Zvádzanie sociopatov podobné kultu

     Skôr ako odídem na dovolenku, mám potrebu napísať ešte jeden blog. Neviem prečo, ale vždy som to mala tak, keď boli veci napísané dokázala som sa na ne pozrieť jasnejšie a vidieť čo som nevidela, alebo si nechcela pripustiť. Je to už pár mesiacov čo som niektorých ľudí nadobro vymazala zo života, a možno mi aj to pomohlo, vidieť veci jasnejšie. Mám pocit akoby som to predtým nebola ja ale iba nejaká bábka, ktorú ťahal za povrázky niekto iný.  Všetky veci, ktoré sa stali mi prídu ako z nejakého šialeného scifi filmu .

     Zato môžem aspoň povedať, že konečne pociťujem zdravý strach nie len o druhých, ale o seba. Keď ochoriem neutekám niekomu nakúpiť vypočuť ho alebo mu spraviť obed. Nenechám sa obviňovať, že som sebecká bez porozumenia podobne. Keď ma niekto zraní inak som opatrná. Učím sa hovoriť nie bez toho aby som sa bála, že niekoho urazím. Lebo presne tak celá táto katastrofa začala, bola som zranená a mala som strach. Asi to bude ako s tými šelmami v prírode, že niektorí predátory zacítia krv strach, a tým sa voči nim stávame zraniteľnými. Presne vedia kedy a ako majú udrieť.

     Problémy s rodičmi ? jasné oni si vždy pre vás nájdu pochopenie. Sklamanie v láske pocit nedostatočnosti ? Spravia z vás dokonalú bytosť a zahrnú vás takou láskou akú môžete zažiť len vo filme. Alebo ste len od prírody materinský typ ? budú predstierať,že sú ako malé deti neschopné bez vás prežiť, že ich matka bola žena bez empatie, čo ich nechávala hladovať . Ako boli v detstve týraní presne ako vy, rozumejú vám. Skrátka to čo potrebujete vám odzrkadlia. Povedia vám presne to čo chcete počuť, pokiaľ ste sebavedomá a vyrovnaná osoba , tak sa vás aspoň pokúsia zničiť pre tu zábavu. 

          Na začiatku dávajú plnými priehrštiami, sú milujúci láskaví, ale akonáhle ich prekuknete, alebo vás majú tam kde chceli, zlikvidujú vás. A nemyslím fyzicky aj Keď aj to sa stáva. Zrazu si bez ich názoru nie ste schopný ani nič obliecť, lebo sa bojíte, čo ak vás zase raz skritizujú. Po malých kúskoch ničia vaše sebavedomie akože neškodnými vtipnými poznámkami, urážajú vás ,vašu rodinu, prácu, priateľov,podceňujú vás vysmievajú a dehonestujú všetko čo poviete , alebo urobíte. A všetko skrývajú za úprimnosť, humor ( si predstavte ako vám len tak niekto zo srandy povie že načo ste sa narodili zbytočná existencia ), alebo vám povedia že to len vy ste precitlivení.

        Kontrola to je to čo sa im páči a za žiadnu cenu nedopustia aby sa im niekto len tak vyšmykol z rúk. Budú nim manipulovať dokým si nezoberú z človeka čo najviac, kým z neho nevycucajú dušu.

        Je to presne ako s tými sektami. Najprv vám hodia celý chlieb. Nasľubujú vám hory doly. Po čase keď ste v tom hlbšie, už vedia, že vám stačí hodiť len omrvinku a zneisťovať vás, aby ste sa stali závislí. Preto je na začiatku dôležitý častý kontakt snažiť sa preniknúť do úmyslov druhého, a vedieť čím ovládať. Nikto ťa nemá rád ? Poď k nám a už vás objíma 10tka ľudí, ktorých ste ani nepoznali dovtedy a pomaly by vás k sebe aj nasťahovali.

      Preto naozaj nikdy nehľadajte u druhých náplasť na vlastné zranenie. Nenájdete ho akurát utŕžite ďalšie rany.


Zdieľaj článok na facebooku
30 odoberateľov
Topanocka

Infj,empatický snílek idealista, občas cynik, milujúci knihy, varenie,samotu, občas aj ľudí ,Nórsko, topánky víno a všetko pekné

Komenty k článku

 1. 1
  Primitiv

  25 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Ty máš asi šťastie na podobných ľudí :D
 2. 2
  Kakofonicka

  28 ročná žena
  Wonderland

  to je ako opis mojho byvaleho :D smutne bolo, ze vsetko toto, ako ma pomaly po case zvnutra rozburaval som si uvedomila az po rozchode. ale lepsie neskoro, ako nikdy.

  super napisane a je mi luto, ze si mala tiez skusenost s takym clovekom/ludmi.
 3. 3
  Grossbitch

  23 ročné dievča
  Zvolen

  Pravda. Zakaždým keď som čítala podobne články, tak som si povedala: “si retardovany že si dokážeš pripustiť takúto osobu k telu?” No potom som zistila že sa to môže stať komukoľvek, kľudne úplne náhodným stretnutím... (Aj mne)
 4. 4
  Dollish

  hrá sa, že má 2 roky
  „Smrťou končí každý problém. Žiadny človek, žiadny problém."

