Fórum pridal Tomas55555, 21. 9. 2020 15:00 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako pomocť chudobným na Slovensku?

0
Tomas55555

25 ročný muž

Trošku sa rozpíšem v komente (dlžka článku je asi 2,5 minúty čítania)
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Tomas55555

  25 ročný muž

  Na Slovensku je na hranici chudoby s finančným príjmom menej než 350 eur asi 15% obyvateľstva. Veľa takýchto ľudí žije zo suchého chleba a vody, a nemože si dovoliť kúpiť ani mäso, zeleninu, jogurty. Veľmi by som chcel takýchto ľudí nejako finančne podporiť, lenže je to nejako možné ? Je tu niekolko problémov :

  1: Na Slovensku sa dá pomocť chudobným jedine tak, že napíšem Rozborilovi do modrého z neba, alebo pojdem s autom po Slovensku a budem sa s megafonom vypytovať, kto je chudobný a tak budem hladať chudobných. Ciže pomocť chudobným na Slovensku nie je možné.

  Zial, na Slovensku neexistuje žiadná verejne známa zbierka, kde by sa dalo finančne prispieť, a finančný príspevok by išiel chudobným ludom, na kúpu jedla. A ak by aj nejaká takáto finančná zbierka existovala, veľká časť z nej by sa rozkradla a skončila u niekoho vo vrecku, a chudobným by poputovalo tak možno zo 10%.

  AKO VYRIESIT TUTO SITUACIU ?

  1: Na celom Slovensku by sa mala zaviesť finančná zbierka pre pomoc chudobným, ktorá by mala neobmedzené trvanie (trvala by nonstop). Do všetkých supermarketov a potravín by sa zaviedli malé pokladničky do ktorých by ludia mohli vhádzať svoje peniaze na pomoc chudobným.

  Tieto pokladničky by však boli kamerované, a na konci dna by zamestnanec pred kamerou vybral peniaze z pokladničky, spočítal by ich, zapísal sumu, a veľkosť vyzbieranej sumy by oznámil úradu práce. Urad práce by vytvoril oficiálnu verejne pristupnu webovú stránku, na ktorej by sa zobrazovalo kolko penazí vyzbierali jednotlivé supermarkety v jednotlivých dnoch.

  Na tej stránke by boli zverejnené aj všetky videá zamestnancov pri počítaní penazí v pokladničke, takže každý jeden človek si može pozrieť počítanie penazí zamestnanca a to v každej jednom jednotlivom supermarkete a potravinách. Týmto by sa zabránilo tomu, že si nejaký zamestnanec dá nejaké peniaze zo zbierky do vačku.

  Táto zbierka by mala byť propagovaná mediami, aby sa každý jeden človek na Slovensku dozvedel, že taká zbierka pre chudobných existuje. A teda všetky webové média by pár týždnov pred jej začatím mali o nej začať písať, aj televízne noviny by o tom mali informovať, aj rozhlas, aj jednotlivé časopisy.

  KOMU BY SA POMOHLO ?

  1: Pomohlo by sa tomu kto žije na hranici chudoby, s finančným príjmom menším než 350 eur. Ludia ktorí splnajú tieto podmienky, by sa mohli prihlásiť na úrad práce, a úrad prace by ich zaradil do tejto finančnej zbierky pre chudobných .

  Na webovej stránke ktorú by vytvorilo ministerstvo práce, by bol vypísaný presný zoznam osob (meno, vek, bydlisko) ktorým sa rozdajú peniaze vyzbierané zo zbierky, a na konci mesiaca by ministerstvo informovalo kolko penazí vyzbieralo a kolko penazí rozdalo - každá osoba na zozname by mala uvedené koľko penazí zo zbierky dostala.

  Luďom na zozname by sa neposlali peniaze v hotovosti, ale poslalo by sa im niečo ako gastrolístky, alebo by sa vytvorili špeciálne lístky ktorými by sa dalo v každom supermarkete nakúpiť hocijaké jedlo. Dalo by sa za ne kúpiť iba jedlo, a nedal by sa za ne kúpiť ani alkohol, ani cigarety.

