a loviť, lebo výsledok je rovnaký. Hyeny by pomreli, lebo o levi by bolo dobre postarané. A kto vie čo všetko by sa stalo následkom takejto neférovosti.

A preto si myslím, že ak žena vidí štát plný slabých mužov, potom cíti povinnosť ten štát dojebať najviac ako môže. Nie preto, že by bola diabol, ale preto, že to je jej poslanie. Všetko pekne otestovať a pustiť ďalej len to životaschopné a bojaschopné. 

A slabé myslenie, snydróm princeznej a.k.a decka o ktoré sa treba len starať,  entitlement(nárokna všetko za nič), pocit nadradenosti, intrigánstvo, superfalošnosť, klamanie, ohováranie, manipulovanie, povrchnosť sú len negatívne nástroje potrebné na špinavú robotu. Pretože ak idem čistiť upchatý hajzel, tiež mi nepomôže vyleštená strieborná čajová lyžička, ale potrebujem poriadny gumený zvon zajebaný od hovien, aby som tie sračky vypudil von.
Zdieľaj článok na facebooku
31 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Midnight

  28 ročný muž
  si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

  kvalitka, clovece :)
 2. 2
  Magoriáš

  27 ročný muž

  Na paradu, jebem na robotu zajtra sa necham zverbovat