Komenty k fotke

 1. 1
  Ryu4

  25 ročný muž

  lol
 2. 2
  Xxar3s

  37 ročný ujo
  Bratislava

  ja by som nepovedal ze je to smiesne skor na zaplakanie. ale ak je niekomu lahostajna jeho buducnost, pliziva totalita sikana, nesloboda a byrokracia tak mu to mozno pride smiesne. len potom jeho deti budu plakat. EU sa pomali meni na rovnako nedemokraticky rezim ako Putinovo Rusko.
 3. 3
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Až na to, že zvyšok sveta nám môže iba závidieť naše občianské práva a mieru osobnej slobody, ktorú nám EÚ garantuje.
 4. 5
  Billyjoe

  hrá sa, že má 1 rok

  @teal nepovedal by som. Potlačovanie slobody slova mi nepríde ako garancia slobody. Ak máš iný názor ako krajne liberálna skupina sediaca v európskom parlamente (čo je povedzme si narovinu väčšina), tak si hneď označený za sexistu, rasistu, homofóba, fašistu atď. To mi nepríde ako garancia slobody. Rovnako ani prednosť zákonov ustanovených EÚ pred zákonmi ustanovenými národným parlamentom. V '89 všetci štrngali na námestí, pretože sa chceli vymaniť z područia komunizmu, Ruska a následne zo spoločnej federácie s Českom a dnes, kedy EÚ jasne speje k federalizácii, s tým nemá nikto problém.
 5. 6
  Xxar3s

  37 ročný ujo
  Bratislava

  @teal prosímťa aká sloboda? zapáliš si jointa na verejnosti a hneď ťa zoberú policajti (tomyhot spomínal, že v takej (totalitnej) číne si ludia bežne fajčia trávu na ulici a nikto to nerieši). A čo taká sloboda slova? keď nejakého politika nazveš pravým menom tak na teba podá trestné oznámenie a vysúdi si takú pokutu že budeš mať na krku exekúcie a dokonca života budeš žiť v chudobe.

  Ale k EU tá sa mieša snáď do každej oblasti života na všetko sú tisíce vyhlášok a byrokratických výmyslov často ušitých na mieru rôznym lobistom velké firmy si s týmito vyhláškami ľahko poradia lebo si to môžu dovboliť ale malí začínajúci podnikateľa nemajú šancu - EU jednoducho takto ničí konkurenčné prostredie a samozrejme tým aj stúpajú ceny lebo keď má niekto monopol a netlačí naň konkurencia tak si môže dovoliť dvíhať ceny. Toto ty považuješ za slobodu? Ak áno tak takáto "sloboda" bola aj v tretej rýši za Hitlera tiež tam, bola takáto byrokracia.

  Alebo skús začať podnikať, a potom pochopíš aká sloboda je v EU. Preto európa nikdy ekonomicky nedobehneme USA a stráca už aj na áziu lebo tá naša krásna EU hádže európskym firmám polienka pod nohy a doslova ich ničí. Už to neni zóna volného obchodu ale presný opak toho čo to malo byť. Chudák Orwell sa musí v hrobe obracať keď vidí že 1984 už neni scifi, ale realita.
 6. 7
  Ryu4

  25 ročný muž

  @billyjoe Keď niekto niekoho označí za sexistu, rasistu, homofóba alebo fašistu, tak je potlačovaná jeho sloboda slova? A to s akým ťažným zvieraťom si sa zrazil?
  Vlastne ty budeš cítiť, že máš slobodu slova, len ak ľudia čo ťa kritizujú nebudú mať slobodu slova na to, aby ťa označili za sexistu, rasistu a pod., hej? Toto už nie je ani kognitívna disonancia, tu už treba volať biele plášte.
 7. 8
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Vám to už jebe, chlapci. :D Toto bude spôsobené kombináciou drog a Slobodného vysielača.
 8. 9
  Xxar3s

  37 ročný ujo
  Bratislava

  @teal tak už si nás zaradila krásna ukážka čiernobieleho videnia sveta. tebe musí jebať keď je podľa teba EU slobodná. ja som nikdy slobodný vysielač ani žiadne konšpiračné médiá nepočúval. Z Putina mi je na grcanie a rovnako aj z Kotlebu, Fica a Junckera.

