Pokračovanie z prvej časti:

Kde to vlastne začalo? Bol raz jeden štát, volal sa Spojené štáty americké (USA), a jeho štátny dlh sa šplhal v roku 2001 na nejakých tých 15.000.000.000.000$ - inak povedané 15 tisíc miliárd dolárov.
To je sumička čo? A ako už je to zvykom, pri tomto štáte, na rozdiel od iných štátov, tento štát NEMUSÍ šetriť keď je zadĺžený! Nemusí „škrtiť“ rozpočet! Nemusí „uťahovať“ opasok (ako sa tomu hovorilo u nás keď prepukla „finančná kríza“! Prečo? V skratke preto, lebo obyvatelia USA sú zvyknutí na istý štandard. Potrebujú mať v každej priemernej rodine: Rodinný dom, 2 autá, dve a viac rozmaznaných detí, z ktorých každé potrebuje mať svoj PS4, XBOX, PSP,PC, WIIU a pod. (Viď tzv. americký sen) Taktiež priemerná americká rodinka spotrebuje 50x viac vody ako priemerná slovenská rodinka, ročne. To je niečo. Jednoducho povedané, žijú nadpomery na úkor celého sveta. Oni nemusia dodržiavať Kjótsky protokol, ostatní musia, aby oni ten svoj Smrad a Odpad mohli vypúšťať do vzduchu. Príde mi to ako keby som bol v miestnosti s ďalšími 200 a viac ľuďmi a z toho jeden z nich (predstaviteľ USA) si tam môže s prepáčením uje*ať a ujebáva si 24h denne a všetci mu to ticho tolerujú len preto, že on povedal, že on je tu veľmoc, ochránca demokracie, slobody a blablabla. Ale to už trochu, ale len trochu (!) odbáčam od témy. Takže takto, ako inak odvrátiť bankrot spôsobený nechutne obrovským štátnym dlhom, keď nie šetrením a uskromnením sa? Predsa nabalením sa na bohatstve iných krajín!
Preto Irak (ropa), preto Afganistan (uhlie, plyn, dobrá pozícia voči Rusku), Líbya (ropa, plyn), Sýria (ropa, plyn) a tak. To je v skratke o motíve.

Čo s tým má spoločné terorizmus? Pre tých, ktorým to stále nedošlo tu je vysvetlenie. Je všeobecne známe, a históriou dokázané, že spoločnosť sa najľahšie ovláda pod zámienkou fiktívneho ohrozenia.
Takže ako najjednoduchšie v dnešnej dobe donútiť svetovú mienku, aby uznala okupáciu nejakej krajiny ako odôvodnenú a v súlade so zákonmi medzinárodného práva? Jednoducho, treba vytvoriť fikciu nepriateľa, ktorý ohrozuje bezpečnosť nás všetkých a je nutné s ním skoncovať.
USA má zázračnú schopnosť nájsť nepriateľa práve tam kde je to v ich záujme. Avšak niekde to muselo začať globálne a preto, USA museli nájsť po konci studenej vojny, ďalšiu zámienku na to, ako môžu viesť vojnu. A aká vojna je pre zbrojárenský priemysel najlepšia? Predsa taká, ktorá nemá konca! Teroristi sú predsa všade a vždy budú! USA teda po 11.9.2001 vypovedalo vojnu proti terorizmu (Viď prejav prezidenta G.Busha mladšieho, po páde dvojičiek).

11.9.2001 – O čom to vlastne bolo? V skratke – zámienka. Oficiálna verzia hovorí, že teroristi spolčený s Al-Káidou (teroristickou skupinou, kt. bola oficíálne vedená Usámu bin Ládinom),
ukradli lietadlá a napálili s nimi do niekoľkých budov v USA. Jednou z nich bolo známe WTC (World Trade Center), Pentagon a poslednou budovou bola WTC 7 (do ktorej dokonca ani žiadne lietadlo nenarazilo ale napriek tomu spadla!!! – čo priznali aj oficiálne médiá).
Tak sa na to pozrime bližšie. Zrútenie tzv. dvojičiek v New Yorku, bola čistá riadená demolícia. Prečo? Pretože to mnoho nezávislých expertov skúmalo a obrovská oceľová konštrukcia by sa nezrútila úplne len kvôli požiaru a lietadlu. Stalo sa vôbec prvý krát v histórii, že vraj „bez“ použitia výbušnín spadol obrovský mrakodrap ako domček z karát. Pozoruhodné? Jednoznačne!
Náraz lietadla do Pentagonu – Pentagon je takmer najstráženejším objektom na svete. Vzdušný priestor je tam monitorovaný a obkolesený stovkami protivzdušných diel. Tak ako je možné, že lietadlo si nechali priblížiť tak blízko, a nechať ho napáliť priamo do hlavnej budovy! Podotýkam, že lietadlo letelo pred dopadom asi 9 metrov nad zemou (podľa ofic. verzie). Taktiež je zaujímavé spomenúť, že pozostatky lietadla boli odstránené už niekoľko hodín po náraze. Pozoruhodné, je že takmer nikto pri náraze sa v tej časti budovy nenachádzal a tak len minimum ľudí prišlo o život, čo je síce výborné, ale nie je to trochu zvláštne, že v budove kde pracujú tisíce ľudí sa práve vtedy v tej časti nikto nenachádzal?
Samozrejme za spomenutie stojí aj fakt, že vlastník budovy WTC si ju dal 3 týždne predtým poistiť na nehoráznu sumu peňazí pre prípad požiaru alebo poškodenia budovy (!!!).
Po ďalšie, neexistuje dôkaz, že Usáma, ktorého potom išli hľadať USA do jeho krajiny, zosnoval tento útok. K útokom sa neprihlásil on ani Al-Kaida. Samotné FBI na svojej stránke uvádza, že ho nemožno usvedčiť za zodpovedného za tieto útoky, z dôvodu nedostatku dôkazov.
Avšak pamätáte si ako deň za dňom po tomto útoku sa v médiách objavoval Usáma, ako sa tam otŕčali 2 rovnaké videá kde niečo hovoril v nezrozumiteľnom jazyku? Že je to zaujímavé ako sa nám to vrylo do pamäti a všetci ho poznáme ako jedného z najväčších teroristov na svete. A tak ďalej a tak ďalej. Dôkazov vyvracajúcich „nespochybniteľnú“ oficiálnu verziu pána Buša a vlastne všetkých doterajších amerických super politikov, ktorí každodenne zachraňujú svet pred skazou, je až príliž mnoho na to, aby to bola náhoda.

