Pravdepodobnosť nájdenia dokonalého životného partnera práve teraz a len tu, exkluzívne pre všetkých birdzákov!
Už aj vy ste sa pýtali sami seba, aká je pravdepodobnosť, že nájdete toho pravého alebo tú pravú? Vraveli ste si, "Ach, keby som tak mal nejaký matematický vzorec, pomocou ktorého by som to vypočítal..."? Tak potom ste na správnom mieste! Anzu a jej birdzoznámy akademický team vám práve teraz prinášajú svoj fantastický ultimatívny extra super kóšer a jediný pravdivý vzorec (trochu škaredý, nešiel skopčiť z Wordu):
Pr i = pr i ( i). a i (ja, č i) . b(ja, č i) . k(ja) . l(č i) . r
Poďme si teraz vysvetliť, čo predstavujú jednotlivé písmená:
Pr i - to, čo nás zaujíma, čiže pravdepodobnosť úspešnosti vzťahu s človekom i (značíme č i). Výsledkom je číslo z intervalu [0,1].
pr i (č i) - začnime pravdepodobnosťou stretnutia človeka i. Ak by sme chceli, môžeme pre zjednodušenie predpokladať panmixiu (neexistenciu výberu na základe sympatií) a povieme si, že postupne prejdeme všetkých ľudí, ktorých máme k dispozícii a tento človek nám určite neujde. Predpokladajme, že človek i je voľný, prípadne bude voľný niekedy počas doby, čo k nemu máme prístup. Časový faktor vynecháme a budeme rátať pravdepodobnosť, že dokonalého človeka nájdeme niekedy v priebehu života.
a i (ja, č i) - funkcia súhlasu priorít. Výsledkom je číslo z intervalu [0,1].
b i (ja, č i) - funkcia spoluvychádzania a kooperácie vnútorných vlastností. Výsledkom je opäť číslo z intervalu [0,1].
k (ja), l (č i) - funkcie vašej a partnerovej schopnosti zachraňovať problémy a reagovať na určité situácie. Ak vie(te), ako sa zachovať v správnej chvíli, bude vaša funkcia dávať hodnoty väčšie ako 1. Ako je/ste talent na kazenie, budú tieto hodnoty menšie ako 1.
r = random [0,1] - generátor náhodných vonkajších okolností, ktoré môžu všetko pokaziť. Ale väčšinou sa bude rovnať 1.
Poznámky:
1. Tento vzorec vznikol spontánne pri učení sa obyčajných diferenciálnych rovníc. Konkrétne po nájdení okrajových "poznámok" by me and Mephala:
A: V + niekto
neg(A): V + nikto
neg(A): V - všetci
Bohužiaľ netuším, čo sme touto aplikáciou výrokovej logiky chceli povedať.
2. Ak by niekto chcel urobiť z tohoto vzorca vzorec viac komplexný, kľudne môže napríklad určiť vzorec pre pr i alebo dodať nejaké ďalšie funkcie napríklad zásahu rodičov do vzťahu a podobne.
3. Určite je vám jasné, že je prakticky nemožné, aby hocijaká z tých funkcií dávala výsledok 1. Čiže postupne násobíme čísla menšie ako 1 (0,...) a celkovú pravdepodobnosť stále zmenšujeme, až nám nakoniec vyjde Pr i...hm...tipujem prinajlepšom 0,6?
To neznie veľmi povzbudivo, čo? Ale berme to pozitívne, keď sa poobzeráte okolo seba na iných ľudí, musí vás to o čomsi uistiť. Minimálne o tom, že stratíte nároky nájsť toho pravého a uspokojíte sa s tým, čo bude. ~___o Heh. Pekný deň.
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.