  Tí ľudia ktorým by sa pomohlo, by museli poslať fotku na ktorej ukazujú tie gastrolístky, alebo nákupné poukážky na jedlo, a ich fotky by boli umiestnené na tej novo vytvorenej webovej stranke ministerstva. Týmto by sa človek ktorí prispel do zbierky presvedčil že daní ľudia zbierku dostali.
 2. 2
  Nuumik

  tvári sa, že má 3 roky
  Toxicity

  Treba im dať kvalitné domáce vínko (retard)
 3. 3
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @nuumik To by si z nich len spravil alkoholikov, a závislých na alkohole, je to ako cesta z blata do kaluže.
 4. 4
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  MASSIVE Red Pill

  boh im pomoze
 5. 5
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @notmehofejk boh sa píše s veľkým B, teda Boh.

  Vieš ako sa hovorí, pomož si a aj Boh ty pomože. Boh pomože, ale nie tým čo nič nerobia, a dúfajú od neho pomoc.
 6. 6
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  MASSIVE Red Pill

  vydys tak sy to viriesyl. ked si pomozu samy tak im aj Boh pomoze. musys im povedat, nech sy pomozu.
 7. 7
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @notmehofejk Majú si skúsiť sami pomocť, ale pokial zistia že si sami nevedia pomocť, tak im pomožu ostatní ludia.
 8. 8
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  MASSIVE Red Pill

  ved im preca pomoze Boh nie? :O co z tim maju iny ludia?
 9. 9
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @notmehofejk Ludia majú pomáhať chudobným, a nie nepomáhať a hovoriť že namiesto nich pomože Boh.
 10. 10
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  Nerobil niečo také Kiskaty uže?
 11. 11
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  MASSIVE Red Pill

  ale ti si povedal ze im pomoze Boh :(
 12. 12
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  MASSIVE Red Pill

  takze im ten Boh nakoniec nepomoze, ked im budu musiet pomahat iny ludia??
 13. 13
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 0 rokov
  neexistuje

  Wow toto je ina mentalna gymnastika :D
 14. 14
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @cltr0n Neviem o tom.
 15. 15
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @staphylococcus ?
 16. 16
  Sidious

  22 ročný chalan

  Bože ty si chuj. Niekto si spraví obchod s potravinami a ty mu dáš ako povinnosť organizovať zbierku a zamestnanci budú nútení sa nechať natáčať na verejne prístupné videá.
  Je fascinujúce ako každý chce pomáhať za peniaze druhých ľudí a ešte chce aby to niekto organizoval zadarmo.
 17. 17
  Notmehofejk

  39 ročný ujo
  MASSIVE Red Pill

  ha, kto teda tim ludom pomoze? preco im musia pomost iny ludia a nepomoze im Boh?? on je vsemocni a pre neho je to lachsie.
 18. 18
  Staphylococcus

  hrá sa, že má 0 rokov
  neexistuje

  !
 19. 19
  Torpedo08

  29 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  V prvom rade by im nemala vlada brat aj z toho mala co mali mat a dalej ja ňévjem uš
 20. 20
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @sidious
  Podľa teba je asi lepšie aby ľudia zivorili na suchých rokoch a umierali od hladu než aby si potraviny spravili pokladničku a zamestnanci boli kamerovani na kameru pri počítaní peňazí.....


  Fakt neviem čo si o mám o tebe mysliet, hádam to nemyslíš ani len zo srandy.
 21. 21
  Sidious

  22 ročný chalan

  @tomas55555
  Nie, nie je to zo srandy.

  Niekto chce podnikať tak si spraví vlastný obchod. Ty mu chceš pridať prácu, ktorá absolútne nesúvisí s jeho podnikateľskou činnosťou a chceš aby to robil bez akejkoľvek náhrady jeho nákladov.
  Takéto veci dosť poškodzujú podnikateľské prostredie a najviac na to doplatia tie najmenšie obchody.
 22. 22
  Likju

  25 ročný muž

  Veď každý pracujúci človek prispieva peniaze štátu, tak nech s tým robia niečo ľudia, ktorí boli zvolení a môžu tie penize rozdeľovať.
  Na tie pokladničky by aj tak skoro nikto neprispieval. Že niekto zarobí viac ako 350€ neznamená, že môže hneď dávať peniaze niekomu. Ľudia majú svoju rodinu o ktorú sa musia starať.
 23. 23
  Hetfield

  35 ročný ujo
  Studna

  postaviť par ludí čo to tu rozkradli k múru pre výstrahu tých čo prídu po nich(viem že je to nerálne ale myslím že by to malo velký výchovný efekt)
 24. 24
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @sidious Ja som nepovedal že tie pokladničky by mali všetky podnikatelske subjekty, ale len supermarkety a potraviny.

