Spoveď nasranej čašníčky


Som čašníčka, čo je práca celkom na nervy a hlavne má pracovník v tomto obore veľa historiek... Nehľadajte v tom nič hlboké, len to čo nadpis sľubuje ;) A hlavne, je to tu samá depka, hádam pobaví :D 

14:00 Prichádzam do práce. Na nerozloženej terase pred barom sedí parta babiek, bar je zavretý, barmanka ešte neprišla, tak sadám a čakám. Prišiel bezdomovec po almužnu, babička kričí že ona je onko, nech prispeje jej. Chudák ide preč, potom sa babička zverí kamoškám že to bude hovoriť každému nech jej dajú pokoj. Mazané.

14:05 Konečne prichádza barmanka, začínam rozkladať terasu, to by nebolo ono, keby si neprisadli ďalší ľudia. Pevne rozhodnutá ich neobslúžiť kým nerozložím celú terasu ich ignorujem.

14:15 Tí ľudia majú výdrž. Odložím teda prácu a idem za nimi. Dostanem spinda že idem neskoro. No čo, majú prísť, keď je otvorené...

14:30 Hrnú sa ďalší ľudia, nestíham rozložiť terasu. A tak si každý zvlášť pýta podsedák, že ho zadok tlačí, že popolník chce a ja behám ako fretka s prebitou nohou.

15:00 Nestíham.

16:00 NESTÍHAM!!

17:00 Stíham..

18:00 Trochu času, keďže obednú prestávku nemám, tak pre istotu obehnem ešte raz rajón či niekto niečo nechce, sadám si a pijem kávu.

18:00 a 1 sekunda Beží nasraný zákaznik, ziape na mňa na celé námestie, že ako si dovoľujem piť kávu, keď on ešte nieje obslúžený. Vzkypela vo mne zlosť, ale prehltla som a usmiala sa.

19:00 Prichádza staršia pani s manželom. Na moju otázku čo si dajú odpovedajú dvakrát biele a dva krát červené. Pomyslela som si že im príde doprovod, tak som im to doniesla. Pri stole mi hovoria, že chceli iba raz. Zmierlivo hovorím, že sme sa asi len nepochopili, pani sa rozkričí že jej vyjadrovanie je bezchybné, ja som hlúpa a zabudlivá krava. Opäť adrenalín.

19:10 Príde mamička s deckom,ktoré svoju pojebanú kolobežku zaparkuje doprostred terasy, dávam si s kávami okružnú prechádzku cez námestie, pretože ulička je zatarasená.

19:15 Riskla som to a prerazila som sa o kolobežku. Pani nervózne zahundre aby som dávala pozor.

21:00 Konečne všetci z terasy padajú preč. Práca sa presúva dnu, kde chodia ľudia chlastať.

21:10 Prišli študenti, ktorý pijú jeden za druhým a hoci mám plné ruky, nezabudnú pripomenúť že si objednali viac. Mám chuť na ho Zaziapať: máš dojem že mi rastie tretie ruka z prdele?!

21:30 Prišli starí ožralovia, majú nechutné narážky na moju hruď.

22:30 Konečne spratúvam terasu, jebal to pes, či si tam nesadli dvaja na polospratanú terasu a sledovali ma ako ju spratujem? Vzkypím a pokračujem v práci pevne rozhodnutá ich neobslúžiť.

22:35 Idem nakoniec za nimi, čo chcú. V duchu sa modlím nech ma zbytočne nepreháňajú po menu. Áno, chce menu. Kurva.

22:40 Jeden si vybral neperlivú minerálku. Druhý nič nechcel, ale keď som sa vrátila s minerálkou vypýtal si aj on. Nasraná som zase trielila pre debilnú minerálku.

23:00 Zase nestíham, terasa nesprataná, študenti stále chlastajú.

00:00 Konečne trochu času na terasu, dospratávam. Čašníčka z vedľajšej terasy mi podáva deku, že či nieje naša. Žasnem nad ľuďmi, že im nieje trápne ukradnúť z druhej terasy deku a nevrátiť ju.

1:00 Pomaly sa všetci pracú domov, do klubov. Dojebaná ako činka, nosím účty a doťahujem sa so zákazníkmi, že naozaj vypili 20 morgenov a idú preč. KONEČNE!

1:30 Dávam posledné účty, čistím stoly, popolníky. Nahrnú sa ľudia, ktorí si jednoducho nechcú dať vysvetliť že zatvárame.

2:00 Som doma, vyvenčím ešte psa a nemôžem zaspať, v duchu si zapisujem ľudí ktorým sa raz pomstím.. :D :D


Zdieľaj článok na facebooku
3 odoberateľov
Wepwawet

Ja vlastne neviem kto som, neviem kým budem zajtra. Niekedy sa cítim šialená a niekedy mi je do plaču ako moc obyčajná som... každopádne, za vraždu som ešte nesedela.

