S vysokoškolákom sa rozprávam len keď chcem k tým hranolkám kečup.
K téme: Ak by boli tie skúsenosti, vhodné pre firmu, radšej stredoškoláka s praxou...
jasné, že druhá možnosť. ale podľa mňa je pravdepodobnejšie, že ten kto má titul bude mať aj lepšiu prax (lebo má počas štúdia možnosť zamestnať sa v obore ak sa bude snažiť) ako keď niekto len tak si vyjde zo strednej a má sotva 18. Akože jasné, majú na stredných prax ale tá vraj za veľa nestojí (to mi hovorili, ja to posúdiť neviem).
Ja by som skôr povedala, že si to nejak nevšímam...
A to druhé, väčšina bude asi hovoriť automaticky, že radšej niekoho s praxou, ale ja už som (konkrétne v IT) videla aj prístup, že ak ten človek vyštudoval tú školu, tak má po prvé dobré základy a po druhé sa vie učiť, takže bude vedieť dobehnúť, čo treba. Napríklad spolužiak na jednom pohovore povedal, že nevie javu, tak sa ho len spýtali, za koľko by sa ju vedel naučiť. A nakoniec ho tuším zobrali, takže kľudne boli ochotní investovať do neho trochu času naviac. A možno aj ja by som to takto robila, neviem, záležalo by od konkrétnej pozície a od kandidátov. Napríklad ten, čo má prax - v čom presne ju má? vo vybranom jazyku/prosredí, alebo v práci na podobnom projekte? A ten, čo má len titul, čo presne sa učil? Robil nejaké školské projekty alebo chodil na konferencie? O čom bola jeho bakalárka/diplomovka?
tvrdit, ze titul nema zmysel a potom este k tomu primiesavat tie kryptokokotiny o tych hranolkach a kecupoch to je uz len ceresnicka.
titul obviously zmysel ma, v niektorych sektoroch rozhodne ( firmy v IT pozaduju vacsinou min. 1stupen VS ukonceny, niekedy aj 3. ) - zmysel to ma, lebo vytriedia velakrat kktov a ti, co vedia a su ambiciozni sa k tomu dostanu tak ci tak. ako filter to sluzi dobre, oni nemaju cas sa s kazdym bavit, ze ci si super a bavi ta kodit napriklad. takato prezumpcia setri cas a kazdy, kto nema v hlave nasrane to chape
su povolania, ktore sa bez titulu nedaju robit, ale je plno takych, kde ich clovek nepotrebuje.
pre mna ako zamestnavatela by bola rozhodujuca prax a zaujem o odbor. pokial by to bol clovek, ktoreho to bavi, nie je dovod, aby som si ho sama nezaucila - niekedy je to s vyhodou.
no aj ja sa vyjadrim, kedze birdz je, ako vzdy, realita na minus prvu
najprv referujem na @11 - je viac typov ludi
clovek, co podstivo nevychodi ani zakladku (na viac nema)
clovek, co podstivo vychodi aspon zakladku (na viac nema)
clovek, co podstivo vychodi zakladku a strednu (na viac nema)
clovek, co podstivo vychodi zakladnu, strednu a vysku
cize podla elementarnej logiky:
nie kazdy, kto vychodil len strednu, by nedokazal vychodit vysoku, ale kazdy, kto vychodil vysoku, dokazal vychodit aj tu strednu
vysoka skola negarantuje uplatnenie (najma na slovensku). negarantuje to, ze ta osoba bude prudky inteligent (najma na slovensku). negarantuje to, ze bude mat vyssi plat.
ale V PRIEMERE maju vysokolsky vzdelani ludia vacsi plat, lepsie uplatnenie a celkovo lepsie istoty do buducnosti.
ze sa najde par sikovniov, ktori proste tu vysku vychodit NEPOTREBUJU (a nie, ze nevedia) a maju do smrti po seba postarane (ahoj Bill Gates), to NEZNAMENA, ze sa takto uchyti kazdy bez titulu. praveze sa to podari iba minorite a ti potom tlacia vysokoskolakom kaleraby do hlavy, ze vyska je zbytocna.
a potom jebnuti birdzaci (no offense, nie vsetci ste) si myslia, ze vysokoskolak = nula, ked v normalnom svete to skorej funguje naopak.
a ja? pojdem na vysku, tesim sa na nu, uz teraz viem, ze su tam predmety, ktore mi nieco daju - kodenie a siete, no co si budeme klamat, bez vysky by som vedela menej a mohla by som ist robit akurat tak grafika.
skorej mi imponuje vysokoskolske vzdelanie a tiez dufam, ze sa mi podari dosiahnut. a tento hejt voci vysokoskolakom - w.t.f.