  Oni sa voči sebe vymedzujú, ale pritom ako keby ich jedna mater mala, rovnako sa vymedzovali aj komunisti proti náckom a potom robili to isté.
 9. 10
  Billyjoe

  hrá sa, že má 1 rok

  @ryu4 Ak je niekto rasista, dáva to otvorene najavo a podobne, tak ním je a je v poriadku ho tak nazvať, lenže dnes je módne nazvať rasistom aj človeka, ktorý povie, že ceruzka je čierna. To už je liberálny fašizmus. Množstvo herečiek, režisérov atd hovorí, že filmy, ktoré točia, nie sú pre bielych mužov. Môžem to označiť za rasistické reči? Pretože sa takýmito výrokmi cítim urazený. Bude to niekto riešiť? Nie, pretože sa dnes rasizmus, diskriminácia a pod. vníma len jednostranne. Na to som poukazoval. Sexizmus ani nerozvádzam, slečna ide po ulici oblečená doslova ako šľapka a potom sa sťažuje, že sú muži sexisti... wtf? Nevravím, že sloboda slova znamená nadávať niekomu kvôli farbe pleti, orientácii a podobne. To bože chráň. Ale zamená nenadávať a neútočiť na niekoho, kto má jednoducho iný názor ako ty, čo ste tu práve priatelia predviedli.
  @teal no neviem, ktorý z liberálnych politikov má trošku pomotanú hlávku z drog a ešte o tom aj prednášal.
 10. 11
  Ryu4

  25 ročný muž

  @billyjoe Popravde nechápem, prečo som neprestal čítať po spojení "liberálny fašizmus", v každom prípade si opäť predviedol fungovanie tej istej logiky, čiže už neviem čo ti mám povedať. Ktokoľvek má plné právo kritizovať ťa za názory a môže ťa pri tom aj zosmiešňovať, ironizovať, v niektorých kontextoch ti aj nadávať. Toto je sloboda prejavu. Ak sa cítiš marginalizovaný za názory, ktoré veľká časť spoločnosti považuje za žumpoidné, tak to je čisto tvoj problém. Ako seriózne, slovenskí fašisti sedia v europarlamente a poberajú plat europoslanca, ale EU je totalitné zoskupenie bez slobody slova. (thumbs) Prajem príjemné mečovanie na internetoch lebo z takýchto logických výstredností mňa už celkom bolí hlava.
 11. 12
  Lafiziq

  26 ročný muž
  Bratislava

  už len to, že to sem môžeš beztrestne pacnúť, vraví to, že aká je to pičovina
 12. 13
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  A aj ti zaklopal niekto z ministerstva pravdy na dvere za to čo si tu postol? A bol si aj v gulagu?

  Ja proste nevidím že by si bol za svoje názory nejak postihovaný... kde spravili súdruhovia chybu? :O

 13. 14
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  @teal skús v západnej Európe verejne napr kritizovať islam a uvidíš tie občianske práva a slobodu prejavu v praxi (thumbs)
 14. 15
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  @hetfield Prečo by normálny človek mal mať potrebu verejne kritizovať alebo urážať niekoho vieru?
  Skús islam kritizovať mimo EÚ. (thumbs)
 15. 16
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  @teal pretože to patrí do slobody prejavu,či sloboda prejavu sa vzťahuje len na to čo niekto určí že sa može kritizovať?
 16. 17
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  @hetfield Všetko sa smie kritizovať, ale keď je niekto idiot, nech za to nesie následky, a nie hrať sa na obeť autoritatívneho systému a zvrátenej spoločnosti.
 17. 19
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  @teal sám si idiot ked toto myslíš vážne