Neupadajte do depresie ...

Vopred by som rad povedal , ze ma to byt akysi pribeh z mojho zivota aby si z toho ludia zobrali ponaucenie , je to akesi vyjadrenie mojich uprimnych myslienok a stavov pred ktorymi chcem aby sa ludia vyvarovali.

Tento pribeh je najma pre ludi , ktori si myslia , ze su na tom zle , ktorych chcem varovat , aby nedosli a nenechali sami seba zajst do takej fazy , kedy odborna pomoc je jedina , ktora im pomoze , lebo az sa tak raz stane a bude to trvat dlhodobo neda sa z toho vycuvat , neda sa to len tak zvratit , clovek , ktory je dlhodobo na dne a nema pri sebe nikoho , zacne robit zle veci a hladat hocijake vychodisko , ktore by mu pomohlo , no tu je to varovanie , nehladajte vychodisko vo veciach a istych zlych cinoch ale v ludoch , priatelstve a slovach a najma u niekoho , kto vas pochopi (pomyslite si , ze keby to bolo take jednoduche.... No viem ake to je a kiezby som sa predtym snazil viac , najst si nejakeho kamarata alebo kamaratku , ktory by ma casom vypocul alebo proste niekoho ...) , pretoze teraz som clovek bez toho aby som niekoho zaujimal alebo trapil ani rodina ani priatelia a vybudoval som si taku nechut k ludom , ze sa pri nich citim zle po tom vsetkom co mi spravili , no nic s tym uz sam nenarobim a o odbornu pomoc nestojim.

Aj ked ja sam pisem ake to je zle , preto teraz pisem tento pribeh , prave preto aby sa nikomu nestalo to co mne , mne to uz pomerne vyhovuje , ja som so smrtou vo velmi blizkej dobe vyrovnany , no snazte sa aspon vy.

Ako som spomenul , ze vam opisem , k akym cinom , ma dohnal tento stav , co som robil za veci .... zle veci v ktorych stale pokracujem aj napriek slubu jednej osobe , ktoru by som kiezby poznal lepsie osobne , rad by som to napisal ako dalsie pokracovanie , no je to dost osobne a nerad by som to zverejnoval ako nejaky clanok , kedze to uz mam napisane a ked si to znova a znova citam ....  , radsej vam to napisem do spravy , takze ak chcete , napiste Zdieľaj článok na facebooku
1 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Kuko1965

  hrá sa, že má 0 rokov

  Pri svojej práci sa veľmi často stretávam s mladými ľuďmi. Podobné stavy aj s konaním "zlých vecí" ich má veľmi veľa. Skoro by som povedal že všetci. Nazývam tieto stavy "lúčenie sa s detstvom" či "smútok za detstvom". Nie každý ich však vie sám zvládnuť. Páči sa mi že si to tu napísal a ďakujem Ti za to. Možno si to niekto prečíta, kto to práve prežíva a potrebuje. Nebude sa cítiť "divne" či "divný". Chcel by som však trochu "posunúť" Tvoje doporučenie vytvárať dobré vzťahy. Dá sa ísť ešte ďalej. Nehľadať len vzťahy ale aj možnosť druhým pomôcť. Príkladom môže byť aj Tvoj príspevok. To čo prežívaš si dobre popísal, si citlivý a máš pochopenie pre druhých. To sú vlastnosti, ktoré sú vzácne. Aj Tvoje "zlé" skúsenosti môžeš v živote využiť. Získal si múdrosť a pochopenie s druhými. Všetko zlé sa dá vždy premeniť na dobré. Už týmto čo si tu napísal ukazuje aké máš silné prosociálne cítenie. Vďaka nemu sa môžeš stať šťastným. Šťastie nie je usilovať sa byť šťastný - ale robiť šťastnými druhých. Z toho pramení šťastie.
  Ďalšou témou by mohlo byť hľadanie cieľa - zmyslu života. Rozmýšľanie nad vlastným poslaním. Je veľmi veľa oblastí života a ľudí, ktorí Ťa potrebujú. Nájdi ich. Pomôž im, zachráň ich.
  Treťou témou je odpustenie tým, ktorým si ublížil ale najmä sebe samému. To je niekedy práca na roky. Stojí to však za to.
  Napokon všetko o čom si písal a čo som aj ja spomenul je jednoduchšie realizovať veriacim, kresťanom, najmä katolíkom. Ak si veriaci, východisko sa ti ponúka. No aj neveriaci môžu túto etapu pre mnohých takú ťažkú zdarne a so ziskom prekonať. Najmä ak neotupia svoje svedomie a nezabijú svoju citlivosť.
  Prajem Ti všetko dobré. Držím Ti palce.
 2. 2
  Kail91