1. celkom by ma zaujímalo, keďže tu odznel názor "radšej stredoškolák s praxou", kde má asi ten stredoškolák zobrať prax keď má problém zamestnať sa aj človek s VŠ?
2. nie je titul ako titul, ale ak teda hovoríme o tomto konkrétnom odbore, tisíc percentne tá VŠ tomu dotyčnému niečo dá
nepodporujem každú VŠ, ale všeobecne je určite lepšie si tú VŠ spraviť
Titul nie je automatickou zárukou inteligencie, alebo väčšieho rozhľadu.
Ja, ak by som chcel niekoho zamestnať, tak určite by som sa viac "zorientoval" až po vzájomnom rozhovore s potenciálnym zamestnancom. Nemá zmysel niekoho škatuľkovať podľa toho, či človek má, alebo nemá titul, a preto to nerobím, ani robiť nebudem.
kedysi som to brala, že vysoká škola, to je niečo, potom som na ňu šla a videla všetky tie tupelá...
mama tiež brala titul ako niečo, zamestnala dve vysokoškoláčky a teraz nadáva, lebo všetko, čo tie dve sliepky v škole naučili bolo ctrl+c a ctrl+v ... ja som sa to odmietla na výške naučiť a preto som vždy písala všetky práce tri-päťkrát dlhšie ako ostatní spolužiaci... a strácala školou strašne veľa času.
a napokon, pre pracovný trh je aj tak dôležité skôr to, čo naozaj vieš - mať prax (aspoň zo školy), rôzne certifikáty a výučné listy, mať vysokú úroveň jazyka, vysokú úroveň práce s počítačom a na celý titul sa vám zamestnávateľ môže zvysoka vysrať.
stredoškolák s praxou, bez praxe, absolvent VŠ s praxou odbore...bez vždy to záleží od toho človeka ako sa učí a čo vie a nemusí mu to ani priamo dať škola, stačí ak sa snaží, môže mať aj titul ale odbor ho nebaví, atď takže nebude najskôr taký dobry..
titul je len taká okrasa pred / za menom, čosi napovedá, že ten človek by mohol byť vzdelaný ale presvedčil som sa už par krát, že niektorým ľuďom dali ten titul asi z ľútosti...
mna by hlavne zaujimalo preco dotycny clovek s praxou este nema vysku a ako sa vobec dostal k tej praxi, ked ju maju problem zohnat aj vysokoskolaci.....a na vysoko odborne alebo riadiace pozicie by som bral len vysokoskolakov bud s praxou alebo PhD.
Blbo som hlasovala, chcela som prejaviť svoj jediný vedome pestovaný predsudok.
Väčšinou sa síce stýkam s ľuďmi, ktorí na titul ešte nemajú vek, ale vôbec si neviem predstaviť napríklad chodiť s niekým, kto neplánuje/aktuálne neštuduje/nešiel na VŠ.
Čo neznamená, že neviem na základe dlhšej interakcie prehodnotiť svoju mienku o niekom, alebo, že sa k ľuďom neašpirujúcim na také vzdelanie správam ktovieako povýšene, ale osobne to pre mňa zaváži.
ked ma titul, tak pravdepodobne vystudoval vysoku skolu.
a ak by som teda mal firmu, tak by v nej platilo pravidlo zacinania od nuly a teda na veduce a riadiace funkcie by sa nedostal niekto z vonku. a k teme ci by som si vybral takeho, alebo inakeho uchadzaca len tolko, ze urcite by som po nom nechcel aby splnal nieco co nebudem potrebovat ani ja od neho, ani on ak to miesto dostane. teda miesto by dostal ten kto presne splna poziadavky. s praxou je to zlozitejsie, zalezi od toho ci je vo firme dostatocny priestor a cas na zaskolenie.
ja vysoku skolu vystudovanu nemam. kazdy robi chyby a tato bola ta moja. ak by som to mohol vratit spat, tak by som nevahal. nelutujem to len preto, lebo na to nemam cas a niekedy je dolezitejsie sledovat cestu pred sebou, ako obzerat sa spat.
ono, niektori ludia bez titulu su sikovnejsi ako ti s titulom pred menom.
samozrejme ze clovek bez titulu nema v hlave to, co ma absolvent vysokej skoly, co sa informacii a teorie tyka. to vsak neznamena, ze je menej inteligentny. ( mozno len lenivy ucit sa )
ci by som uprednostnila titul alebo prax, to neviem.
