Pár riadkov ...

Už pár krát som chcel niečo málo napísať od vtedy, čo som sa vrátil ... paradox je, že tieto riadky píšem až teraz, keď sa cítim v pohode ... zatiaľ, nevedno na ako dlho.

Posledný rok - rok a pol by sa tak nedal nazvať - pohodový. Navonok áno, ale okolie absolútne nevnímalo to, čo som prežíval ja - vnútorne. V tomto období sa striedali len ,,svetlé,, a ,,tmavé,, obdobia a neviem či boli nejaké dni ,, niečo medzi tým,,. Lepšie povedané moje obdobia a nálady sa striedali a striedajú ako jesenné počasie. Udialo sa pomerne dosť vecí, udalostí - čudujte sa - dobrých aj zlých. Vyplynuli z nich pre mňa poučenia, skúsenosti, spomienky ale aj jazvy. Tie ma poznačili, zmenili ...

Nebolo, vlastne nie je to pre mňa jednoduché. Jednu dobu by som už radšej nebol ale zdravý rozum zvíťazil, nakoniec. Teraz žijem ale nie tak ako by som chcel - sám.

Samota. Samota je problém, ktorí trápi veľa ľudí a dostavil sa aj ku mne. Kedysi mi samota nevadila, práve naopak. Niečo sa ale zmenilo.

Každý problém ma riešenie ale aj príčinu. Riešenie je jednoduché, si poviete, nie tak úplne - u mňa. Pochopili by ste ak by som sa rozpísal o tých príčinách. Ale to asi nechcem. Nechcem, pretože znova sa vŕtať v blízkej minulosti a minulosti už nechcem. To možno niektorí chápete. Navyše u mňa je ten problém komplexnejší.

Chcel som poukázať na to aby sa tento problém nepodceňoval, nezľahčoval a riešil ako každý iný. Dúfam, že sa to podarí mne a aj vám ak zdieľate podobný problém.

Dúfam, že ma tu niekto neukameňuje za možnosť - vypísať sa, trochu. A ak máte tu potrebu tak si to odpustite. Ďakujem
Zdieľaj článok na facebooku
47 odoberateľov
Tomtoylc

Hiking, Exploring, Photographing ... Love - Cars, Music, Nature, Vine and Coffee and.. friends ...... IG: tomtoylc

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  32 ročný muž

  Neboj sa nie si sam, viaceri istotne spoločne prežívame čo opisuješ...ja ie som vynimka a našiel som sa v tvojich riadkoch. Keby si potreboval v niečom poradiť alebo vypočuť a vyrozpravať sa, rád ti pomôžem, to je najmenej. Keďže podobne som prežil aj ja, viem čo píšeš. Ale mnohé veci su už za mnou.
 2. 2
  Tomtoylc

  27 ročný muž
  SK/CZ

  @vreskot000 ... momentalne som OK ... občas ma len chiti naláda na par dni ale ďakujem ... rozpraval som sa vždy, s niekym, o probleme ale nie vždy to pomohlo ... niekedy bolo najlepšie to nejak prečkať :)