Fórum pridal Autistik, 10. 8. 2018 17:54 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Problém socializácie?

0
Autistik

25 ročný muž

Je tu niekto ďalší, kto má tiež problém so socializáciou kvôli chýbajúcej asertivite alebo sociálnej fóbii? Podla článkov, čo som si o tom prečítal, to na mňa dosť sedí. Podarilo sa to niekomu prekonať alebo ako s tým bojujete?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Ja a nepodarilo a asi ani nikdy nepodari
  2. 2
    Trevor1994

tvári sa, že má -53 roky

ja som to mal kedysi, prekonal som to chvala bohu
  3. 3
    Majmarad

35 ročný ujo

Vždy keď vidím ľudí, tak sa mi roztrasie vo vrecku granát :D

Mne len lezú na nervy tie ich primitívne otázky, ja za toto nemôžem :( Tak sa tomuto problému úspešne snažím vyhýbať.
  4. 4
    Autistik

25 ročný muž

@trevor1994 ako si s tym bojoval? :S
  5. 5
    Autistik

25 ročný muž

popripade skusal niekto psychologa?
  6. 6
    Trevor1994

tvári sa, že má -53 roky

napisal som ti spravu..
  7. 7
    Vvvviktor

38 ročný ujo
    Bratislava

bez introvertov by neexistoval inteligencny, umelecky a technologicko vedecky rozvoj ludstva. nikto nieje povinny prejavovat sa a komunikovat tak ako druhy ocakava, ci je to firma alebo volajaky vol co nepouziva cit a rozum. ti co sudia zvacsa sami trpia tym co sudia. za pravdu netreba bojovat, iba tym s kadehocibarzkym kto pravdu nevnima neciti aj popiera starcat cas a energiu. ked tak vidno co zac zije na slovensku, asocializovat sa je nevyhnutne pre zdravy zivot. ak socializaciou niekto mysli chodienie po podnikoch, tak to urcite nieje spravne, lepsie je doma sa niecomu pozitivnemu venovat.
  8. 8
    Aeria

18 ročné dievča

Téma pre všetkých zúfalcov Birdzu. (thumbs)
  9. 9
    Autistik

25 ročný muž

@aeria nemusíš byť hneď taká zlá ;P
  10. 10
    Aeria

18 ročné dievča

↑ Šak si mi mal napísať aspoň niečo poriadne asertívne, na mne sa trénovať môžete. -_-"
  11. 11
    Autistik

25 ročný muž

Nie som hrubý k mladým slečnám :smile:
  12. 12
    Autistik

25 ročný muž

@aeria koment nad (neviem tu tiež dať tú šípku)
  13. 13
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Nebojujem, nemam na to silu a asi velmi ani dovod...
  14. 14
    Autistik

25 ročný muž

@staphylococcus veru kde niet motivacie, tam niet sily
  15. 15
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

@vvvviktor "bez introvertov by neexistoval inteligencny, umelecky a technologicko vedecky rozvoj ludstva"
    wtf, čo je toto za zvratok, to sú extroverti automaticky hlúpi tupci neschopní robiť akékoľvek umenie a vedu?
  16. 16
    Autistik

25 ročný muž

@delica to určite nie, len väčšina významnych ľudí, čo to v tých oblastiach dotiahli ďaleko boli uzavretý čudáci s tým že v samote mali kopu času sa tým veciam venovať a mali iný spôsob uvažovania možno
  17. 17
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

@ hm, na také tvrdenie by som musela kuknúť štatistiky a nájsť systém posudzovania kto je významný.
    Každopádne, aj keby, aj vo svete bez jediného introverta by existoval vedecký i umelecký rozvoj ľudstva :D (a tým žiaden hejt, introverti sú super a je to väčšina mojich kamarátov - ono sa to pekne dopĺňa. Ale vždy ma naserú takí, čo majú automaticky všetkých extrovertov za hlúpe povrchné neschopné ovce plné rečí, ktorí nie sú schopní nič hlbšie vnímať (extrém, ale chápeme sa))
  18. 18
    Autistik