@jane338 ja hlavne nerozumiem, že väčšina ludi si mysli že po škole sa študium konči. Naopak, len sa začína. A tí ktori nevyštudujú výšku automaticky neznamena že maju v hlave menej info.
Ja som na výšku nešiel, a nelutujem to ani raz. A čo sa týka lenivosti, niesom lenivý, učím sa každý deň, učím sa to čo konkrétne potrebujem vedieť a čo zužitkujem - žiadne omačky okolo toho, svoj čas a nadobudnute vedomosti sa snažim využivať efektívne.
Vedomosti su základ úspechu, ale je rozdiel medzi všeobecnými vedomosťami a praktickými vedomosťami. Tie omačky čo do mňa tlačili v škole ma nikam neposunuli, iba to čo som sa dokázal naučiť sám - efektívne.
@pappkin jasne, beriem. ale myslela som to vratane tych omacok, ktore niesu mozno az tak uzitocne, ale na vysokej sa to clovek proste musi naucit. vie ich a je na nom, ci ich zuzitkuje alebo nie. toto je rozdiel.
a kto chce byt dobry, musi na sebe makat aj mimo/po skole..
niektori nejdu na VS, lebo sa im nechce ucit zbytocnosti a radsej to zoberu tak ako ty, viac prakticky. a ako som napisala, VS nie je kriterium na to, aby bol clovek sikovny.
@jane338 "musi naučiť" - to je pre mňa mrhanie časom robiť to čo nechcem. Neviem, asi som iny alebo to inak vnimam, ale neviem si predstaviť mrhať časom a nevyužiť ho tam kde je ho potreba. Pre mňa je čas velmi drahý, to som si uvedomil hlavne keď som vyšiel zo školy a bol ponechany na pospas osudu. Uvedomil som si ako ma škola nepripravila na život, iba premrhala mojim časom. Aká je teoria zbytočná keď realita je úplne niekde inde.
@pappkin niektorí ludia sa učia kvôli sebe, lebo ich to zaujíma a chcú o tom vedieť viac a nie len sa naučiť postup a nič viac k tomu. na VŠ patria ľudia, ktorí sa chcú dozvedieť aj PREČO to tak funguje (čo je z hladiska praxe úplne na nič) a nie len ako to ja čo najrýchlejšie spravím.
@pappkin dobre, ty si sa rozhodol takto. ja napriklad som sa rozhodla 'premrhat' 5 rokov. ucim sa potrebne aj nepotrebne ale aj napriek tomu nemyslim, ze stracam cas. titul je jednoznacne len pozitivum pri hladani prace. a bohuzial, je to tak,ze pre zamestnavatelov je titul pred menom dost zaujimava polozka pri vybere.
@pappkin ja s tebou úplne súhlasím. nebudem tu tvrdiť, že ma vysoká škola nič nenaučila, ale do praxe je toho smutne málo. 90% učiva som aj tak zabudla, lebo ho vlastne ani nepotrebujem. zvyšných 10% (potrebných) by som zvládla za jeden semester, miesto toho som drela lavicu 4 roky. a načo? aj tak zo mňa nie je odborník, pretože tých 10% je tiež len časť toho skutočne potrebného...
tiež sa radšej učím podľa seba, čo ma baví a myslím si, že sa mi môže raz hodiť...
@kitty7 ja netvrdim, ze vyjdem z vysokej a budem boh, budem vsetko vediet a budem dokonale pripravena pre prax. ale myslim ze zaklad mat budem a potom je na mne, co zo seba spravim v buducnosti.ci na sebe budem makat alebo to vybavenim obcianskeho s titulom hasne..moj nazor je, ze kto chce, aby mu nieco skola dala, tak mu aj da.
@jane338 kto chce z toho vytrieska maximum, ale to je jeho iniciatíva a nezvaľujme jeho vedomosti na školu... samozrejme, že za 5 rokov sa z nikoho nestane na slovo vzatý odborník, na to treba študovať dlhšie, ale budeš sklamaná, ako málo ťa tá škola vlastne naučila.
mimochodom, keď sa musíš učiť toľko zbytočností, spravidla nemáš už ani chuť sa učiť niečo, čo by si mohla naozaj využiť. to len tak mimochodom.