  Majitelia supermarketov a potravín naozaj nie sú až tak strašne chudobní, že finančne zbankrotuju ak si zaobstarajú o jednu kameru navyše.

  A o akej práci to tu hovoríš? Ake preplácanie peňazí ? Myslíš za tych 10 minút čo zamestnanec na kamere spočíta peniaze ?


  Už vôbec nerozumiem aká by takáto banálna vec poskodzovala podnikateľské prostredie ???
 25. 25
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @likju peniaze z daní nestačia, to stačí tak akurát na dôchodky.

  Vieš čo vybuchol panelák v Prešove ? Stačilo to trošku v médiách medializovaný, vyhlásiť zbierku a ľudia vyzbierali skoro 2,5 milióna eur, a to ďakujem pekne, zbierka na ktorú sa dalo prispieť len cez internet banking a človek si nebol istý, či tie peniaze pôjdu aj tam kde ísť majú, a napriek tomu sa našlo mnoho ľudí čo prispeli.

  Hmm nevedel som že tí čo zarábajú normálne platy sú až tak strašne chudobní že by zbankrotovali keby do tej pokladničky vhodili za mesiac aspoň euro, alebo hoci len 50 centov.
 26. 26
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @14 https://dobryanjel.sk/ skús google nabudúce, je to super vec.
 27. 27
  Sidious

  22 ročný chalan

  @tomas55555
  Kde si v mojom komentári vyčítal že hovorím o všetkých podnikateľských subjektoch?

  Majitelia supermarketov nie sú chudobní ale je na dedinách veľa malých potravín kde pracuje len majiteľ sám lebo nemá peniaze na iných zamestnancov. Často nemajú ani bezpečnostné kamery a na to tvoje počítanie peňazí by si aj tak museli kupovať vlastné kamery. Zároveň chceš aby každý deň odovzdávali peniaze, aj keď malé obchody si často nechodia odkladať peniaze do banky každý deň, lebo majú príliš malé tržby.

  "Už vôbec nerozumiem aká by takáto banálna vec poskodzovala podnikateľské prostredie ??? "
  Na toto neviem odpovedať bez vulgarizmov.  Celá táto tvoja sranda by dopadla tak, že by štát minul státisíce na propagáciu zbierky v médiách, IT a administratívu. Väčšina ľudí by sa na to aj tak vykašlala a malá časť ľudí by tam prvých pár dní hodila pár centov. Potom by na to všetci zabudli.

  V ČR sa predavači v Alberte jeden čas pýtali, že či môžu zaokrúhliť cenu a že rozdiel pôjde pre nejaké deti. Nepamätám si, že by som videl človeka, ktorý im na to kladne odpovedal.
 28. 28
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @cltr0n Tá zbierka dobrý anjel je zcela odlišná od zbierky o ktorej som hovoril. V prvom rade je to zbierka pre onkologických pacientov, a za druhé je to zbierka ako každá iná kde človek nevie či tie peniaze aj pôjdu tak kde majú, alebo len neskocia u niekoho vo vrecku.
 29. 29
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @sidious

  "Niekto chce podnikať tak si spraví vlastný obchod. Ty mu chceš pridať prácu"

  Z tohto tvojho prispevku mi to vyznelo tak ako keby si hovoril o každom kto vlastní NEJAKÝ obchod.

  Nehovorím že majitelia musia odovzdávať každý deň peniaze zo zbierky, môžu ich odovzdať aj po tyzdni, alebo po mesiaci, len každý deň majú povinnosť informovať o veľkosti vyzbieranej zbierky a mať to nakamerovane na kamere.