  26 ročný muž
  Trnava

  Poznám tvoje pocity. Depresia, samota, sociálna fóbia, úzkosti a podobne mi nie je cudzie. Každodenne ich prežívam. Už som si toho prežil veľa. Vyskúšal som, ako vravíš "odbornú" pomoc, ale žiaden úspech. Tak som to vzdal s liečbou. Najviac mi pomáha byť v spoločnosti ľudí a stále sa zamestnávať, najmä teda myseľ, aby som nemal čas rozmýšľať nad životom a problémami. Len je to ťažké, keď nemám oporu ani v rodine, kamarátov mám len málo a tých s tým nezaťažujem. Najhoršie je to, ak človek nemá čo robiť, kam ísť, ostáva sám len s myšlienkami. Vtedy upadám a neviem ako ďalej. Ako spomína predchádzajúci príspevok nenazval by som to lúčenie sa s detstvom, s tým nesúhlasím. Predsa len, už som starší a čo sa týka detstva, na to radšej nespomínam, lebo to bolo peklo. Radšej sa sústrediť na súčasnosť, nech je aká je. Nech sa ti darí prekonávať a prežívať ďalšie dni.
 3. 3
  Kuko1965

  hrá sa, že má 0 rokov

  @kail91 Písal som o mladých ľuďoch a špecifickej depresii v tom veku.
 4. 4
  Kail91

  26 ročný muž
  Trnava

  @kuko1965 okej, chápem
 5. 5
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  missiak birdzu

  Hlavný problém je v tom, že odmietaš odbornú pomoc.
  @kuko1965 To by si nebol ty, aby si to tu nezasral kresťanskými pičovinami :P
 6. 6
  Kuko1965

  hrá sa, že má 0 rokov

  @antifunebracka
  Hodnotiť môj príspevok Ti neprináleží nakoľko je to nekonštruktívne. Ak som povedal niečo zle, konkretizuj, oprav. Ďakujem.
  S odbornou pomocou samozrejme súhlasím. Na rozdiel od @2 poznám viacero úspešných riešení. Samozrejme ide väčšinou o dlhodobejší proces - čo nejakým krátkodobým "vyskúšaním" @2 nemôže správne posúdiť. Možno aj on sám by bol na tom oveľa lepšie keby k tomu pristupoval systematickejšie a zodpovednejšie.
 7. 7
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  missiak birdzu

  @kuko1965 Ja si môžem hodnotiť, čo len chcem. Tvrdiť, že veriaci si môžu s psychickými chorobami pomôcť ľahšie, je proste chujovina. Možno len v tom zmysle, že veriaci sú obzvlášť šikovní v sebaklame, to hej.
 8. 8
  Kuko1965

  hrá sa, že má 0 rokov

  @antifunebracka Ja Ti neberiem právo hodnotiť len konštatujem,že hodnotiace komentáre sú nekonštruktívne. Ani Ti nechcem brať Tvoje negativistické názory na veriacich. No nehovoril som vo všeobecnosti o psychických ochoreniach. O tom nemám štatistiky. Ani ma momentálne nezaujímajú.
 9. 9
  Marcello1111

  29 ročný muž

  diabol ťa zničil už na poriadok, modli sa k Bohu a pros Ježiša Krista o pomoc, ak nemieniš zle skončiť...
  nedavaj na rady typu funebrák, lebo tento človek je vzorom zla a cynizmu, tadiaľ cesta nevedia k vyslobodeniu tvojej duše...