@tichyrok maš pravdu, ani som to nepoprel. Teoria - vedomosti je maximalne dôležita, pretože mechaniku vykonavania činnosti sa nauči aj cvičena opica - ale je rozdiel akou kvalitou to vykona na zaklade nadobudnutych vedomosti a praxe.
@jane338 popravde som zamestnavateľ a titul by bolo to posledne nad čim by som premišlal resp. vôbec.
Ja som sa skôr rozhodol neučiť nepotrebne pretože doba ide neuprosne rýchlo a vykonnostne požiadavky na jedinca sa zvyšuju a školy žiju ešte za sociku. Takže mrhanie časom je drahšie ako všetky peniaze sveta. Ako sa vraví "Čas je najdrahšia komodita na svete". Ale fajn, život ti to možno ešte neukazal aby si bola schopna to pochopiť, ale raz to príde. Je to je len môj subjektivny nazor, tvoj beriem, a ani ho nebudem popierať.
@jane338 jedna dobra rada, nečakaj na to čo bude po vyške, ale začni na tom pracovať už teraz a budeš o krok vpred pred svojimi rovesnikmi. Oni budu sušiť na urade blahobytu a ty už budeš mať vybudovane nejake zazemie - vravim z vlastnych skusenosti.
@jane338 prepač, ešte vyvratim jednu vec ja som chcel aby mi niečo škola dala, ale bohužial mi nedala nič, jedine mi dala pekne chvile a spomienky stravene so spolužiakmi, ale to je tak všetko.
Titul hovori len o tom, ze sa dotycny dobrovolne (a mozno nasilu kvoli rodicom) vystavoval "vzdelavaciemu" kokotizovaniu, co samozrejme nema s inteligenciou nic spolocne.
Osobne mam radsej ludi bez titulov, ktori uz nieco dokazali v case, ked absolventi este len chodia smutni na urad prace.
@pappkin
"popravde som zamestnavateľ a titul by bolo to posledne nad čim by som premišlal resp. vôbec."
môžem vedieť na čo sa teda špecializuje tvoja firma? Mám pocit že si tu uviedol IT, tak si trúfnem tipnúť - web stránky?
V prípade že mám pravdu sa tvoj pohľad na dôležitosť VŠ titulu dá pochopiť. Ale:
- tvrdil by si to isté aj keby mal povedzme medicínske centrum?
- tvrdil by si to isté ak by si mal stavebnú firmu? (teraz nemyslím zateplovanie ale serióznu projektovú kanceláriu/ateliér)
- tvrdil by si to isté keby si mal firmu zaoberajúcu sa napríklad jadrovým výskumom alebo niečo podobné...?
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.
63 komentov
uprednostnili by ste cloveka kt. ma titul a nema prax, skusenosti alebo cloveka bez titulu ale ma prax a skusenosti?
K téme: Ak by boli tie skúsenosti, vhodné pre firmu, radšej stredoškoláka s praxou...
nie, ale velmi vela ludi uprednostnuje ludi z VS tak ma zaujimalo ako to je tu
Ale v tomto prípade, by som sa ja, rozhodol takto.
A to druhé, väčšina bude asi hovoriť automaticky, že radšej niekoho s praxou, ale ja už som (konkrétne v IT) videla aj prístup, že ak ten človek vyštudoval tú školu, tak má po prvé dobré základy a po druhé sa vie učiť, takže bude vedieť dobehnúť, čo treba. Napríklad spolužiak na jednom pohovore povedal, že nevie javu, tak sa ho len spýtali, za koľko by sa ju vedel naučiť. A nakoniec ho tuším zobrali, takže kľudne boli ochotní investovať do neho trochu času naviac. A možno aj ja by som to takto robila, neviem, záležalo by od konkrétnej pozície a od kandidátov. Napríklad ten, čo má prax - v čom presne ju má? vo vybranom jazyku/prosredí, alebo v práci na podobnom projekte? A ten, čo má len titul, čo presne sa učil? Robil nejaké školské projekty alebo chodil na konferencie? O čom bola jeho bakalárka/diplomovka?