25 ročný muž

@delica Tak myslel som aspoň IT, fyzici nerdi, ktorých možno poznať z viacerých seriálov
  19. 19
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

@autistik tak tam je iste väčšie zastúpenie, ale čo tvrdil kolega je proste pičovina :D
  20. 20
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Jasne ze nemam motivaciu, ked so mnou napriek mojej socialnej neschopnosti chce travit cas ovela viac ludi, nez s kym chcem travit cas ja.

@18 wtf toto je krasny priklad mega jebnuteho skatulkovania od cloveka, co sa do veci vobec nerozumie. Vies, ono nie vzdy serialy doveryhodne reprezentuju realitu. Uau. Ake prekvapko.
  21. 21
    Autistik

25 ročný muž

@staphylococcus síce podľa čísla neviem o ktorý koment ide ale viem si domyslieť ... samozrejme, že nie všetci takí sú, ale predsa veľká časť spomínaných ľudí má niečo s tým spoločné
  22. 22
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

*facepalm*
    Vo vede fakt, fakt, fakt, pracuje vela extrovertov a uz davno to nie je o tom sediet si doma zahrabany v papieroch a sam si nieco niekam cmarat. Fakt nie. Je to z velkej casti aj o social skills, prezentacii vysledkov, prezentacii seba, presadeni sa...ale naco si tu deriem hubu ked SERIALY.
    A URCITE JE TO TAK AKO TVRDIM JA LEBO SOM VIDEL SERIALY!!!

Fakt meles kokotiny. A to ti hovori introvertny nerd.
  23. 23
    Autistik

25 ročný muž

@staphylococcus áno uznávam, že som sa zmýlil tým, že som to prehnal, že to nie je až také
  24. 24
    Autistik

25 ročný muž

@staphylococcus okrem toho to nebolo myslené ako urážka, lebo veľa ľudí z týchto oblastí je úžasných. Práve to, že niektorí na ten štýl sandále s ponožkami, heavy metalový vkus sú práve tí najsrdecnejší ľudia, ktorí nemajú potrebu sa predvádzať ako nejakí alfasamci pred druhými ale sa berú takí akými aj naozaj sú.
  25. 25
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

Sorry ale teraz už ani nechápem, o čom točíš.
  26. 26
    Autistik

25 ročný muž

@staphylococcus to je u mňa bežné (hehe)
  27. 27
    Jokerisbertiik

21 ročný chalan

@delica Ono je to tým, že drvivá väčšina, nás extrovertou automaticky zaškatuľkuje a považuje za čudákov atď.. jasné, že potom si ani my nemyslíme automaticky nič pekné o vás.
  28. 28
    Jokerisbertiik

21 ročný chalan

@jokerisbertiik jejda, má tam byť introvertou **
    chybička...
  29. 29
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

@jokerisbertiik no hlavne sa nauč písať, robíš im hanbu! introvertoV, extrovertoV.
    A to je pičovina. Preboha veď to nie su dva tabory, čo musia mať medzi sebou vojnu jak blavaci a cpčkari.
  30. 30
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

@delica A blaváci a cpčkari musia?! Len rozdúchavaš nenávisť!
  31. 31
    Delica

hrá sa, že má 0 rokov
    (-∞,+∞)

@hnisavica mlc ty podivny introvert, čudák! Strc si hlavu do knih a daj mi pokoj!
  32. 32
    Vvvviktor

38 ročný ujo
    Bratislava

aj mnohe svetove spevacke hviezdy su / boli introverti. to co predviedli na podiu vyzera dost extrovertne ale to je len puntickarsky do bodky premyslena a natrenovana tvorba detailnych introvertov. mimo podia, prace, zvitoneho poslania to predvadzat nebude, neni sasek extrovertny, ale genius profesional perfekcionista/tka.