Fórum pridal Gramofón, 2. 11. 2019 12:18 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Vadí vám táto "bežná" vec?

0
Gramofón

hrá sa, že má 0 rokov
Niekde na Ukrajine

Vadí vám, keď vidíte niekde fajčiť dieťa?Povedzme 13,14,15 ročné?Chápem, že oni sa nepoučia, lebo je to pre nich obrovská frajerina, no nepozerajú na následky.Ale tak to je aj chyba rodičov, možno zlá partia.Zasiahnete a poviete im niečo,či ich neriešite?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Nezasahujem a ani ma to nejak veľmi nepoburuje. A vlastne ani neviem, kedy som bol svedkom niečoho takého. Asi sa dobre skovávajú, karpavce prešibanie!
  2. 2
    Thunderstorm

15 ročné dievča
    devil's little sister

Je mi to jedno, nie sú to moje pľúca. A odhovárať pubertiaka od hocičoho je dosť kontraproduktívne podľa mňa.
  3. 3
    Ellyie

hrá sa, že má 2 roky

Jediný človek, ktorému som sa starala do fajčenia cigariet bol ocino. Dlho som sa ho snažila presvedčiť nech nefajčí, pretože mi bolo ľúto, že človek ktorého mám rada, si sám dobrovoľne ničí zdravie + vyhadzuje peniaze, ktorých nemal veľa, do vzduchu. Už sa našťastie nemám do čoho starať, lebo 3 roky už nefajčí. :)
    Ináč celkovo pri hocikom (či má 15, 30, alebo 50) síce nechápem, ako môže fajčiť, ale nestarám sa / nezasahujem.
  4. 4
    Plavam_zivotom

24 ročné dievča

Nezasahujem ale pohorší ma to a nesúhlasne pokyvem hlavou tak aby to to decko videlo :D
  5. 5
    Alex458

22 ročné dievča

Neni to moje dieťa, tak sa nestarám.
  6. 6
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

@2 Nemam pravo nic hovorit, ked my sme boli taki isti :D Co uz, clovek je v tom veku blby a ak ma preco rebelovat, tak to bude robit a az casom si uvedomi, ze to bolo hlupe :D Fajcenie je este jedna z tych menej hroznych veci, co ludi v tom veku napadnu :D
  7. 7
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

Môžem ho je*ať keď nie je moje (hehe)
  8. 9
    Gramofón

hrá sa, že má 0 rokov
    Niekde na Ukrajine

Mňa len mrzí, že si takto dobrovoľne ničia zdravie, aj keď nemusia, no nič sa nedá robiť, tirž mi vaida aj tie obchody a predajcovia, ktorí tieto veci deťom predajú a ani si neoveria vek, lebo chcú zisk...
  9. 10
    Octavia

37 ročný ujo
    Rajec

Ano,vadi mi to...
    Tak,ako si uz uviedol-je to len frajerina,nic ine...myslia si o sebe,ze su neviem co,pritom su to iba pubertiaci.
    Oni totizto na to musia prist sami,ci je rozumne fajcit,ci nie...
    Samozrejme,ze cigarety z roka na rok drazeju-je to totiz spolu s alkohom "dojna krava" tohto statu...
  10. 11
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@gramofon tak z cigariet zrovna zisky veľké nemajú :D
  11. 12
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Nevytáča ma to, a súhlasím, že odhovárať by ho nemalo zmysel, bral by ťa ako nejakého otravného premúdrelého dospeláka, a bude to fajčenie robiť ako nejakú rebéliu voči tým, čo mu hovoria čo má a nemá robiť. Každý si tým asi potrebuje prejsť, nechať sa od ,,najväčších borcov v triede" nahovoriť na prvého šluka, takmer sa pri ňom zadusiť, chvíľu si pomachrovať s elemkami kvalitnými, americkými ako raper Števko :D niektorým to fajčenie zostane, niektorí si uvedomia tie následky na zdravie a financie :D
  12. 13
    Marcello1111

31 ročný muž

kúpil by som mu tri krabičky a musel by fajčiť po tri naraz, až by sa dosral, došťal a dogrcal...
    na druhý deň znova a aby nebolo málo aj na tretí deň znova...
    no a bol by kľud od fajčenia...

takto by mali rodičia odúčať svoje milované ratolesti od fajkania...
    ale skutočnosť je iná, neučia, je im to jedno a čo najhoršie ešte im dávajú vreckové s vedomím, že aj tak to prehulia...
    sme dopadli, odpad od Boha, destora, všetkého dobrého...
    Amen.
  13. 14
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

Vadí mi, keď tieto 13, 14 a 15 ročné deti nastúpia do MHD a na plné pecky si tam začnú púšťať tie ich sračky z ghetta...