  Aj mne sa stalo :) vyhrabeme sa z toho raz snad vsetci
 5. 5
  Emporer

  25 ročný muž

  Riaďte sa posledným odstavcom to sú múdre slová.

  Nie som síce sociopat ale, prejavujú sa u mňa isté znaky. Je to pre mňa ako dýchanie, nikdy to nieje vedome a až s odstupom času si uvedomím, že vlastne toho človeka týram. Začnem to robiť, keď ma niekto omrzí a prestanem až kým človeka nezlomim.

  Nechvastám sa, píšem to ako varovanie hlavne pre ženy, ak sa k Vám takto niekto správa tak to nikdy neskončí, ak to robí vedome tak ste len hračka a ak nevedome tak si to uvedomí až kým mu nepoviete ako vám ubližuje.
 6. 6
  Tomtoylc

  hrá sa, že má 0 rokov

  ty par mesiacov ja len nedávno
  ... z toho 4. odstavca ma tak trochu zamrazilo ... prežil som si niekolko krat niečo podobne a už nechcem
  ... musim sa naučiť myslieť na seba, nie len na druhých, a ak myslieť tak na tie spravne osoby
 7. 7
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  Kruto úprimné.
 8. 8
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @primitiv musím povedať že áno, bohužiaľ. aj ked snažím sa si z toho odniesť nejaké poučenie
 9. 9
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @kakofonicka dúfam, že to nie je ten istý, neprekvapilo by ma keby takéto typy mali 20 frajeriek :D
  áno presne o tom to je kým nererušíme úplne kontakt nevidíme to, lebo si stále v tom stave vymývania mozgu. Dúfam, že už je ti lepšie a dostala si sa z toho ak nie bude ! :)
 10. 10
  Kakofonicka

  28 ročná žena
  Wonderland

  @topanocka som, som, nastastie som uz pomaly 5 rokov viac-menej stastne zadana (kazdy mame obcas tazsie chvile :D) a aj s malym krasnym syncekom :) takze som zijuci dokaz toho, ze sa daju aj taketo veci prezit a nastartovat si svoj zivot opat pozitivnym smerom :)
 11. 11
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @grossbitch jéj rada ťa tu po dlhom čase vidím :) je to presne tak tí ktorí sa s týmto nestretnú to nepochopia. preto takým čo to nezažili niekedy už prestávam vysvetlovat, lebo ťa viac domotajú a hlavne málokedy nájdeš u nich pochopenie
 12. 12
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @kakofonicka paráda teším sa z toho tak nech sa ti len ďalej darí a malý robí radosť :)
 13. 13
  Kakofonicka

  28 ročná žena
  Wonderland

  @topanocka dakujem krasne (cmuk)
 14. 14
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @emporer zbytočné hovoriť aspoň z mojich skúseností, prerušiť kontakt úplne. ženy nie sú niekoho vypĺňače prázdnoty ani vychovávateľky 30 ročných chlapov
 15. 15
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @dollish určite áno držím palce :) pokojne hocikedy píš keď budeš mať chuť sa o tom baviť
 16. 16
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @tomtoylc presne presne :) zvládneme to všetci raz :)
 17. 17
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @antifunebracka pri písaní to inak nejde :)
 18. 18
  Primitiv

  25 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Je logické, že taký človek ti nemá čo dať. Lebo je prázdny. Môže iba zobrať. Nie sú to ľudia, sú to parazity. Na jednu stranu mi je ich trochu ľúto, na druhú stranu... Jebať ich. Jebať ich všetkých.
 19. 19
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @primitiv ja už ich neľutujem každý má možnosť voľby oni si vybrali už dávno , je mi skôr ľúto obetí ktoré ešte prídu
 20. 20
  Primitiv

  25 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  Myslíš, že majú? Ja vidím len jednu možnosť. Do plynu.
 21. 21
  Topanocka

  25 ročný muž
  Medzev

  @primitiv :D :D až taká radikálna nie som a každý má.
 22. 22
  Primitiv

  25 ročný muž
  občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

  xD Hahahaha