Fórum pridal Aventine, 27. 9. 2020 16:18 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aké rúško najčastejšie nosíte?

0
Aventine

12 ročné dievča
V ✝emnu spanilém

Ak šité tak akej farby, tvaru, vzorov, materiálu, alebo jednorazové? :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Čisto čierne platene v robote a mimo práce take detske látkové :D
  2. 2
    Melancholik

28 ročný muž
    Bratislava

šité obe, v práci modré a vonku biele
  3. 3
    Annyejnji

22 ročné dievča

jednorazove modre
  4. 4
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Jedno biele bavlnené a druhé čierne ľanové, obidvoje zo Sashe.sk objednávané
  5. 5
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Vie niekto poradiť nejaký eshop kde majú pekné rúška? Ďakujem.
  6. 6
    Ruderenee

25 ročná žena
    Praha

Jednorazové biele.. a zasadne viazacie na šnúrky (hehe)
  7. 7
    Lenkaska1

25 ročná žena
    Bratislava

Jednorazové modré a mením tak raz za týždeň asi..
  8. 8
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Inak nosím čierne a biele bavlnené.
  9. 9
    Feelagain

23 ročné dievča
    based in Brno

kúpila som si 6 ks rúšok v lete, bavlnených, ušili ich ľudia v chránenej dielni, a dá sa tam dať filter (ten ale nemám), prídu mi oveľa pohodlnejšie ako jednorázové, a majú namiesto gumičiek šnúrky

10. 10
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Mama ich pošila na mraky každý deň môžem mať iné ..ale teraz je môj favorit žlté s veľkými farebnými guličkami je tak veselo detské :* a to mám tiež v 2 strihoch
  11. 11
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Najradšej a najčastejšie tie jednorazové, ale keďže žijem v Prahe, kde je teraz situácia extrémne zla, tak zvazujem tie "priedusne" lahke ffp3 respirátory bez ventilu. Myslim si, ze je to najbezpečnejšie a najpohodlnejsie riesenie.
  12. 12
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

@11 >;-(
  13. 13
    Zajko1211

28 ročný muž
    Banská Bystrica

tangáče a dobre osraté, aby keď koróňa pričuchne hneď skapala...

Doporučujem aj Matelkovi
    :D
  14. 14
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@laurikaaa čo som zle napísala?
  15. 15
    Zajko1211

28 ročný muž
    Banská Bystrica

@azizi
    drahá, vieš cez tie priedušné rúška sa koroňa ťažko dostane do organizmu..
    :D
  16. 16
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

V práci jednorazové modré, prípadne respirátory. Mimo práce látkové detské (so žirafkami, alebo veľrybami). :D
  17. 17
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@zajko1211 ale ja som myslela FFP3, tie by mali mat bezpečnosť 99%. Teraz nejaké mam, s ventilatorom. Ale tie nie su primárne určené na tieto účely a naviac nechrania dostatocne ostatných v mojom okoli, pokial by som bola nakazená. A najma tiez ťažšie sa v nich dýcha a vytvára viac vlhka, ako v tých zdravotných FFP3, ktoré by mali mat rovnakú mieru ochrany ...Chcelo by to menej nenávisti a viac empatie:) Ak sa chceš dostať do toho tvojho vytúženého neba...
  18. 18
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky

@zajko1211 inak ja naozaj nechápem, ze si uz dávno nedostal ban na všetky svoje nicky! :D to je naozaj niekde medzi nebom a zemou ako to, ze sa z homosexuala môže stat hetero 0:) gratulujem ti (thumbs)
  19. 19
    Nuumik

tvári sa, že má 3 roky
    Toxicity

Chodím v šatke ako nindža keď sa to odomňa vyžaduje aby som ho mal
  20. 20
    Noia

21 ročné dievča
    Tak blízko a predsa tak ďaleko

Čierne šité, občas jednorazové. A vytešujem sa, že kopa dôležitých ľudí má na rúšku slovenský znak, kým ja mám slovenský aj maďarský. Ako správna pendlerka. (?)
  21. 21
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

Mám bavlnené sivé, modré a sivé s kvetinkami.
  22. 22
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

čarne šitô
  23. 23
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Ja nosim take to modre jednorazove s gumickami viackrat to iste 0:) ukamenujte ma! A potom este take latkove co tu niekto sil a rozdavali ich v drogerii ked to zacinalo :D dam fotky neskor mozno
  24. 24
    Burn

28 ročná žena
    Praha

V praci respirator ffp2 a na tom jednorazove modre rusko - nepytajte sa preco, interny predpis. Mimo prace latkove bavlnene, ktore mi usila mamina. Svetlomodre s muchotravkami alebo tmavomodre malickymi s bielymi kvetinkami.
  25. 25
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Teraz obyc biele s bordovobielou snurkou co sme dostali v robotw lebo je super tenke :D ale na zimu zas zacnem asi tie hrubsie a tie mam vselijake peknee (cmuk)
  26. 26
    Outsider

