Komenty k fotke

 1. 1
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  ale tie platy a dôchodky by sa skôr hodilo inak uvádzať, napr. koľko chleba v potravinách kúpim za priemerný mesačný plat? alebo koľko % z priemerného platu je priemerný nájom bytu v hlavnom meste?
 2. 2
  Emzááák

  16 ročný chalan
  Kysuce

  @lafiziq Počet samovrážd, vrážd a priemerná dĺžka života je tam tiež na piču. Predsa nemôžeme porovnávať Česko ktoré má 10,5 milióna obyvateľov a Rusko, ktorí má 144,5 milióna obyvateľov.
 3. 4
  Emzááák

  16 ročný chalan
  Kysuce

  A čo nebolo zahrnuté... Smutné, že Česko sa musí pýtať Brusselu aký toaletný papier môže a nemôže používať, zatiaľ čo Rusko si môže robiť čo chce, lebo je to samostatný štát, dalo by sa povedať superveľmoc.... A nie som rusofil. (cmuk)
 4. 5
  Xxar3s

  36 ročný ujo
  Bratislava

  @lafiziq to je inak tiež pravda, ale ako približný nástrel to celkom stačí. Ešte lepšie by bolo porovnať HDP na hlavu v parite kúpnej sily (GDP PPP)

  @emzaaak a ty nevidíš že ten počet samovrážd je na 100.000 obyvateľov? A priemerná dĺžka života ako súvisí s počtom obyvateľov? Vieš čo je to priemer?
 5. 6
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  @emzaaak ty vieš ako funguje európska únia vôbec? Slovensko aj Česko aj ktokoľvek sa podieľa na legislatíve a hocikedy môže namietnuť v prípravnom procese a pri dôležitých veciach má každý štát právo veta ... a každý vec odobruje parlament, kde má každý štát členov .... takže nepíš prosím pičoviny, že brusel prikazuje blablabla... lebo to je rovnaká kraviba akonleby
 6. 7
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  dakdo v snine povedal že Bratislava diktuje Snine, čo môže a čo nie
 7. 8
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  Dakto v Snine je pekne zdegenerovaný z ruských sračiek. Rusko je alternatíva iba v energetickom a vojenskom priemysle. Inak v ničom. Nikdy sa pod Ruskom dobre nežilo a ani nebude.
 8. 9
  Laurikaaa

  23 ročné dievča
  Londýnčanka

  @lafiziq inak my sme boli v moskve a aj žrádlo v obchode stálo rovnako ako u nás :D
 9. 10
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  Nositeľov nobelovky síce majú menej než tie krajiny, s ktorými sú tam porovnávané, ale zas nejaký hlúpy národ sa na základe toho z nich nedá robiť- stačí spomenúť ich významných spisovateľov, alebo výborných matematikov, ktorí sa po rozpade ZSSR uplatnili v USA.
  Inak čo sa týka toho systému, životnej úrovne, tak jasné že je tam tvrdý oligo-kapitalizmus, nedá sa tam hľadať nejaká alternatíva pre nás.
 10. 11
  Teal

  hrá sa, že má 1 rok
  >/MEŦɌØPØLΛ_

  Počet držiteľov Nobelovej ceny určite nie je žiaden relevantný údaj.
 11. 12
  Yoss

  28 ročný muž

  Tá výška platov a dôchodkov a podobne, to ma vie vždy dostať. Nejaká suma nehovorí o ničom. Musíš porovnať, čo si zato kúpiš. Okrem toho Rusko je mega veľká krajina, kde žijú tak rozdielni ľudia - Kaliningrad, Soči, Moskva, Ural, Sibír, Kamčatka...21 republík + Krym porovnávať to s Českom je veľmi nepresné. A čo sa týka tej životnej úrovne, záleží ako je človek nastavený a kde žije, aké hodnoty vyznáva. Určite nie je pravidlom, výška životnej úrovne a materiálneho zabezpečenia ide priamou úmerne s hodnotami a šťastím človeka. https://www.youtube.com/watch?v=8WkvjD1ZK5o
 12. 13
  Hetfield

  34 ročný ujo
  Studna

  čo sa samovrážd týka tak Ukrajina je na tom ešte horšie ako Rusko
 13. 14
  Hetfield

  34 ročný ujo
  Studna

  @laurikaaa Moskva je najdrahšie mesto v Rusku a čo sa týka nehnutelností tak patrí medzi najdrahšie mestá na svete
 14. 15
  Laurikaaa

  23 ročné dievča
  Londýnčanka

  @hetfield ano to nie je novinka, ja ale spomínam žrádlo v supermarkete :D