Prečo niekedy niekto nemôže takto na reprák pustiť Two Steps from Hell alebo iné kvalitné vypalovačky? Ach :(
  14. 15
    Gramofón

hrá sa, že má 0 rokov
    Niekde na Ukrajine

@marcello1111 Tak určite by to bolo lepšie ako prednášky, z ktorých si nič nezoberú :D
  15. 16
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

@firestorm Alebo keby pustili takého Beethovena či Mozarta v MHD, konečne by to malo úroveň :(
  16. 17
    Yoss

28 ročný muž

Vadí mi to, ale nie všetci fajčia. Megatrápne mi prídu tie reproduktory, čo si nosia so sebou a na plné pecky im to hučí. Ale sú to puberťáci, takže čiastočne ich chápem, lebo nevidia to z tej perspektívy dospeláka, že je to všetko naozaj len bezduchá a zdravie poškodzujúce frajerina.
  17. 18
    Octavia

37 ročný ujo
    Rajec

Este by som chcel povedat,ze dnesna mladez uziva daleko horsie veci ako "iba" cigarety & alkohol...vidim to vsade navokol,som z mesta,ktore je epicentrom tych najhorsich veci siroko-daleko...
  18. 19
    Gramofón

hrá sa, že má 0 rokov
    Niekde na Ukrajine

@octavia Pentagon? :D Ale nie, veď robia aj horšie veci, jebú všade, drogujú/fetujú, nič si nevážia... Ale tak to je a aj bude. Dokedy si neuvedomia určité veci, len to ešte potrvá asi dosť dlho. Zistia, že hádzali peniaze do "koša" a len si narobili problémy.
  19. 20
    Octavia

37 ročný ujo
    Rajec

@gramofon No,musim povedat,ze Pentagon a Rajec si mozu v tychto veciach ruky podat...
  20. 21
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

@ladydoga Veru tak, milá Lejdy Doga...tak čo už narobíme:/
  21. 22
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

všeobecne nemám rad keď ľudia fajčia
  22. 23
    Dee99

26 ročný muž
    RK

každý si prešiel tým že pil a fajčil ako neplnoletý prečo sa pozastavovať nad tým čo som robil tiež... :D
  23. 24
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

@dee99 miloš dúfam že nie PKDéčka :D
  24. 25
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Sám si napísal že je to dosť bežná vec .
    Vadiť osobne by mi to nevadilo pokial by to nebolo moje decko, alebo dieťa mojich známych ktorých by som nejak taktne upozornila ..
  25. 26
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

ja som tiez v 15 fajcila...

ale vidim obcas podstatne mladsich nez 15-rocnych fajcit a zazerat na mna, ci im daco poviem ako 'dospelak'.. nepoviem, ale poburuje ma to, no :D

26. 27
    Delica

hrá sa, že má 1 rok
    (-∞,+∞)

Vadia mi všetci fajčiari.
  27. 28
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

Bijem ich bakuľou.
  28. 29
    Dee99

26 ročný muž
    RK

@kokotis k tomu som sa nedostal.. :D
  29. 30
    Nun12

27 ročný muž

Ono je to tak, ze ked sa chcete s babou dostat von, tak musite nieco pre to urobit aj ked nechcete. Staci ked sa odfotite s jednou cigou a mozete ist von...
  30. 31
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

čo dieťa? Ktokoľvek!
  31. 32
    Darkestangel

24 ročné dievča
    neznam

Neriešim
  32. 33
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

Ja ľuďom nehovorím, čo majú a nemajú robiť, lebo to nemá zmysel. A nemám na to právo. Len súdim. Vždy poviem, čo si myslím a kašlem na nich.
  33. 34
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Nedavno som skoro skapal rukou 14-15 rocnych deciek tak samozrejme zeby som nezasiahol aj keby rovno fukali v strede cesty a pichali si do zily :D a ja som si zivot prechlastal a prefajcil uz davno tak by som nebol zrovna moralny vzor aj tak
  34. 35
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

Neni to bežné a jasné, že mi to vadí. Ale v dnešnej dobe už ťažko odlíšiť 14 a 18 ročnú babu, o tom by som vedel všeličo rozprávať... :/
  35. 36
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

@dee99 jasné, každý -_-

Vadí, ale nestarám sa..ja tu nie som od toho, aby som riešila cudzie deti
  36. 37
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

@dee99 chvala bohu :D
  37. 38
    Lawr

19 ročné dievča

vadi mi, ked je niekto vazne poznaceny fajcenim a je z neho takpovediac hnus. prefajceny hlas co je utrpenie pocuvat, nechutny kasel... to mi vadi. a vadia mi ludia co otravuju moralizovanim. tak mu vytrhni tu cigu z huby a tu svoj drz, ale nic nedosiahnes nejakym otravovanim okolia svojim mudrovanim. neznasam neefektivne hadzanie hrachu na stenu. a povie to milion krat a vysledok na hovno.