Fórum pridal Neitiry, 13. 11. 2018 11:01 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Podrezané žily

0
Neitiry

15 ročné dievča

Moja najlepšia kamarátka si podrezala žily. Vraj ju zachránili včas. Vôbec však neviem čo je s ňou. Môžete mi prosím povedať čo sa v takých prípadoch robí a čo bude potom? Budem ju do Vianoc vôbec vidieť? V takých prípadoch iba rany obviažu či niečo iné?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

No to asi nie, že iba ošetria a prepustia, po pokuse o samovraždu zrejme nasleduje prevoz na psychiatriu.
  2. 2
    Majmarad

35 ročný ujo

Je to len demonštrácia, aby na seba upútala pozornosť, čo sa jej zjavne podarilo. Ak by sa chcela zabiť, tak tu už nie je. To, či ju uvidíš záleží len od nej.
  3. 3
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@majmarad presne tak... len vykrik.... psychiatria to istí...
  4. 4
    Freewriter

31 ročný muž
    Košice

Mala by si ju ist cim skor navstivit a stazovat sa jej so svojimi problemami a zivotom.
  5. 5
    Alex458

21 ročné dievča
    Maspalomas

@2
  6. 6
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

No asi 3 mesiace minimalne ju neuvidis
  7. 7
    Kissmeplease

22 ročné dievča
    workoholička

Vy ste tu tuším všetci odborníci :D

Záleží od miery poškodenia. V niektorých prípadoch stačí obviazať, v niektorých to musíš zašiť. Čo sa týka psychiatrickej liečby, môžu ju poslať na psychiatrické oddelenie (cca 1-3 mesiace) alebo sa môže dohodnúť na ambulantnej liečbe. Viem, že sa o kamarátku bojíš, ale momentálne by som to nechala na nej, aby sa ti ozvala prvá. Musí to najprv sama spracovať.
  8. 8
    Autistik

25 ročný muž

@freewriter to jej tak pomôže (?) pridať jej ďalšie problémy namiesto ubratia
  9. 9
    Freewriter

31 ročný muž
    Košice

@Autistik Aha, sakra vidis, na to som nemyslel.
  10. 10
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

Asi ty pre nu nie si najlepsia kamoska, takze prehodnot si aky mas naozaj s nou vztah (: takze zrejme najlepsia nebudes (:
  11. 11
    Magick55

25 ročný muž
    východ severo-južného západu

@campino jeden z mojich najlepších kamošov sa zabil a ani len jeho manželka netušila že niečo také plánoval resp. že mal nejaké také myšlienky...to len na margo toho, že títo ľudia sa s tým nezdoveruju v drvivej väčšine nikomu
  12. 12
    Marcello1111

30 ročný muž

zrejme potrebuje inú priateľku, ako si ty bola, silnú a dôveryhodnú, ktorej by sa zverila čo jej je, čo ju trápi, chcela by od teba pomoc a pod...
    teraz sa nečuduj, že tak dopadla, ako dopadla a nehraj tu zrazu zo seba starostlivu, čo je s ňou...
    je tu aj iná vec, nenapísala si nám všetko, ako sa veci majú...

13. 13
    Neitiry

15 ročné dievča

@marcello1111 nechápem o čom tu rozprávaš. Ešte v ten deň som sa s ňou rozprávala a bola úplne taká ako vždy. Veselá a ešte sa aj smiala. Mala veľmi dobrú náladu. Dokonca ani jej rodičia a sestra nič nevedeli. Sme najlepšie kamarátky už od 6 rokov čo je už skoro 11 rokov. Vždy sme si všetko hovorili a toto je asi jediná vec o ktorej sa mi nezdôverila. Teda nikomu. Na chuderu sa nehrám. Vážne sa o ňu veľmi bojím. Ale to asi taký ľudia ako si ty teda čo to nikdy nezažili nepochopia. Normáne som sa iba informovala o tom aké sú postupy.
  14. 14
    Majmarad

35 ročný ujo

@magick55 tak nejak
  15. 15
    Limitles

tvári sa, že má 6 rokov
    Keeper of memes

https://www.reddit.com/r/pics/comments/9pt9rz/this_is_what_depression_looks_like/
  16. 16
    Omgporazima

24 ročné dievča
    BA

sak a to ti jej rodicia nepovedia kde je co je? inak neviem poradit, akurat si neodpustim poznamku ze su tu riadne pridrb. poznamky o kvalite kamaratstva. ako @12 napriklad. az nechapem
  17. 17
    Marcello1111

30 ročný muž

@omgporazima
    drahá, ty zrejme nevieš čo je priateľstvo, ak niekoho mám za priateľa a poznám ho dlhé roky, zrejme by som mal vedieť vycítiť, že sa mi z priateľom niečo deje, to na správaní nikto neoklame, stačí sa mu pozrieť do očí a viem ktorá bije...
    ty si zrejme nemala skutočnú priateľku, bola si a si niekomu asi len príveskom...
    preto to nemôžeš posúdiť...
    a tu pridrbanosť si odpustí prosím, takto sa dáma na birdze nespráva.
  18. 18
    Omgporazima

24 ročné dievča
    BA

@17 :D:D:D:D ...ach. radsej no koment
  19. 19
    Hellium

27 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

@marcello1111 ty sa upokoj a neanalyzuj vzťahy iných ľudí na internete, prosím
  20. 20
    Marcello1111

30 ročný muž

@hellium
    ako poviete pani semetrika....
    :)
  21. 21
    Midnight

29 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

@neitiry tyvole tu je ale kokotov...
    ... v prvom rade ty za nic nemozes, nevycitaj si to, a nepocuvaj prijebanych kokotov co ti take vravia. stavy ktore sposobuju pokusy o samovrazdu su (v nasich podmienkach) malokedy naozaj sposobene nejakym vonkajsim dovodom, alebo viacerymi. pokial sa clovek dostane priam k pokusu o samovrazdu, tak byva problem omnoho vacsi a hlbsi, depresia alebo podobne veci, a od tej cloveka casto nezachrani ani ked ho cely svet dokonale miluje.

s reakcie co si dala marcelkokotkovi to sice nastastie vyzera ze si si toho vedoma, ale aj tak som mal potrebu to napisat, na vyvazenie aspon kusku toho kokotizmu co sa tu na teba zosypal.