Fórum pridal Tenario, 8. 2. 2019 19:56 do kategórie Umenie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Kreslenie

0
Tenario

tvári sa, že má 5 rokov
Šurany

Ahojte,

po veeelmi dlhej dobe tu zakladam forum. Zrejme sa to tu uz aj pomenilo a nikoho nebudem poznat, ale to je nepodstatne :D Aspon nejaka nostalgia :-)
Venujem sa fotografii, potreboval by som sa naucit kreslit, aspon nacrty .
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Tenario

tvári sa, že má 5 rokov
    Šurany

Kedze kreslit vobobec nedokazem, bolo by to od uplnych zaciatkov. Postacovali by zaklady, na zaciatok- len nacrty. Vygooglil som mnoho knih, ale viac by ma zaujimal nazor cloveka, ktory sa kreslit ucil a poradi ako zacat, aku literaturu si kupit a podobne…

Dakujem za reakcie :-)
  2. 2
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

a talent máš? (hehe)
  3. 3
    Tenario

tvári sa, že má 5 rokov
    Šurany

@salora to zbadam, ked sa naucim zaklady :D :D asi :D
  4. 4
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

talent netreba. treba naozaj len trenovat. ja som zacinala tak, ze som obkreslovala kresby inych, potom fotky a potom uz to pomaly islo aj samo od seba, ze som si nasla take tie svoje prvky. toto odporuca inak vela "kreslicov" :)
  5. 5
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

Proko.com máš tam milión návodov zadarmo a je to jeden z mála učiteľov ktorí ti naozaj dajú užitočné rady
  6. 6
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

Kresliť, kresliť, kresliť.

Z pochopiteľných dôvodov ale NIKDY z fotky, vždy podľa reálnych 3D modelov
  7. 7
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

Budem odveci ale ahooj, podľa mňa si tu budeš poznať dosť ľudí, ja si ťa pamätám (rofl)
  8. 8
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Aj ja si pamätám, ale len nick viac menej
  9. 9
    Athenodora

17 ročné dievča

Pred portrétmi sa najprv učia tvary a zátišia. Neviem ako si na tom. Môže pomôcť na začiatok aj základna umelecká škola popri škole a tam ak učiteľa požiadaš, by ti ti mohol vysvetliť. Na začiatok odporúčam sa naučiť a zapämatať si proporcie a vedieť kresliť tvar vajca (: kedže hlava sa dole zužuje. Precvičovať si jednotlivo časti tváre na reálnej osobe a treba kresliť aj z bokov, pootočenia. Samozrejme tiež vedieť merať a ostatné pomery k hlave. Dosť ti môže pomôcť cvičenie kreslenia lebky, lepšie pochopíš tu anatómiu. Literatúra by ti mala stačiť aj z knižnice. Odporúčam kresliť artkami - také tieňovacie ceruzky a plastickú gumu. Neskoršie ti poradím začať s uhlíkom a farbami. Je aj dôležité sa naučiť pozorovať. Ako budeš kresliť viac a viac tak ti to aj bude menej trvať. Poradím kresli, kresli a kresli. Keby niečo napíš do TS. Držím palce s kreslením. (bird)
  10. 10
    Tenario

tvári sa, že má 5 rokov
    Šurany

@pubertslatinocelny aj ja si Ta pamatam :D :D aj @antifunebracku aj @salora :D Mimo toho dakujem za skvele rady vsetkym :-)