  Snimacia kamera sa dá kúpiť aj do 100 eur a možno aj lacnejšie, ale ok, tí u ktorých by sa ukázalo že na to naozaj nemajú, by tu zbierku nemuseli vykonavať.

  Aké peniaze by štát minul na propagáciu ? Televízii by sa povedalo aby o tom povedali v televízii, novinárom by sa to tiež prikázali o tom napísať, žiadne peniaze navyše by im zato štát nedal.

  A o akých peniazoch v IT a administratíve tu hovoríš ?

  Vieš čo bol výbuch paneláku v Prešove ? Vyzvieralo sa 2,5 milióna eur, stačilo to len trochu medializovat, a ľudia prispievali a to výlučne cez internet banking na pochybnú zbierku o ktorej nebolo isté či peniaze pôjdu tam kde maju.

 30. 30
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @sidious

  Akoze sorry, ale tej pochybnej akože zbierke od predavačov v Alberte by som neprispel ani ja, pretože tie peniaze pôjdu tak akurát do vrecka tým predavačom. Porovnavas pochybnú zbierku so zbierkou ktorá by pochybná nebola.
 31. 31
  Sidious

  22 ročný chalan

  @tomas55555
  To že to spomenú v správach nepresvedčí ľudí aby na to prispeli. Každá zbierka, kde sa vyzbierala väčšia suma bola na nejakú konkrétnu vec. Väčšinou to bolo spojene s nejakým srdcervúcim príbehom. Presne ako ten panelák v Prešove. Podľa teba to stačilo len trochu medializovať. To že sú na Slovensku chudobní ľudia netreba medializovať, nie je nejaká nová informácia, len to ľudí veľmi neberie.

  Chceš aby štát prikazoval novinárom o čom majú informovať? Úžasný prístup, kvôli jednej zbierke sa zbavíme slobody.

  Peniaze za IT som myslel prevádzku systému na informovanie o vybratých peniazoch, nahrávanie videí, stránka s informáciami o vybraných peniazoch z jednotlivých obchodov a o príjemcoch peňazí.

  Administratívu tiež niekto musí riešiť, niekto bude musieť kontrolovať či príjemci sú naozaj v takej finančnej situácii aby mohli dostávať peniaze zo zbierky. Niekto kto bude kontrolovať videá s počítaním peňazí - desaťtisíc videí denne.

  Prečo sa to vlastne musí zbierať v potravinách? Prečo nenavrhuješ aby bol len účet na ktorí by ľudia posielali peniaze ako v tom Prešove?

 32. 32
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @sidious

  Len samotné znenie v správach ich nepresvedčí, ale správy slúžia predovšetkým pre informovanosť.

  Aj pomoc pre chudobných sa dokáže vniesť do médií takým svetlom aby to chytilo väčšinu ludi.

  Ľudí to berie, lenze ako som povedal na Slovensku sa aktuálne nedá chudobným pomôcť, a na pochybné zbierky ľudia kašlú. Veľa ľudí by teda aj prispelo, kebyže zbierka nie je pochybna a je verejne znama a medializovana.

  Bolo by ideálne keby štát spolupracoval na tomto s Cirkvami. Stačí aby farár miestnej cirkvi svojim veriacim odporúčil zbierku pre chudobných a veriaci by sypali peniaze jedna radosť ( ako je tomu i pri cirkevných zbierkach).

  Je zcela ukradnuté či sa nejaký novinár bude cítiť urazený zato že musel napísať jeden článok o zbierke pre chudobnych. Riešiš fakt hluposti, radšej sa budeš pozerať na hlasujúcich ľudí než aby jeden novinarko napísal nejaký clanok.

  Všetko by to bolo na jednej internetovej stránke ministerstva, ale náklady by mali byť s tým akoze spojené ? Dnes môžeš mať stránku s nekonečnými dátami za 14 eur mesacne.

  To by riešil úrad práce, príjemcovia vy tam prišli a úrad práce by ich posúdil či su vhodní kandidáti.

  Nemuselo by sa kontrolovať všetkých 10 tisíc videí, ale len niektoré z nich, a aj ľudia by mohli kontrolovať videa takže nejaké podvody by sa očividne neututlali. Za prípadný podvod by hrozili vysoké pokuty, to by odradilo každého od kradnutia z pokladnicky.

