Nové novinky


Takže novinky.

Včera som odmeditoval čo som vládal, skoro 2 hodiny. Pozeral som totiž jedno video s horolezcom, čo bol na 10 dňovom retreate vypasenej meditácie. 10 dní meditovali 10 hodín v bolestivých podmienkach, a to mal ešte na izbe chrápajúceho chlapíka, vďaka ktorému sa nevyspal. Ale aby bol tento blog dosť inkluzívny, a bolo v ňom reprezentovaných dosť žien, aby aj feministky boli spokojné, povedzme, že ten chlapík bol žena. Mali tam obrovskú tlstú vyrážkatú chlpatú chrápajúcu ženu. A to nie je to najhoršie. Najhoršie je, že tá žena bola muž.

Lenže chlapík dosiahol v meditácii viac za 10 dní než ja za 3 roky. A to nie je to najhoršie. Najhoršie je, že ten muž bol žena! Ale nie, najhoršie je, že tak to mám so všetkým praktickým. To čo priemerný človek stihne za X času, mne trvá 10x času a nakoniec to ešte aj tak dojebem, oou. Horolezec vyzeral zaujímavo, a tak už dosť nasraný na seba, som si pozrel zvyšok jeho kanálu. A tam video o pokrokoch v zhyboch na hrazde. To nemyslia vážne!

Ja sa ťahám na hrazde už pol roka. Najprv som pokročil z 1 opakovania na 6, potom som si dal 6 dňový pôst a spadol znova na 1 a teraz som to zasa vytiahol na 5 opakovaní. Čiže za pol roka som z 1 opakovania spravil 5. Pokroky čo dosiahli oni za JEDINÝ MESIAC snáď ani nebudem opisovať, ale boli to násobky toho čo som dosiahol ja. Áno áno, dá sa oponovať, že som držal pôst, prioritizoval som svoje zdravia pred svalovým rozvojom, ale ten kokot tiež držal pôst. Ovocný pôst a ukazoval tam ako stratil veľa hmotnosti. A potom všetku nabral naspäť a ešte šiel silne do plusu. Niečo tu nesedí.

Tak, ale vďaka tomu som aspoň včera odmeditoval tie 2 hodiny. Odviedol som dobrú prácu, lebo potom som mal sny na pokračovanie. Prvý sen bol riadne dlhý, na party byte s mojimi starými kamošmi. Pili sme a oni jedli strašne veľa sladkostí. Potom ma Marek ponúkol cigou. 4 mesiace už nefajčim, ale zobral som si. Veď len jedna. A fakt bola len jedna. Potom sme šli von a tam sme sa bili bare-knuckle štýlom.

Lenže po tomto dlhom sne som mal ďalší. Kráčal som zo školy s kamošom zo strednej. On nikdy nefajčil, ale zrazu vytiahol krabičku cigariet. Moje obľúbené mentolové klik slimky. A tak som si vzial. A zrazu sa sen "spojil" s predošlým snom o party byte. Mal som spomienky z predošlého snu. Vedel som, že už vo snovom včera som na tom byte fajčil a tak som sa tomu prestal brániť a zapálil si jednu i od kamoša. A potom ďalšiu a ďalšiu. A potom som sa mu posťažoval, že mám posunuté hrdlo a hrčku v triesle, asi na uzline. A on mi v podstate povedal, že to som v prdeli. Nepovedal to priamo, ale videl som, že si bol istý, že to je rakovina a že sa s tým už aj tak nič nebude dať robiť.

Ale nie tak rýchlo. Začína sa ukazovať, že proti istým rakovinám zrejme pôsobí intravenózny vitamín C. Ďalšia "konšpiračná" teória, vitamín C lieči rakovinu. Pôsty liečia rakovinu. Kurva, veď všetky tie teórie sú pravdivé. Minule som videl pekný článok o rozbíjaní nádorov rezonančnou frekvenciou. Ale neskúmal som to ďalej, možno to je bullshit. Ale keďže KAŽDÁ konšpiračná teória je pravdivá, tak aj táto.

