Naozaj sme ako ľudia takí hlúpi?

Dnes som bola svedkom udalosti, po ktorej som opäť stratila nejaké % z viery v ľudstvo. 

U nás sú od seba asi 3 mosty na 700m rieky. Dnes bol jeden z nich zavretý, pretože v jeho blízkosti pílili stromy. Je to mostík čisto pre chodcov, celkom dosť ľudí ho využíva, tak ujo z technických služieb dal na jeho začiatok aj koniec palety, dosky, pásky zákaz vstupu, oznam, celkom dosť solídnu zátarasu. Myslíte si, že to ľudia rešpektovali? Nie. Ešte kým tam priviazoval pásku okolo neho ľudia chodili a prekračovali ju. Ujo odišiel, konáre padajú. Myslíte si, že to vadilo pani na dôchodku s bicyklom? Nie, ostatní jej pomáhali prehodiť ten bicykel cez pásky. A čo pani s kočíkom? Tá tiež veselo prešla s pomocou okoloidúcich. Po nejakom čase prišla mestská policajtka a postavila sa k zátarase. Niektorí ľudia sa proste otočili a odišli. Niektorí sa jej 3x opýtali, či môžu prejsť, či ich pustí. Iní lamentovali, že nestihnú na autobus a pritom keby namiesto lamentovania pridali do kroku a v tom momente ako uvideli prekážku sa pustili do obchádzky, časovo by stratili možno 1 minútu. Nie. Namiesto toho tam to ľudstvo znepríjemňovalo život policajtke, ktorá tam slúžila. 

Ozaj nemajú ľudia pud sebazáchovy? Nevedia čítať? Nemyslia na to, že čo ak sa robí niečo na tom moste čo ho robí nebezpečným na prechod? Čo ak sú tam uvoľnené nejaké dosky? Čo ak ten zákaz je tam pre nejaký dôvod a ja si jeho nerešpektovaním môžem ublížiť? Naozaj sme ako ľudia takí hlúpi? 

Zdieľaj článok na facebooku
29 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Ano sme debili (retard)
 2. 2
  Nerwous15

  27 ročný muž
  furt rovno a dzig do ľava :P

  Jednoducha otazka, jednoducha odpoved (: ludstvo nevyhynie lebo sme vynasli zbrane.. zabije nas nasa hlupost (aj ked sa to vzajomne nevylucuje) mhhm
 3. 3
  Amikadze

  26 ročná žena

  No a, nech ich tam zabije ked su blbi :D nevidim ziadny problem
 4. 4
  1ggy

  23 ročný chalan
  kde sa dá

  Nie sme hlúpi, len chodíme s klapkami na očiach. Ako také koníky. A vidíme len pred seba. :)
 5. 5
  Depropex

  28 ročný muž
  Už nikto

  zapamataj si - ludia su najprikokotenejsie plemeno na tomto svete. denne sa stretavam s tonou dokazov a raz to zacnem spisovat. az je cloveku smutno
 6. 6
  Tralalibang

  25 ročná žena
  Prdelákovo

  Ľudia sú podradná rasa, radšej psy by to tu mali ovládnuť. :D Ľudia sú sprostí, každý deň vidím tisíc dôkazov. A preto sa ľuďom čoraz viac vyhýbam, vyrigané plemeno.
 7. 7
  Marcello1111

  32 ročný muž

  vydržte už to dlho trvať nebude....