  Posielanie peniaze cez internet banking je nedôveryhodné, veľa ľudí by takáto zbierka odradila, a navyše veľa ľudí áno nemá internet banking, a tí čo ho majú sú leniví sa k nemu prihlasovať a hľadať IBAN prijemcu.

  Oveľa praktickejsie je preto verejná zbierka, ľudia majú takéto zbierky radi, preto aj voľby sa konajú verejné a nie cez internet, pretože ľudia by takým voľbám cez internet ani neverili, je to nepraktické. Ľudia milujú to keď si môžu osobné hodiť do pokladničky a potom to kontrolovať a sledovať ako sa vyvíja situacia, a presne o tomto by táto zbierka i bola, ľudia by to sledovali a kontrolovali a ich by to tešilo sledovať.


  Prečo sa to vlastne musí zbierať v potravinách? Prečo nenavrhuješ aby bol len účet na ktorí by ľudia posielali peniaze ako v tom Prešove?
 33. 33
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @sidious A v podstate aj štátu sa to oplatí, pretože tí chudobní ľudia mnohí z nich si budú konečne mocť dovoliť kúpiť aj nejakú tú zeleninu, ovocie, jogurty, a budú mať tým pádom aj lepšiu stravu a budú potom aj zdravší a menej chorí, a po zdravotnej stránke budú menej zaťažovať štát.
 34. 34
  Die

  25 ročná žena
  ciernyles

  neviem ci vies, na slovensku a dokonca vlastne snad vsade taka pokladnicka je, vola sa statna kasa a plni sa z dani a odvodov :D

  chudobu neodstranis tym, ze budes rozdavat gastrolistky, ale systemovymi zmenami, ktore v prvom rade musia riesit priciny toho, preco sa clovek do chudoby dostane, zabezpeci pristup k vzdelaniu a zdravotnej starostlivosti. za to ze to tak nefunguje ale nemoze neexistencia tvojej pokladnicky, ale to ze ludia rozmyslaju prdelou a ako svojich zastupcov volia populistickych oportunistov, ktori namiesto systemovych zmien prichadzaju s picovinami ako napriklad FOND VZAJOMNEJ POMOCI dpc :D
 35. 35
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @die Dane a odvody stačia tak akurát na vyplatenie dochodkov.

  Chudoba sa gastrolístkami a poukážkami na jedlo zmierni a život chudobných ľudí sa v mnohom zlepší a to je cieľom.

  A koho podla teba majú ludia voliť ?
 36. 36
  Patriska

  hrá sa, že má 2 roky

  Skutočne chudobní ludia určite neppužívaju telefon.. ako chceš docielit aby ti odfotili nejaky gastrolistok..
 37. 37
  Oiquell77

  28 ročný muž

  Toto je iny bizar. Akoze, vieme ze si trosku "iny", ale tato kravina predci vsetky tvoje doterajsie hlonty. @Die ma pravdu, plus by som dodal, ze velmi vela chudobnych si za svoju situaciu mozu sami, cest vynimkam. Nedavno som okrajovo zachytil spravu o rodine s asi siedmimi detmi, kde rodicia nariekali, ako ich nemaju z coho zivit. Sorry, ale ak si niekto najebe tolko deti a plne si uvedomuje, ze si to nemoze dovolit, zasluzi si do tej tvojej pokladnicky akurat tak kondom.
 38. 38
  Tomas55555

  25 ročný muž

  @patriska Dnes má mobil už naozaj každý, nájdi mi jedného kto ho nema.
 39. 39
  Tommyhot

  31 ročný muž
  Kaohsiung, Taiwan

  Dobry Anjel je transparentny a mozes si tam adresne vybrat komu pomozes.
 40. 40
  Roztliezkavacka

  27 ročná žena
  Bratislava

  @tomas55555 toto, čo píšeš je síce pekné. Ale neriešiš tým nič. Chceš robiť zbierku a čo potom? Chceš robiť zbierku každý deň, alebo každý týždeň? Chudobu nevyriešiš keď budeš rozdávať gastrolístky a oni sa budú fotiť, že kúpili jedlo.