titul obviously zmysel ma, v niektorych sektoroch rozhodne ( firmy v IT pozaduju vacsinou min. 1stupen VS ukonceny, niekedy aj 3. ) - zmysel to ma, lebo vytriedia velakrat kktov a ti, co vedia a su ambiciozni sa k tomu dostanu tak ci tak. ako filter to sluzi dobre, oni nemaju cas sa s kazdym bavit, ze ci si super a bavi ta kodit napriklad. takato prezumpcia setri cas a kazdy, kto nema v hlave nasrane to chape
pre mna ako zamestnavatela by bola rozhodujuca prax a zaujem o odbor. pokial by to bol clovek, ktoreho to bavi, nie je dovod, aby som si ho sama nezaucila - niekedy je to s vyhodou.
najprv referujem na @11 - je viac typov ludi
clovek, co podstivo nevychodi ani zakladku (na viac nema)
clovek, co podstivo vychodi aspon zakladku (na viac nema)
clovek, co podstivo vychodi zakladku a strednu (na viac nema)
clovek, co podstivo vychodi zakladnu, strednu a vysku
cize podla elementarnej logiky:
nie kazdy, kto vychodil len strednu, by nedokazal vychodit vysoku, ale kazdy, kto vychodil vysoku, dokazal vychodit aj tu strednu
vysoka skola negarantuje uplatnenie (najma na slovensku). negarantuje to, ze ta osoba bude prudky inteligent (najma na slovensku). negarantuje to, ze bude mat vyssi plat.
ale V PRIEMERE maju vysokolsky vzdelani ludia vacsi plat, lepsie uplatnenie a celkovo lepsie istoty do buducnosti.
ze sa najde par sikovniov, ktori proste tu vysku vychodit NEPOTREBUJU (a nie, ze nevedia) a maju do smrti po seba postarane (ahoj Bill Gates), to NEZNAMENA, ze sa takto uchyti kazdy bez titulu. praveze sa to podari iba minorite a ti potom tlacia vysokoskolakom kaleraby do hlavy, ze vyska je zbytocna.
a potom jebnuti birdzaci (no offense, nie vsetci ste) si myslia, ze vysokoskolak = nula, ked v normalnom svete to skorej funguje naopak.
a ja? pojdem na vysku, tesim sa na nu, uz teraz viem, ze su tam predmety, ktore mi nieco daju - kodenie a siete, no co si budeme klamat, bez vysky by som vedela menej a mohla by som ist robit akurat tak grafika.
skorej mi imponuje vysokoskolske vzdelanie a tiez dufam, ze sa mi podari dosiahnut. a tento hejt voci vysokoskolakom - w.t.f.
poctivo*
poctivo*
poctivo*
poctivo*
ale ked ta slovencina je taka blbost
a tak na to, kolko to ma slov, to mohlo byt aj horsie
2. nie je titul ako titul, ale ak teda hovoríme o tomto konkrétnom odbore, tisíc percentne tá VŠ tomu dotyčnému niečo dá
nepodporujem každú VŠ, ale všeobecne je určite lepšie si tú VŠ spraviť
Ja, ak by som chcel niekoho zamestnať, tak určite by som sa viac "zorientoval" až po vzájomnom rozhovore s potenciálnym zamestnancom. Nemá zmysel niekoho škatuľkovať podľa toho, či človek má, alebo nemá titul, a preto to nerobím, ani robiť nebudem.
mama tiež brala titul ako niečo, zamestnala dve vysokoškoláčky a teraz nadáva, lebo všetko, čo tie dve sliepky v škole naučili bolo ctrl+c a ctrl+v ... ja som sa to odmietla na výške naučiť a preto som vždy písala všetky práce tri-päťkrát dlhšie ako ostatní spolužiaci... a strácala školou strašne veľa času.
a napokon, pre pracovný trh je aj tak dôležité skôr to, čo naozaj vieš - mať prax (aspoň zo školy), rôzne certifikáty a výučné listy, mať vysokú úroveň jazyka, vysokú úroveň práce s počítačom a na celý titul sa vám zamestnávateľ môže zvysoka vysrať.
titul je len taká okrasa pred / za menom, čosi napovedá, že ten človek by mohol byť vzdelaný ale presvedčil som sa už par krát, že niektorým ľuďom dali ten titul asi z ľútosti...
Väčšinou sa síce stýkam s ľuďmi, ktorí na titul ešte nemajú vek, ale vôbec si neviem predstaviť napríklad chodiť s niekým, kto neplánuje/aktuálne neštuduje/nešiel na VŠ.