Tak a nepriateľa máme, dôvod na útok taktiež, ľudia už sú celý ustráchaný a boja sa pred zlými teroristami čo i len na ulici ukázať, tak treba využiť situáciu a vyťažiť z nej čo najviac. Vieme čo bolo ďalej, Afganistan samozrejme. Už behom roku 2002, necelý rok po útoku na dvojičky, USA a ich médiá oficiálne priznali, že v Afganistane nenašli spomínaného vodcu teroristov, ani nijaký dôkaz o tom, že by boli zodpovedný za útoky zo septembra 2001. Tak prečo tam dodnes (pripomínam už vyše 12 rokov po útokoch) prevádzkujú vojenské základne a svoju armádu? Prečo tam obyčajných ľudí, afgáncov, musia kontrolovať vojaci NATO (medzi ktorými sú aj naši udatní vojaci), keď idú čo i len von z mesta? Ako by sme sa my cítili keby nám tu cudzí vojaci kontrolovali odevy, veci, hulákali po nás, mali z nás posmech a brali za to plat? Možno by sme to chvíľu trpeli ale dlho nie. Taktiež by sme k ním časom prejavovali nenávisť a začali proti nim bojovať (ak by sme sa na to zmohli).
Chcem tým povedať, že aj týmto, američania proti terorizmu nebojujú, oni ešte viac rýpu a prehlbujú problémy a dávajú tým najavo svoju bezohľadnosť a to za akých tupcov nás majú, keď si myslia, že im budeme veriť, že naše jednotky tam chodia pre to, aby tam udržiavali mier. Na to ľudstvo prežilo už veľa vojen, aby sme si mohli uvedomiť, že násilie vytvára len ďalšie a ďalšie násilie a nenávisť.


_____________________________


pozn.: Upravený pôvodný text by Elliy

 Úvaha
Komentuj
 fotka
mm47  16. 10. 2013 20:43
Terorizmus neznamená len Al kaidu a USA.
Mimochodom keby sa moji spoluobčania odpalovali v iných krajinách a moja vláda to podporovala tak by mi až tak nevadilo že by ma furt niekto kontroloval , alebo by som sa minimálne nedivil že by ma vojaci NATO chceli kontrolovať , kedže tí zlí ujovia sa skrývajú medzi civilistami atď.
USA nemám rád vôbec ale si silno najivná treba podotknúť
Stavím sa že si videla reláciu o konšpiračných chujovinách a už máš akože jasno.
 fotka
baggy  16. 10. 2013 21:42
ľudia veľmi radi využívajú absolútne čísla na ohúrenie a tých 15 000 miliárd znie tak bombasticky, všakže...
avšak vzhľadom na fakt, že USA väčšinu dlhu dlhujú sami sebe a ich dlh v percentách k HDP nie je nijak závratný oproti iným krajinám ako je napríklad úžasné Nemecko, tak si myslím, že to nejak zvládnu :p

každopádne treba niekoho nenávidieť. prirodzene.