  Jednak to komplikuješ a robíš zbytočnú réžiu s nákladmi okolo toho, a jednak to nerieši príčinu.

  A robiť novú zbierku každý týždeň (však tí ľudia musia jesť každý deň), to je blbosť.

  Príčiny: nízka produktivita práce, vysoké dane, zlé školstvo atď.

  Problém vyriešiš len dlhodobo a nikdy to nebude 100% (ale to ani nie je treba, lebo časť ľudí si ten lifestyle vlastne vyberie).

  Predstav si vybudovanie školského systému, ktorý vytvára finančne gramotných ľudí, ktorí nebudú mať žiadne bariéry podnikať a vytvárať napr nové vynálezy a technológie. Predstav si, že sa nám tu budú rodiť Bill Gatesovia a Elonovia Muskovia.
  Keď pridáme, že tie bariery podnikania a bytokracie sa zjednodušia pre všetkých, tak to umožní oveľa viac ľuďom podnikať, rozvíjať svoj talent a snažiť sa. A je jedno, či to bude farba na robotov, lietajúce motorky, bio krémiky alebo kaviareň. Títo ľudia budú potrebovať pomocníkov, a budú si ich vážiť (tych zamestnancov), ale najprv si zamestnanci musia vážiť prácu a zamestnávateľov. A nie mať základnú predstavu, že majú malý plat, lebo vedúcs chce mercedes. To je chorá predstava, ktorá vychádza s ľudskej závisti. A tu sa vraciame k škole.

  Keď sa ľudia nebudú snažiť a len čakať, že im niekto iný daruje/pomôže, tak sa to nikdy nevyrieši. Ani keby nájdeš ropu a budeš ju chcieť rozdávať...
 41. 41
  Roztliezkavacka

  27 ročná žena
  Bratislava

  @tomas55555 peniaze z daní stačia iba na dôchodky? Na dôchodky idú sociálne odvody.

  Ostatných daní máme strašne veľa. Financuje sa strašne veľa vecí. Napríklad vlaky zadarmo pre milióny ľudí.

  Problem nie je, že daní je málo a treba, aby ľudia museli pomáhať nútene, problém je že dane (bez ohladu na ich výšku) sa plytvajú, rozhadzujú neefektívne. Pri akejkoľvek sadzbe - lebo rozdelovanie úradníkmi je proste neefektívne.

  Aj keby boli dane dvojnásobné, alebo aj 5 násobné (čiže všetky firmy platia viac ako zarobili, a ľudom sa strhne z platu viac ako je ich plat), by boli zisky z daní neefektívne rozhadzované. Dôsledok vyšších daní by nebol, že zrazu chudobní majú na zeleninu, ale v tom, že by si miesto 15% chudobných mal 99% chudobných..:
 42. 42
  Roztliezkavacka

  27 ročná žena
  Bratislava

  @sidious pekne napísane. Chalan (autor diskusie) má utkvelú predstavu, že všetci musia pomáhať chudobnejším ľuďom cez zbierku.

  Hoci system tak nastavený vlastne je. Všetci platia dane a štát ich má prerozdeľovať (logicky tým, čo to potrebujú).

  On v zásade navrhuje to, čo tu existuje (a existujúca vec podľa neho nefunguje) a v zásade navrhuje to riešiť tým istým spôsobom (všetci budú dávať časť svojich peňazí na “zbierku”, a tá sa prerozdelí).

  V zásade on hovorí, že ľudia miesto 50% daní a odvodov majú platiť 55% daní a odvodov, lebo tie staré sa “zle prerozdeľujú a nestačia”, očakáva, že jeho zbierka sa bude zrazu dokonalo rozdeľovať, po čase zistí, že to nestačí a ľudia majú rozdávať viac. Lenže nikdy nechce riešiť príčinu, len rozdávať viac a viac (motivovať cez správy, natáčať videá - komplikovať systém a vytvárať náklady).
  Jeho systém nebude nikdy efektívny, lebo robí to isté, čo štát a ten je tiež neefektívny v tomto.

