Jej topánky pri dverách

Nechcem byť príliš romantický. Ale poznáš to. Keď prichádzaš ráno domov z obchodu kde si kúpil raňajky a vidíš pri dverách jej topánky. Po vašej prvej noci. Dovtedy to bolo niekoľko mesiacov iba o písaní a dlhom debatovaní vonku. Dovtedy ani jedného z vás nenapadlo čo by z toho mohlo vzniknúť. Boli ste len bežní kamaráti, možno spolužiaci.

Stojíš tam, kľúč zostal vo dverách a stále pozeráš na tie topánky. Hlavou ti rotuje niekoľko veľa myšlienok, ktoré nedokážeš zastaviť, lebo vieš, že je to ONA. Dovtedy si nikdy nepociťoval podobný pocit, ani si sa nad tým nezamyslel. Nech si analyzoval akékoľvek dievča, vždy si si dával pre a proti a celkom logicky si sa vedel rozhodovať. Tentorkát je to iné. Tvojmu logickému rozmýšlaniu to nedáva zmysel prečo práve ona, vôbec to nie je predstava dievčaťa aké si si vedľa seba predstavoval. Ale tá predstava sa zmenila na ňu, konkrétnu živú bytosť, s ktorou si nadviazal neuveriteľné prepojenie a teraz už nevidíš nič iné. Akoby si ju bol vždy predtým poznal. Ale na druhej strane je chaosom, ktorý úplne pretvoril aj tvoj život bez toho aby o tom vôbec vedela. Snažíš sa to pochopiť.

Stále sleduješ tenisky. myslíš na to, že je tu a že s ňou môžeš stráviť ešte celý deň až kým neodíde. A tak trochu sebecky dúfaš, že bude tvoja. A neodíde. Nikdy. 
Zdieľaj článok na facebooku
0 odoberateľov

Komenty k článku

 1. 1
  Inspireflow

  20 ročné dievča
  na ceste

  Krásne:)
 2. 2
  Magoriáš

  28 ročný muž

  Krásne
 3. 3
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Krástne a výstižné!