V prvom článku ste dostali pod nos štatistiku, o ktorej ste si isto už vytvorili mienku. Štatistiky sú jedna vec a realita, vec druhá. Vo väčšine potenciálnych kupujúcich cez internet väčšmi drieme dilema ako sa zachová predávajúci a či to je vôbec reálna osoba.
Stalo sa neraz, na nejednom webe, že sa Fero s Jožim dohodli do bodky, ovca bola celá a vlk sýty, tak došlo ku kúpe. Avšak odrbovák Joži nakoniec tovar neposlal, poprípade poslal staru tehlu miesto iPhone4, miesto nohavíc poslal hrable a naopak. Kupujúcim ostáva stále len veriť, že predávajúci nie je bzdocha a slovo dodrží. Predajcu sa dá overiť na rôznych fórach, keď tam pôsobí. Ďalšia možnosť je obchodovať s takýmito výmyselníkmi cez aukčné portály ako sú ebay alebo aukro. Prvý menovaný na Slovensko ešte nedorazil, no druhý tu už nejaký ten rok pôsobí a obidva tieto aukčné weby majú “program ochrany kupujúceho(POK)”, po lopate : Objednáte od Jožiho štipce na vešanie prádla a čo nevidíte, miesto štipcov, vám dojdu kozie bobky. Ideálny priestor na POK. Zdokumentovaný obchod-podvod posuniete polícii, ktorá vám následné pošle vyrozumenie, či vo veci začať konala alebo už dávno skonala. Po odoslaní týchto dokumentov na aukro, sa vec prešetrí a keď Jožiho nijak nedostihnú, resp. vám nevykompenzuje ten podvod, tak vám bude vyplatená náležitá suma, avšak najviac do výšky 333€.
Vzhľadom na ojeklamy po celom internete, to bohvieaká záchrana nie je. Na druhej strane je tu aspoň istota, že ak nakupujete cez weby, ktoré chránia kupujúcich, tak vás skutočne do istej miery ochrániť pred zlým Jožim dokážu. Kiežby sme žili v dobe, kde by veci ako POK existovať nemuseli a všetci by obchodovali šťastne až kým by nepomreli.
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.