Opätovne reagujem na veľmi dobrý článok od mahmuta. 

Stále sa vyhýbaš používaniu v úcte meno Božie. Stále. Stále hovoríš o nejakom Svetle s veľkým začiatočným písmenom, ale vyhýbaš sa ako spomínam menu Božiemu. Boh meno predsa má! 

Je to Boh Otec, nebeský Otec, ktorý zoslal svojho Syna Ježiša Krista, a láska medzi Otcom a Synom je Duch Svätý, ktorý ako hovorí nicejsko carrihradské vyznanie viery vychádza z Otca i Syna, jemu sa zároveň vzdáva, tá istá poklona a sláva, ako Otcovi a Synovi, On hovoril ústami prorokov. Teda Boh Otec, Boh Syn, Boh Duch Svätý sú tri božské osoby v jednom Bohu. Hlavné pravdy hovoria, že Boh je len jeden, a v Bohu sú tri osoby Otec Syn Duch Svätý, ktorí jestvovali od počiatku predsa. nevyhýbaj sa tomuto pomenovaniu. 

Ľudia márnia čas vyslovovaním zbytočných informácii, ktoré nevedú k riešeniu otázok ktoré ich zaujímajú, prijímajú informácie, ktoré nijako, nanešťastie neznižujú nejasnosť a nevedomosť príjemcu, práveže majú opačný efekt. Majú predsa tendenciu domotať hlavu, pomýliť myslenie, priviesť možno do rozpakov, zneistiť, proste zameniť konanie dobra za konanie zla, vyžívať sa v tom, kedy je niekto naozaj v niečom nevedomý, kedy je zmätený, a nedokáže nastúpiť na cestu pravdy. Práve preto mnohých ľudí priťahuje tematika hľadanie pravdy, ale keďže sú duchovne veľmi plytkí, obyčajne nad tým neuvažujú, a nechcú zmeniť svoj život k lepšiemu.

Preto máme napríklad notorických alkoholikov, ktorí nepochopia, že zmysel života je predsa v niečom inom, že tento neduh rozvracia rodiny, ponižuje človeka, znižuje jeho dôstojnosť, sebaúctu, ktorú predsa má každý človek.

Mrhaním času nad kadejakými zbytočnosťami, ale budeme sa hádať o božích veciach, v ktorých nás niečo rozdeľuje. Zbytočne týmto podľa mňa len strácame čas. To hovorím tebe! 

Mňa nejaký zákon pohybu vo vesmíre vôbec nezaujíma. To patrí do poznania oblasti fyziky, astronómie, alebo neviem akej inej prírodnej vedy, pretože ony tieto zákonitosti skúmajú. 

Boh vložil do tohoto sveta, vesmíra isté zákonitosti, ktoré fungujú nezávisle od nás. Ony fungovať budú vtedy, kedy budú na svete ateisti, aj veriaci v Boha. To nezmeníme. Boží účinok od počiatku je vždy nezávislý od našej vôle. My sme malí páni na to, aby sme Bohu rozkazovali. 

V mojom predchádzajúcom príspevku, ešte niekedy začiatkom leta, alebo tak nejak, som ti spomínal to, že lepšie spravíš, kedy by si napríklad rozobral nejakú konkrétnu stať z Písma Svätého, či už Starého alebo Nového zákona. 

Skús vo voľnom čase zahĺbiť sa do Božieho Slova, ktoré je veľmi mocné a dokáže zmeniť predovšetkým myslenie tých, ktorí pochybujú, aby prijali plnú pravdu od Pána Ježiša Krista, v ktorom všetko žije, a ktorý je prameň života a svätosti. 

Tým dokážeš viac. Ja ťa pozývam spoločne jednak rozjímať nad Božím Slovom, pozývam ťa aj k modlitbe. Modlitbou dokážeme veľmi veľa. Veľmi! Veľa ľudí sa nemodlí, práve preto tak to aj vyzerá. Sú beznádejní, pesimistickí, mnohí majú samovražedné sklony a trpia hlbokými depresiami. Nehovorím teraz, že keď zoberieme do ruky bibliu, začneme sa modliť, že to všetko pominie, možno aj nejaké tie depresie, zlé stavy a všetko čo si vieme predstaviť, ako hovorím, to isto nezmizne rýchlosťou blesku. Ako bodaj by, ale realita je taká, že my sa musíme v živote boriť istými problémami, aby sme tej slávy, ktorú pripravil pre nás Pán Boh boli jedného dňa hodní. Aby sme to dokázali obstáť v nejakej skúške. 

Vieš, na to, aby ja som vedel poznať dobro, nutne musím najskôr zavrhnúť zlo. Najskôr, aby som vedel zavrhnúť zlo, nutne musím spoznať dobro. 

Pozri sa ako mnohí ľudia kradnú, robia všetko zlé, robia si posmech z posvätných vecí, pričom hlboko v srdci trpia akútnym nedostatkom lásky. 