24 ročný chalan
    nepodstatné

štrikované
  27. 27
    Velagranka

24 ročné dievča
    8mo

mam styri, vsetky bavlnene. moje fav je cele cierne a potom zlte s bielymi mini gulickami.
  28. 28
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

látkové a striedam teda modré, sivé, béžové s retro štrikovanm vzorom a farebné, kde prevláda zelený podklad
  29. 29
    Kerrang

28 ročný muž

Väčšinou šité nosím a také aj najradšej nosím ...najradšej mám rúško v kombinácii farieb čierno-biele (páči sa mi celkovo čierna, no aj biela, ale aj ich kombinácia) ...tak najradšej nosím najviac rúško čierne s bielymi malými bodkami a malými hviezdičkami ...to je u mňa top :smile: ...no a potom mám také odveci tyrkysové, modré s bielymi bodkami (aj to sa mi celkom páči) :smile:
  30. 30
    Zajko1211

28 ročný muž
    Banská Bystrica

@azizi
    drahá a kto si ty?!
    že ma súdiš? a kde som napísal, že som hetero, by som rád vedel...
    a o bane je pekne od teba, že mi ho praješ, taký ľudský prístup od teba...
    a keď chceš azizi, nos aj dve rúška pre mňa za mňa jedno na hube a druhé na arane...
    ale nevnucuj to druhým a hlavne na Slovensku, keď ty sediš na riti v Praze a tam už všetko skolabovalo, v stredu vymrie a v piatok zaleje voda...také su prognózy pre štát Česko, lebo prestali nosiť od júla rúška...
  31. 31
    Majky538

25 ročný muž

pomaly 1e za jednoraze rusko... wtf, worst deal of the year
  32. 32
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Tak tu su :D
    https://i.postimg.cc/x1KnL8DR/IMG-20200928-094618.jpg
  33. 33
    Zelinka

23 ročné dievča
    Košice

jednorázové modré :) alebo mám z fusaklí s jazvečíkmi ale to je dosť hrubé
  34. 34
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

Mám 4 kusy šitých, nie také nariasené obdĺžnikové ako tu už niekto pridal foto, ale také presne tvarované na tvár. Mám jedno v takej nude-ružovej farbe, čisté, podšité bielou látkou. Potom mám sivé rovnaké. Ďalšie je čierne s bielymi geometrickými abstraktnými vzormi, podšité na bielo. A posledné je tmavomodré s bielymi vormi, také na ľudový štýl ale sú veľmi maličké takže je to celkom elegantné. Nosím ich podľa oblečenia. Mám aj zásoby jednorazových aj s respirátorom ale tie nenosím. Nevidím dôvod nosiť jednorazové, keď mám tie 4 ako kusy odevu ktoré si operiem a lepšie mi sedia na tvári, lebo ako hovorím nie sú to len nariasené obdĺžniky ale fakt sedia na tvár. V aute mám vždy jedno jednorazové, ktoré som nikdy nepoužila ale nechávam ho tam, kdyby neco, lebo už sa mi stalo viac krát, že som si zabudla rúško a zistila som to až v aute.
  35. 35
    Tasara

tvári sa, že má 3 roky
    BB kraj

už som si na nich aj menila gumičky lebo som prišla na to, z ktorých ma nebolia uši. Tak som tie isté gumičky dala na všetky látkové rúška, čo mám. Po polhodke v rúšku už ani nevnímam, že ho vôbec mám. Vyjdem na ulicu a ľudia, čo sú so mnou mi musia povedať, že vonku už rúško nemusím, môžem si dať dole... lebo mne by nedošlo, necítim ho. Asi tak, ako necítim ponožky na nohách. Nerozumiem, akú drámu kvôli nim robia poniektorí
  36. 36
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

2 mam z manie, jedno cierne druhe bezove, tie nosim najviac k peknemu obleceniu, potom mam 2 biele s nanofiltrom z prace a obcas jednorazovky.
  37. 37
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

@35 inac toto
  38. 38
    Br4nisl4v

16 ročné dievča
    ----- МОСКВА ----- "moc k BA", - да, я согласна, БРАТИСЛАВА

Aj tak budem kozmonautom, keď budem veľký!
    https://1gr.cz/fotky/idnes/20/093/cl6h/DRD86324e_profimedia_0558179024.jpg
  39. 39
    Sechs

28 ročný muž
    allow access to my location?

Väčšinou šité - bavlnené, čisto čierne/čisto biele/modré s bielymi bodkami. Niektoré sú vybavené aj puzdrom na (vysávačový) filter z vnútornej strany.
  40. 40
    Devil

16 ročný chalan
    Žabokreky

@ruderenee zvyk je zelezna kosela?
  41. 41
    Ruderenee

25 ročná žena
    Praha

@devil asi áno, ostatné su mi už nepohodlné. Neznesiem tie gumičky za ušami (hehe)