"

"Matku a otca nič nenahradí". No neviem, veľa ľudí z môjho okolia by radšej malo za otca kartónoveho policajta než toho svojho skutočného :D

Komenty k statusu

 1. 1
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 0 rokov
  neexistuje

  hej ved toto :/
 2. 2
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  Toto vyjadrenie je taaak sproste voci rodicom samozivitelom, ze az. Do kokota, snazia sa ako mozu a ze to lahke nemaju a este im niekto bude davat najavo, ze su nedostatocni.
 3. 3
  Subarnica

  23 ročné dievča

  Vyrastala som prakticky bez otca. Necítim sa ukrátená
 4. 4
  Ellyie

  hrá sa, že má 2 roky

  Podľa mňa je celkom jasné, že sa takýmto vyjadrením (väčšinou) myslia milujúci rodičia, nie rodič tyran, alkoholik a pod.
 5. 5
  Waagbistritz69

  26 ročný muž
  גאָלעס

  @nespiacakraska Plus je celkem bezny stav aj take, ze dieta vychovava "rovnakopohlavny par" mama+babka..
 6. 6
  Poke

  8 ročný chlapec
  Prešov

  Ešte počkám kedy sa niekto vyjadrí k prevzatiu mužskej a ženskej role a potom ešte o tom čo je vlastne najmužnejšie
 7. 7
  Zberatelka

  24 ročné dievča

  Toto, že rodičov si nevyberáme. Ale máme šancu učiť sa z chýb iných a to, čo sme nedostali a nemali my ako deti, môžeme dvojnásobne dať našim deťom :)
 8. 8
  Kerrang

  27 ročný muž

  @ellyie Áno, tak sa to myslí
 9. 9
  Nespiacakraska

  29 ročná žena
  Doma

  @waagbistritz69 ty dobre ze pises! Mojho byvaleho vychovavala takato prapodivna dvojka a vies ze to na nom zanechalo nasledky? To uz si na prvy pohlad videl, ze bol volaky zzenstily. Vysoky, mohutny, bradu nosil, aj volake zzenstile zaluby mal, petrolhead bol, aj na rally chodil, ty ale aj robotu mal volaku... V showroome bol servisny technik... Ty a vacsiu skalu farieb rozoznaval jak ja! Vobec to nebolo v tom, ze vychodil autolakovnika... (?) To uplne si na nom videl, ze mu chybal muzsky vzor a tie dve vychovu proste uplne dourvili...
 10. 10
  Tralalibang

  25 ročná žena
  Prdelákovo

  @ellyie @kerrang No to je síce pekné, ale kto má milujúcich rodičov, matku aj otca? Takých ľudí spočítam na prstoch jednej ruky, možno je to mojou sociálnou bublinou, ale pochybujem. Je to taká príliš zjednodušená fráza, ktorá nič neznamená, len ľudí, ktorí vyrastali inak zbytočne rozčuľuje a zraňuje ľudí. Otca aj matku nahradí ktokoľvek, kto sa o dieťa stará dobre. Dieťaťu je jednu, či ho vychováva mimozemšťan alebo trpaslík. Hlavne je, že mu dá lásku.
 11. 11
  Kerrang

  27 ročný muž

  @tralalibang rodičov si nevyberieš, to je pravda, ja som ich našťastie dobrých, aj keď jedného škoda, že pomerne krátko aj keď možno 17 rokov je pre niekoho dosť
 12. 12
  Ellyie

  hrá sa, že má 2 roky

  Za a) tá fráza nie je moja. Za b) ako píšeš, je to len fráza a v dnešnej dobe započuješ alebo si prečítaš denne stovky / tisícky fráz. Predstav si, že tiež som vyrastala "inak" a táto fráza ma nijako nerozčúlila, ani nezranila. Samozrejme niekoho iného zraniť môže, lebo v podstate každá fráza môže zraniť každého. Niekoho zase môže zraniť vytrhnutie jednej frázy a vysmievanie sa z nej (len aby bolo jasné autora danej frázy, ani jeho názorov sa nijako nezastávam, fakt nie). Tak nepíšme žiadne frázy a a tiež nevytrhávajme už napísané frázy z kontextu a nezosmiešňujme ich a budeme všetci spokojní. Alebo sa snažme trošku o pochopenie na oboch stranách (jednak čo vedie ľudí k tomu také frázy písať a jednak, aké pocity nimi možno vyvolať u druhých ľudí). Svojim komentárom som chcela dať len najavo, že pre mňa je asi lepšia cesta vzájomnej snahy o chápanie (vo všeobecnosti, nielen v kontexte danej frázy).
 13. 13
  Tarassaco

  25 ročný muž

  Ja si myslím, že matku a otca nič nenahradí. Dobrú matku a dobrého otca.
  Keď je jeden z nich idiot, prípadne obaja, vie to byť horšie ako keby neboli žiadni.
  A samozrejme, človek môže byť vychovaný aj len jedným rodičom, aj babkou, aj cudzím človekom aj skupinou ľudí a môže byť šťastný, dobre vychovaný, etc.
  Ale to nič nemení na tom, že taký ten ideál alebo vzor je splodiť dieťa ako milujúci sa pár a vychovávať ho s láskou spoločne.
  Všetko ostatné je náhrada tohto vzoru (a môže to byť samozrejme VEĽMI dobrá náhrada).
 14. 14
  Motovidlo323

  31 ročný muž
  koronabojovnik birdzu

  Počkať... niekto má skutočného policajta?