Je nenormálne, kedy niekto robí niekomu zle, a pociťoval lásku. Taký neexistuje. Skús rozosievať predovšetkým lásku. Aj biblická postava Noe predsa hlásal, že... ešte štyridsať dni bude trvať, kým bude Ninive rozvrátené a stalo sa, ale to robil preto, lebo to bol nekajúci ľud, ktorý neveril v Boží zásah. Použijem teraz pre biblickú presnosť a úplnosť biblické súradnice, a síce. Jonáš, 3 kapitola 4 verš, tam to nájdeš.

Mnohí ľudia ktorí sú zbožní práveže dokážu vidieť aj uprostred tohoto sveta, ktorý môže byť zlý a skazený (romantický konflikt dobra a zla) ktorý tu je od vekou. Ten konflikt prirodzene je evidentný, a nedá sa nijako poprieť, lebo naozaj jestvuje. 

Záverom ešte niečo. Druhá vec, píšeš aby sa ľudstvo vydalo na cestu dobra. To je široký pojem. Treba v dobrých skutkoch nasledovať príklad Krista, ktorý nám ukázal, že sa oplatí žiť pre večné hodnoty. Ako jedna pieseň hovorí.... Pane Ježišu, naplň ma svojim Duchom Svätým, nech každý človek s ktorým sa stretnem pocíti Tvoju ( Božiu rozumej) prítomnosť vo mne. 

Otázka je ako sa snažíme. 

Minule som sa rozprával s jednou dievčinou na túto tému a bol som vyslovene šťastný, že som jej mohol povedať niečo pekné, čo nebude možno počuť od nikoho na prechádzke, nikde proste. Bavili sme sa o bežných veciach, ale spomenul som jej aj toto, pretože mnohí žijú telesne, ale nechcú žiť duchovne. A láska pochádza od Boha, teda raz pominie všetko. 

Pominie viera, pominie nádej, ale jediné čo ti ostane je láska. Ako sa hovorí v písme, len sa zopakujem pre úplnosť, Láska je trpezlivá, dobrotivá, nezávidí,nevypína sa neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko pretrpí, láska nikdy nezahynie. Skús nad týmto pouvažovať.

 Blog
Komentuj
 fotka
nerwous15  16. 10. 2020 07:46
Citujem ta:
"Ľudia márnia čas vyslovovaním zbytočných informácii, ktoré nevedú k riešeniu otázok"

Mas niekoho v svojom okoli, co ti tuto pasaz tvojho kratkeho zamyslenia pripomina? Alebo mozno nejaka cast s teba?
 fotka
zajko1211  16. 10. 2020 10:57
podľa mňa je toluterán, čo to sem posúva - tie blogy, ešte som v živote nevidel ani jeden komentár od neho...kto vie či to nie je aj robot...
 fotka
tequila  16. 10. 2020 15:46
Neskutočne veľa x si tu zobral meno B*žie nadarmo... si veľmi zlý kresťan. Zamysli sa nad tým, prosím.
 fotka
vreskot000  16. 10. 2020 17:56
@tequila ako mi to povedz a ty sa zamysli.
 fotka
firestorm  16. 10. 2020 23:52
lol to je vul, kaviarovy toasty
 fotka
vreskot000  17. 10. 2020 13:10
@firestorm teba si nezablokujem, lebo to nemá význam. budem sa radšej za teba modliť
 fotka
tequila  18. 10. 2020 00:20
nezamyslas sa... zjavne si este na velmi nizkej urovni, nic v zlom, bratu
 fotka
vreskot000  18. 10. 2020 09:36
@tequila to isté môžem povedať ja o tebe, ktorý by si zhynul pri prežití toho, čo som prežil ja a som nad vecou. takže nesúď keď nepoznáš
 fotka
tequila  18. 10. 2020 16:53
ja som este viac zazil, ale mam v sebe pooru, v tom sa lisime
10 
 fotka
vreskot000  18. 10. 2020 20:58
@tequila možno nemáš v sebe nič
11 
 fotka
tequila  19. 10. 2020 16:07
skor ty ale chapem, zavist je zla vlastnost
12 
 fotka
vreskot000  19. 10. 2020 17:30
@tequila ja nezávidím nikomu, pretože nemám na to dôvod, nie som tak ani vychovaný ani naučený. závisť je veľmi zlá vlastnosť. ja ti prajem všetkého nadostač, lebo vidím, že tebe ešte hodne chýba.
13 
 fotka
tequila  20. 10. 2020 16:19
ja mam vsetkeho dost, pretoze nemam nic, chapes? asi nie, ale to je u bezneho smrtelnika normalne
14 
 fotka
vreskot000  20. 10. 2020 20:35
@tequila vieščo dnes som prišiel z jedného rokovania čo som meral dlhú cestu autom. vďaka ti za názor. nech sa ti darí.
Napíš svoj komentár