len aby ste neplakali za USA, keď žezlo prevezme Čína alebo iná krajina
 fotka
azel  16. 10. 2013 22:44
Je to veľmi dobré, píš ďalej.
 fotka
elliy  16. 10. 2013 23:09
@baggy Iba toľko môj zlatý že čísla sú z oficiálnych stránok štatistického úradu U.S.A.
K ďalšej veci 15000 bilionov dlži len ich federálna vláda celý ich verejný dlh je vyše 76000 bilionov dolárov. Ked nevieš rozlišovať medzi základnými ekonomickými pojmami tak ma nekomentuj prosím.
Ďalšia vec. Väčšinu federálneho dlhu U.S.A. dlží U.S.A práve čínskej vláde ktorá je najväčším držiteľom dlhopisov Spojených štátov.
Tak budem rada keď sem napíšeš na budúce ale už niečo podložené a nevycuckané z pršteku že?
 fotka
elliy  16. 10. 2013 23:09
@azel Zajtra hodím ďalšiu časť
 fotka
elliy  16. 10. 2013 23:13
@mm47 Nič z toho čo tu budem uverejňovať nie je založené na fikcii ani dojmoch. Všetky čísla sú a budú z overených zdrojov. Konšpiračné teórie nevyznávam a neuznávam. Naivita ma prešla už v šestnástich. Ale teba tuším drží stále podľa tvojho názoru. Ale rešpektujem ho
 fotka
mm47  16. 10. 2013 23:39
@elliy
Mohol by som tu podrobnejšie rozobrať zopár bodov ktoré si opísala ale zjavne nemáš ani páru o tom
 fotka
baggy  17. 10. 2013 00:09
@elliy áno, USA dĺži 15 000 miliárd dolárov a nemám pocit, že by som vo svojom príspevku povedal, že nedĺži... ja som napísal, že v absolútnych číslach to znie "bombasticky" avšak v relatívnych, to vzhľadom na silu ekonomiky nie je také strašné, nakoľko sa výrazne neodlišuje od iných zadĺžených štátov ( teraz nehodnotím, či je to správne, len konštatujem).

nechápem, čomu si na tých pár jednoduchých vetách neporozumela ... ?

teraz úryvok aby som to podložil:

"V skutočnosti, napriek svojej výške, dlh nie je (aspoň v súčasnosti) problém. Ak si odmyslíme politikov, majú Spojené štáty ďaleko k bankrotu.

V pomere k výkonu ekonomiky prekročil americký dlh sto percent HDP. Ale keďže čiastočne dlhuje federálna vláda sama sebe, ako dôležitejší údaj pre investorov sa uvádza číslo 72 percenta HDP, čo je dlh Spojených štátov voči verejnosti.

Ani to nie je malé číslo (a najvyššie od vojny), no vyšší majú Nemci (82 percenta), Francúzi (90 percent), Briti (89 percent) či susedná Kanada (84 percent).
„Napríklad Británia mala dlh vyšší ako sto percent HDP 81 z posledných 170 rokov,“ napísal liberálny ekonóm Paul Krugman. Práve on, ale napríklad aj miliardár Warren Buffet, patrí medzi tie hlasy, ktoré upokojujú situáciu.
Američania môžu spať pokojne napríklad aj preto, že väčšinu amerického dlhu vlastnia sami Američania – či už je to centrálna banka, americké firmy či občania napríklad v dôchodkových dlhopisoch.

Zahraniční veritelia majú v rukách asi iba tretinu amerického dlhu.
Najväčším zahraničným veriteľom je Čína, keď drží dlhopisy za 1,3 bilióna dolárov. Celkovo je to iba necelých osem percent amerického dlhu. Takisto sa málo hovorí o Japonsku, ktoré vlastní 1,1 bilióna amerického dlhu, čiže je len tesne druhý najväčší zahraničný veriteľ.


Čítajte viac: » ekonomika.sme.sk/c/6971380/rekor... "

A medzi ktorými ekonomickými pojmami neviem rozlišovať, keď som ani žiadne nepoužil v prvom príspevku ?
 fotka
elliy  17. 10. 2013 00:27
@mm47 Ah dobre čakala som že tu budú aj obmedzenci ktorí sa musia prezentovať svojim prístupom v komentároch ale nebudem to už riešiť :- )
10 
 fotka
mm47  17. 10. 2013 00:30
@elliy tomu hovorím prístup dospelej osoby
11 
 fotka
elliy  17. 10. 2013 00:35
@baggy Pozri, keď chceš prezentovať "hlavný mediálny prúd" ktorý ti povie len to čo chceš počuť, choď si komentovať rovno našich politikov a voliť akúkoľvek "našu" politickú stranu lebo je uplne jedno koho zvolíš.
Tým som len chcela povedať že na stránkach typu sme.sk sú asi tak relevantné informácie ako na programových vyhláseniach vlády.
Ale inak rešpektujem tvoj názor no reálne to tak fungovať nebude pretože tam nejde len o čísla ale aj o mentalitu ľudí ktorí Spojené štáty ovládajú a ktorí ten dlh splácať poctivou cestou nikdy nebudú.
Ďakujem však za tvoj názor lebo na rozdieľ od toho mládenca hore si tu nejdeš riešiť nejaké komplexy a slušne diskutuješ to sa mi páči a kedykoľvek napíš TS a rada na túto tému pohovorím ak ti nevadi môj často kritickejší prístup : )
Napíš svoj komentár