Čo neznamená, že neviem na základe dlhšej interakcie prehodnotiť svoju mienku o niekom, alebo, že sa k ľuďom neašpirujúcim na také vzdelanie správam ktovieako povýšene, ale osobne to pre mňa zaváži.
a ak by som teda mal firmu, tak by v nej platilo pravidlo zacinania od nuly a teda na veduce a riadiace funkcie by sa nedostal niekto z vonku. a k teme ci by som si vybral takeho, alebo inakeho uchadzaca len tolko, ze urcite by som po nom nechcel aby splnal nieco co nebudem potrebovat ani ja od neho, ani on ak to miesto dostane. teda miesto by dostal ten kto presne splna poziadavky. s praxou je to zlozitejsie, zalezi od toho ci je vo firme dostatocny priestor a cas na zaskolenie.
ja vysoku skolu vystudovanu nemam. kazdy robi chyby a tato bola ta moja. ak by som to mohol vratit spat, tak by som nevahal. nelutujem to len preto, lebo na to nemam cas a niekedy je dolezitejsie sledovat cestu pred sebou, ako obzerat sa spat.
samozrejme ze clovek bez titulu nema v hlave to, co ma absolvent vysokej skoly, co sa informacii a teorie tyka. to vsak neznamena, ze je menej inteligentny. ( mozno len lenivy ucit sa )
ci by som uprednostnila titul alebo prax, to neviem.
Ja som na výšku nešiel, a nelutujem to ani raz. A čo sa týka lenivosti, niesom lenivý, učím sa každý deň, učím sa to čo konkrétne potrebujem vedieť a čo zužitkujem - žiadne omačky okolo toho, svoj čas a nadobudnute vedomosti sa snažim využivať efektívne.
Vedomosti su základ úspechu, ale je rozdiel medzi všeobecnými vedomosťami a praktickými vedomosťami. Tie omačky čo do mňa tlačili v škole ma nikam neposunuli, iba to čo som sa dokázal naučiť sám - efektívne.
a kto chce byt dobry, musi na sebe makat aj mimo/po skole..
niektori nejdu na VS, lebo sa im nechce ucit zbytocnosti a radsej to zoberu tak ako ty, viac prakticky. a ako som napisala, VS nie je kriterium na to, aby bol clovek sikovny.
tiež sa radšej učím podľa seba, čo ma baví a myslím si, že sa mi môže raz hodiť...
mimochodom, keď sa musíš učiť toľko zbytočností, spravidla nemáš už ani chuť sa učiť niečo, čo by si mohla naozaj využiť. to len tak mimochodom.
@jane338 popravde som zamestnavateľ a titul by bolo to posledne nad čim by som premišlal resp. vôbec.
Ja som sa skôr rozhodol neučiť nepotrebne pretože doba ide neuprosne rýchlo a vykonnostne požiadavky na jedinca sa zvyšuju a školy žiju ešte za sociku. Takže mrhanie časom je drahšie ako všetky peniaze sveta. Ako sa vraví "Čas je najdrahšia komodita na svete". Ale fajn, život ti to možno ešte neukazal aby si bola schopna to pochopiť, ale raz to príde. Je to je len môj subjektivny nazor, tvoj beriem, a ani ho nebudem popierať.
@kitty7 vďaka. Pravda.
@kitty7
Vas nazor, akceptujem, s niecim ciastocne suhlasim. ale mam iny
Osobne mam radsej ludi bez titulov, ktori uz nieco dokazali v case, ked absolventi este len chodia smutni na urad prace.
"popravde som zamestnavateľ a titul by bolo to posledne nad čim by som premišlal resp. vôbec."
môžem vedieť na čo sa teda špecializuje tvoja firma? Mám pocit že si tu uviedol IT, tak si trúfnem tipnúť - web stránky?
V prípade že mám pravdu sa tvoj pohľad na dôležitosť VŠ titulu dá pochopiť. Ale:
- tvrdil by si to isté aj keby mal povedzme medicínske centrum?
- tvrdil by si to isté ak by si mal stavebnú firmu? (teraz nemyslím zateplovanie ale serióznu projektovú kanceláriu/ateliér)
- tvrdil by si to isté keby si mal firmu zaoberajúcu sa napríklad jadrovým výskumom alebo niečo podobné...?
Ale ano máš pravdu, medicína, právnici.. to hovorí samo za seba, ale je tu milion iných neperspektívnych odborov ktoré su stratou času.