Asi som blázon

Je to akoby som bola zavretá v obrovskej sklenenej nádobe. Asi je to naozaj pevné sklo. Pravdepodobne jedno z tých, ktoré používajú policajti. Myslím že sa im hovorí nepriestrelné. Pretože je jedno ako silno kričím a mlátim doň, nedokážem ho rozbiť. A odniekiaľ sa na mňa valí voda. Bez toho, aby niekto otočil kohútikom, tečie stále rýchlejšie. Napĺňa box a ja sa pomaly topím. Neviem ako dlho vydržím držať hlavu nad hladinou. Už teraz strácam silu a obávam sa, že čoskoro sa utopím. Viem to. A kúsok odomňa, za stenou tejto nádoby sa mi do očí smejú depresia s bulímiou. Žijú môj život. Čím viac vody je v mojom boxe, tým väčšiu kontrolu majú nad tým úbohým životom. Mám sa vraj nejako zabaviť. Ale ako to mám dokázať, ked len tak tak vstanem z postele, aby som išla do práce, ktorá živí mňa a moju zver. Ako sa mám donútiť urobiť hocičo, keď je pre mňa tak príšerne ťažké aj upratovanie. Vraj sa mám objednať k odborníkovi. Ako to mám urobiť, keď neviem, čo mu povedať? Čo mám povedať aby ma pochopil a ja som sa necítila hlúpo ako práve teraz? Potrebujem to však zo seba aspoň na pár minút dostať. Potrebujem do svojho boxu dostať aspoň o trošku viac kyslíka. A tak to píšem sem. Lebo tu ma nikto nepozná. Nikto nevidí, kto tieto slová píše.











Zdieľaj článok na facebooku
1 odoberateľov
Trampolina

Ty si pre mňa zatiaľ len malý chlapec podobný státisícom iných malých chlapcov. A nepotrebujem ťa. A ani ty ma nepotrebuješ. Ja som pre teba iba líška podobná státisícom iných líšok. No ak si ma skrotíš, budeme jeden druhého potrebovať. Budeš pre mňa jediný na svete. Ja budem pre teba jediná na svete…

Komenty k článku

 1. 1
  Vreskot000

  32 ročný muž

  Ten citat z malého princa ma fascinuje dodnes...
 2. 2
  Freewriter

  32 ročný muž
  Košice

  Nebol som sice u odbornika, ale nemyslim ze na prvy krat mu budes musiet nieco obsirne vysvetlovat, skor si asi len dohodnete stretko. Myslim ze vela ludi co ma problemy ani presne nevie co chce a potrebuje, takze na to asi bude aj zvyknuty.

  Takze si daj na cely den len ten jeden ciel, zavolat mu, a povedat ze sa chces stretnut a to je vsetko. Mozno postojis hodinku pri telefone, zavolas, zlozis par krat, ale ciel je len aby si nakoniec spravila ten hovor.

  Aj ked je otazne ci to bude odbornik a ci ti pomoze. Ale mozes so mnou meditovat ked chces:)
 3. 3
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  @2 (thumbs)
 4. 4
  Trampolina

  21 ročné dievča
  Kululu

  Meditáciu milujem, len škoda, že pri nej nemôže človek stráviť naozaj celý deň a nakoniec aj tak ostane sám so sebou a so svojimi myšlienkami. Ale ďakujem za povzbudenie! Neskutočne si to vážim.
 5. 5
  Surfrock89

  29 ročný muž

  Ked zijes v pritomnosti,tak sa mysel automaticky vypne..Nejde o to ako dlho clovek dokaze meditovat..