  Najsmutnejšie na tomto je, že takíto ľudia ako autor diskusie sa zamestnajú v tretiom sektore a budú sa snažiť tieto choré myšlienky realizovať a celú spoločnosť len ubíjať a existujúci stav udržovať a zhoršovať (a tým udržovať predstavu, že to čo robia (tie ich zbierky) treba stále viac)
 43. 43
  Patriska

  hrá sa, že má 2 roky

  Žiješ v omyle. Poznam takych ludi
 44. 44
  Mezomus

  tvári sa, že má 3 roky
  asshole birdzu!

  snad nikomu chudobnemu neni zakazane ist do roboty a nebyt chudobny, ci je?
 45. 45
  Ucitelka

  44 ročný ujo

  @mezomus Existuje aj pracujúca chudoba. To že začneš pracovať neznamená, že sa už hneď budeš tešiť ekonomickej istote a stabilite.
 46. 46
  Mezomus

  tvári sa, že má 3 roky
  asshole birdzu!

  @ucitelka podla tejto definicie sme chudobni vsetci

  tuna katolibanec v uvode pisal nieco s 300 evrami na zaciatku
 47. 47
  Mezomus

  tvári sa, že má 3 roky
  asshole birdzu!

  ozaj, tomas, nemas zaujem o tricko? uz ho nenosim, tak ti ho vklude dam (thumbs)

  https://www.nuclearblast.de/static/articles/238/238219.jpg/1000x1000.jpg
 48. 48
  Zajko1211

  28 ročný muž
  Banská Bystrica

  stačila by jedná vec, aby tento hajzel ktorý sedí na úrade vlády - psychopat Matovič zvýšil minimálne dôchodky na 600.- € ...kde sú jeho predvolebné sľuby..kde sú majetky Penty?...a čo robí?...berie dôchodcom, deťom, zatvára firmy koliva korone...a Slovensko padá na hubu...tu nepomôže už nič iba vidly, cepy a húfnice, víjsť pred úrad vlády a konečne urobiť poriadok!
 49. 49
  Zajko1211

  28 ročný muž
  Banská Bystrica

  @mezomus
  každý môže robiť, máš pravdu...
  ty by si robil za 2,70 € na hodinu?...
  :D
 50. 50
  Mezomus

  tvári sa, že má 3 roky
  asshole birdzu!

  @zajko1211 nie a nikto ma do toho nenuti a pokial viem, tak ani nikoho ineho (thumbs)
 51. 51
  Tralalibang

  25 ročná žena
  Prdelákovo

  @sidious Neviem, na čo sa vobec snažíš, tento nemá mentálnu výbavu to pochopiť.
  A k tebe pane, nemáš ani šajnu o tom, ako to vyzerá v malých dedinských potravinách. Predstav si, že tí podnikatelia niekedy ledva vyžijú z mesiaca na mesiac a kupovať nejaké kamery, lebo Tomáško z kokotova si to zmyslel, ich vážne može zruinovať. Aké typické, keď niekto vidí podnikateľa,hneď si myslí, že serie zlaté tehly. Hej, oni majú tak akurát čas sa tam večer po robote ešte srať s počítaním mincí, fakt nemajú nič lepšie na práci. Myslíš, že tým ich práca končí? Že zavrú obchod a idú si domov ako bežní kokotko vo fabrike? Nie, prídu domov a riešia objednávky, faktúry, papierovačky, dodávateľov a kraviny. Keď si taký múdry, tak si tú kameru kúp sám a počítaj si celé dni mince, zverejňuj svoje videá na nete, nikto ti nebráni...
  Mne sa tiež nepáči, že máme chudobných ľudí, ale toto tvoje riešenie je presne riešenie, aké vymyslí totálny idiot.
 52. 52
  Instrucciones

  33 ročný muž

  "Na Slovensku sa dá pomocť chudobným jedine tak, že napíšem Rozborilovi do modrého z neba, alebo pojdem s autom po Slovensku a budem sa s megafonom vypytovať, kto je chudobný a tak budem hladať chudobných. Ciže pomocť chudobným na Slovensku nie je možné."

  vôbec nie, chudobným sa dá pomôcť jednoducho a efektívne cez rôzne charitatívne organizácie, napr.
  http://www.pbs.sk
  https://www.charita.sk
  https://www.dostojnyzivot.sk