Blahaizmus

Blahaizmus: ľavicovo tváriaci sa ideologický prúd kapitalizmu oligarchického typu. Vyznačuje sa prezentáciou ultraľavicových myšlienok, ktoré sú v rozpore s činmi jej nositeľov, využívajúc pritom všetky výhody kritizovaného zriadenia - otvorenosť a tolerancia k názorom, bez rizika uväznenia, typickým pre propagované režimy blahaizmu. Blahaizmus slúži predovšetkým na odpútanie pozornosti od aktivít predstaviteľov zastupovanej strany a jej oligarchov, ktorí sú zameraní na neoprávnenú kumuláciu kapitálu zo štátnych zdrojov a eurofondov, prostredníctvom korupcie, zmanipulovaných štátnych zákazok a tendrov. Vznik a chod ideologického prúdu a jeho hlavný predstaviteľ, poslanec Ľuboško Blaha!!, medzi ľudom láskavo nazývaný aj Drbnutý Jakobín, je financovaný zo zdrojov spriaznených oligarchov.

Blahaizmus využíva neschopnosť kritického myslenia, jednoduché pudy a spomienkový optimizmus jeho sledovateľov. Tých je v súčasnosti enormné množstvo. Odhady hovoria o 50 reálnych a asi 200 tzv. trollov, ktorí sa prihlasujú pod rôznymi profilmi. Toto množstvo predstavuje úžasných 0,01% obyvateľstva, čo je sila, ktorú nemožno prehliadať.

Blahaizmus s jeho predstaviteľom nemá reálny dosah na život obyvateľstva, pretože nie je schopný poskytnúť reálne riešenia a presadiť ich prostredníctvom zákonov v praxi, kedže, ako bolo spomenuté, slúži len na ideologické presmerovanie zdrojov problémov spôsobených materskou stranou na iné politické zoskupenia a rôzne skupiny obyvateľstva.
Zdieľaj článok na facebooku
7 odoberateľov
Trevor1994

I think I've pushed all I can... but I tried... in the end... I did

Komenty k článku

 1. 2
  Patrixo

  33 ročný muž
  Uz nie som bezdomovec :)

  Super uz len do wikipedie to dat.. alebo aspon do necyklopedie
 2. 3
  Trevor1994

  hrá sa, že má 1 rok

  @patrixo feel free to do so
 3. 4
  Nats

  tvári sa, že má 3 roky

  drbnutý jakobín lol :D
 4. 5
  Patrixo

  33 ročný muž
  Uz nie som bezdomovec :)

  len nvm kto je autor.. nechcem brat niekomu kredit
 5. 6
  Endre-silentname

  32 ročný muž
  letím niekde v oblakoch

  Okrem toho je treba pripomenúť, že "Blahaizmus" nemá žiadnych kritikov. A ak sa nájdu, tak sú nenávratne zmazaní. :D