Ale pointa je tá, že všetko sú to len klamstvá. Ak horolezec dokáže meditovať 10 hodín denne, musím aj ja. Veď sme príbuzná rasa. Ak horolezec dokáže sedieť v tom tureckom sede až kým takmer nedokáže chodiť od bolesti, potom aj ja. Lebo platí to aj opačne. Bezdomovci som ja, väzni sú ja, aj mucha v pavúčej sieti som ja, ale aj horolezec som ja. Nie v zmysle ne-dualizmu, ale jednoducho preto, že sme proste z rovnakého cesta.

Mal by som ísť k dochtorke. Poviem jej, že sa mi snívalo s mojim kamarátom zo strednej, ktorý je dnes lekár a v sne mi poradil, aby som šiel ihneď za doktorkou a potom ma ponúkol cigaretou. A doktorka mi povie "To bola veľmi dobrá rada. Prišli ste práve včas...nedáte si cigaretu?" a vytiahne škatuľku mentolových slimiek. Pomóóóc.

Ale toto nie je hlavná správa mesiaca február. Nahlásené prípady Coronavirusu poskočili dnes z 45k na 60k. Čo znamená, že skutočných prípadov je minimálne 100k(ale možno aj miliňón). Pre porovnanie SARS mal dokopy 8 tisic pripadov. Cize uz teraz sa jedna o viac nez 10nasobnu epidemiu. V cine uz su nove ohniska nakazy s 500+ pripadmi. Uz to nie je len Wuhan, ale ja okolite oblasti, z ktorych ak sa nemylim stale nie su zakazane lety do sveta. Ešte si dnes počkám na komentáre mojich dvoch youtuberov, ktorí to sledujú viac ako ja a keď nebudú mať dobré správy, tak si zajtra asi nakúpim prvé minizásoby konzerv a vody. 

Je síce možné, že východná Európa sa vyhne pandémii, lebo tu aj tak nikto nechce chodiť a kým sa to rozšíri po západnej Európe, tak aj tak zatiaľ stihneme zavrieť hranice. Ale dá sa na to spoľahnúť? Stačí jediný jeden človek, ktorý má bezpríznakovú formu vírusu a 24dňovú inkubačnú dobu a  rád cestuje po Slovensku a je to v celej republike. A orechy, konzervy rýb, soľ a minerálka sa aj tak zjedia, takže neprerobím nič. A samozrejme ešte fazuľa v konzerve.  Pretože, človek sa v zlej situácii stále musí pýtať "Čo by na mojom mieste spravil Bud Spencer?".Včera som si ešte v kníhkupectve pozeral Terryho Pratchetta, s nádejou, že si ho obľúbim a kúpim. Ľudia ho majú radi, lebo je vraj vtipný, čo aj celkom je. Aj moja veľká letná láska Neway z Birdzu mi ho kedysi odporúčala. Ale z tých pár stránok čo som videl sa mi zdalo, akoby všetky jeho postavy boli tá istá postava položená do inej role. Žiadna osobitosť, každý je len základná basic postava skopírovaná 100x, ktorá slúži na doručenie vtipu. Ale nakoniec som našiel zaujímavú knihu Radikálne Prijatie, od nejakej budhistickej psychologičky, tak som zvedavý či to bude pecka.A teraz dosť bolo kokotín, poďme si zarapovať, dnes len z krátka s Niggym...keď mi to nesedí, presedím noci a dni. A ak ani tak, tak to nemá tak byť.

Zdieľaj článok na facebooku
5 odoberateľov
Turky

Turky, Turky, zaviaž si šnúrky...ja si nezaviažem, nikto mi to neprikáže.

Komenty k článku

 1. 1
  Kaiserchief1

  hrá sa, že má 0 rokov

  Úplne s tebou súhlasím o tom čo si napísal o Terrym Prattchetovi. Mne jeho knihy vôbec nešmakujú a vždy mi ich niekto odporučí a napriek tomu, že som viackrát začal jeho knihy čítať tak som ich nedokázal dočítať a musel ich odložiť späť do police.
 2. 2
  Turky

  30 ročný muž
  Poprad

  @Kaiserchief1 Veru, tie postavy su pre mna akoby mrtve. Skoda toho, lebo zasa tie napady v tych knihach su super, mam rad take vydumane veci uplne utrhnute z retaze. Mozno keby mal partaka, jedneho co vie dobre technicky pisat a Terry by bol zasa mozog napadov.