Komenty k článku

 1. 1
  Hagelslag

  22 ročný chalan

  Toto je presne čo by som nemohol robiť.....práca s ľudmi je najhoršia :/
 2. 2
  M_i_k_i

  20 ročný chalan
  Nitra

  Ostatné ženy by sa mali od teba učiť.
  "Vzkypela vo mne zlosť, ale prehltla som a usmiala sa."
  To je správny prístup :D

  Ale teraz k téme, vždy keď vidím nejaký takýto status tak ma to len demotivuje, lebo ja by som v podobných situáciách proste vybuchol.
 3. 3
  Cos45

  35 ročný ujo
  Prototype

 4. 4
  Imperador

  tvári sa, že má -1 roky
  Kriváň

  Ak vás to nebaví, položte to.
 5. 5
  Marcello1111

  28 ročný muž

  barmanka príde neskoro, nič nie je na prevádzku pripravené, všetkých by som vás v četne majiteľa nakopal do riti a zrušil tu vašu šaškáreň, to sa ani z ďaleka nepodobá na reštauračné služby, do hája aj s takými podnikateľmi...
 6. 6
  Marcello1111

  28 ročný muž

  hľadaj si inú robotu, toto ja tak na blázinec po čase....
 7. 7
  Wepwawet

  19 ročné dievča
  Neverland

  @marcello1111 barmanka prišla neskôr o tri minúty, ja som prišla trošku skôr, keďže som nevedela že bar (nie reštaurácia) sa otvára až o druhej... a potom, vtedy je tam tých 10-15 minút na to aby som si všetko rozložila, to že ľudia tam sedia pol hodinu vopred hádam nieje ničia chyba... Ale podľa vyjadrovania ide poznať, že ste v tomto obore skúsený podnikateľa a s takýmto niečim sa stretávate každý deň, preto si vaše odporúčanie vážim ;)
 8. 8
  Wepwawet

  19 ročné dievča
  Neverland

  @imperador práveže celkom baví, je veľa super milých zákaznikov, ktorí vedia čo sa patrí :) dnes som si vyliala srdce z toho čo ma štve, ako asi každý tu na birdz...
 9. 9
  Pappkin

  23 ročný chalan
  Košice

  tak ako pobavilo dobre :D
 10. 10
  Marcello1111

  28 ročný muž

  samozrejme, personám bymal nastupovať do práce pol hodinu dopredu, aby všetko pripravili na otvorenie, a je jasné, že majiteľ by mal tu pol hodinu aj zplatiť, tak isto aj po záverečnej, kedy sa dá všetko do poriadku...
  ak sa to tak nerobí, bohužiaľ je to obyčajny kapitalista, ktorý nehľadí, aby bola prevádzka v poriadku a tak isto aj personál so zákazníkmi spokojní..
  mať tu moc zrušil by som mu živnosť, nech ide pásť kravy....

  povedz mu to, máš na to právo a nakoniec, kde je upratovačka, tam nikto neupratuje, to by sa malo tiež pred prevádzkou vygrundovať...
 11. 11
  Cos45

  35 ročný ujo
  Prototype

  @Marcello1111 uplny suhlas..
 12. 12
  Matiarka

  9 ročný chlapec

  Neviem síce, ako dlho to robíš... Ale príde zlom,kedy budeš zákazníkov vnímať ako zlatíčka a nadávať budeš viac na personál. :D
 13. 13
  Wepwawet

  19 ročné dievča
  Neverland

  @marcello1111 kto vravel že tam neupratuje upratovačka?
 14. 14
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  kajinek birdzu

  CHcel by som toto 1 deň robiť, aby som mohol všetkých poslať dopiče a spokojne sa vrátiť do starej práce :D
 15. 15
  Saddath

  26 ročná žena

  joooj ale vyzera to ze to dobre davas . tento blog mi prinesie nocne mory, kedze som v tomto zila 7 rokov hihi.... chvalabohu uz nie, ale veeela na to naucilo.
 16. 16
  Wepwawet

  19 ročné dievča
  Neverland

  @saddath práve je to dobrá skúsenosť D a po pár dňoch, kedy hnev pominie je to vtipná historka :) sú aj nezabudnuteĺný zákazníci, ako nepríklad jeden Maťko, čo mi vždy kúpi ružu keď ide k nám :) je to fajn, aj keď niekedy sú deň blbec
 17. 17
  Lenkaska1

  21 ročné dievča
  Bratislava

  ja by som išla rovno za tými ľuďmi a povedala im, že otvárame až o pol hodinu, že obslúžim ich až vtedy.. a už by bolo na nich či by počkali alebo odišli...